Ivet_V Ivet_V komentáře u knih

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

To byla moje první kniha od Kasie West a musím říct, že jsem trochu zklamaná. Četla se mi dobře. Postavy byly super, nikdo mě nerozčiloval. Děj byl taky dobrý, hezky plynul. Ale ten konec mi připadal hrozně urychlený a nepravděpodobný, čekala jsem tam víc dramtičnosti, a ne že to všichni odkývou a je všechno v pořádku.

29.01.2022 3 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Přišlo mi to hrozně zdlouhavé a četlo se mi to hrozně blbě, možná i protože jsem to četla ve slovenštině. Prostředek z pohledu Hrdina bylo fakt za trest. Nemohla jsem se v dějí vůbec posunout a způsobilo mi to čtecí krizi. Na druhou stranu se mi líbily pohledy vedlejších postav na začátku a na konci. Když to vezmu celkově, tak jsme se skoro nic nového nedozvěděli a celý díl byl zbytečný a nemusel vůbec být.

25.06.2021 2 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Líbilo se mi to víc než Illuminae. Postavy mi víc sedly a děj se mi taky přišel zajímavější. Autoři si s námi zase hráli, že jste nevěděli co je pravda a co ne. Hanna a Nik jsou přesně ty postavy, které v knihách miluju. Zápletka útoku mi přišla mnohem zajímavější než umělá inteligence, jak to bylo v 1. Jde vidět, že autoři mají celý příběh skvěle promyšlený a vy postupně odhlakujete pravdu zároveň se soudem.

23.05.2021 4 z 5

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

Kniha je čtivá, příběh a postavy jsou dobré, ale dlouho mi trvalo se začíst. Samotný příběh ze rozjel až někde v půlce. Líbilo se mi, jaký měly dvojčata vzah. Takový normální kamarádký, ne nerozlučný ani nepřátelský jak většinou v knihách bývá. Mám ráda Ellery, díky jejímu analytickému myšlení. Závěr nebyl tak ohromující a originální, jako v jiných autorčiných knížkách. Zato byl zvrácený a vůbec jsem ho neodhadla.

22.04.2021 3 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Když jsem to začala číst přišly mi hlavní postavy nesympatické, kromě Maeve. Postupně jak postavy poznáváme, zjišťujeme, že jsou lepší, než se zdály. Přišly mi taky originálnější s porovnáním jiných knih. Luis se mi tady líbil víc, měl tady mnohem více prostoru než v 1. Kniha je míň čtivá oproti předchozímu dílu, ale děj je tady zábavnější a komplikovanější i když místy přitažený za vlasy.

11.04.2021 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Po druhé to bylo mnohem lepší. Bavilo mě to. Hlavní hrdinové a jejich romantická linka byli skvělí. Lou jsem si neoblíbila hned od začátku, ale postupně se mi začala zamlouvat. Líbil se mi hlavně ten její sarkasmus. Reida jsem si oblíbila skoro okamžitě. Bylo super pozorovat, jak se mu měnil charakter k lepšímu během příběhu. A taky musím pochválit, jak autorka dokázala vymyslet tak originální kouzlení.

10.03.2021 4 z 5

Šťastne až naveky Šťastne až naveky Kiera Cass

Byl to krásný návrat do tohoto světa. Vážně mi to některé části doplnilo. Líbila se mi část z pohledu Maxona a Marlee. Zajímavý byl pohled Celesty a hrozně dojemné bylo to Druhé výročí. Zkrátka to bylo zase celé dokonalé!

Koruna Koruna Kiera Cass

Hlavní hrdinka už nebyla tak hrozná jak v předchozím díle. Dokonce jsem ji v některých chvílích rozuměla. Sice ten konec nebyl takový, jáký jsem celou dobu chtěla, ale byl i tak moc dobrý. Líbilo se mi, jak vidíme, že se America s Maxonem mají pořád hrozně rádi a mají šťastné manželství.

Elita Elita Kiera Cass

Byla to krásná, zamilovaná, ale i smutná knížka. Dokonce i slza ukápla (a to se nestává často). Maxona zbožňuji čím dál víc.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Kniha mě bavila, ale Stmívání bylo asi lepší. Chyběl mi tam Edward. Ale Jacob tam byl mnohem lepší než ve filmu.

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Na knihu jsem narazila náhodou, když jsem se procházela v knihkupectví. Zaujala mě originální anotace a nesklamala mě. Opravdu to bylo originální. Nechápu, jak někoho napadne napsat knihu o vraždícím genu. Chvíli mi trvalo, než jsem si hlavní hrdinku oblíbila, ale potom mi sedla. Ostatní hrdiny jsem si oblíbila skoro okamžitě. Mám v plánu přečíst 2. díl.

Nelži mi Nelži mi A. V. Geiger

Do tohohle jsem se musela pustit hned po dočtení prvního dílu. Ten byl dokonalý, ale tento díl byl ještě lepší. Erica jsem měla ještě radši a do Tessy jsem se už lépe vcítila. K tomu to ještě bylo mnohem zamotanější než předchozí díl. Konec jsem vůbec nečekala a rozhodně se dá v příběhu najít spoustu věcí, nad kterými by se lidé měli zamyslet.

04.03.2021 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Trochu mě to zklamalo, asi to bylo moc vysokým očekáváním. Děj mě moc nezaujal, ale o to byli lepší hlavní hrdinové a jejich romantická linka. Lou jsem si sice neoblíbila hned od začátku, ale postupně se to zlepšovalo. Líbil se mi hlavně ten její sarkasmus. Reida jsem si oblíbila skoro okamžitě. Bylo super ho pozorovat při postupném měnění charakteru k lepšímu během příběhu. A taky musím pochválit, jak autorka dokázala vymyslet tak originální kouzlení.

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Překvapilo mě, jak snadno se mi to v angličtině četlo. Bylo tam jisté kouzlo, které mi v překladu chybělo.

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Tento komiks zná snad už každý. Byl krásný a odpočinkový. Stihnete ho přečíst za půl hodinky. Je hlavně pro milovníky upírů a vlkodlaků, kterým vykouzlí úsměv na tváři. Mně se moc líbil.

04.03.2021 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Hlavní hrdinka byla ze začátku hrozně nafoukaná a panovačná, ale postupem knihy se to zlepšovalo. Skoro okamžitě jsem si našla mezi soutěžícími favorita a celou dobu jsem byla napjatá, aby jim jiný soutěžící nezkřížil cestu. Sice tento díl nebyl tak dobrý jako první trilogie, ale byl to příjemný návrat do tohoto světa.

01.10.2020 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Byla to krásná, zamilovaná, ale i smutná knížka. Dokonce i slza ukápla (a to se nestává často). Maxona zbožňuji čím dál víc!

01.10.2020 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

První díl se mi líbil víc. První polovina se mi hodně líbila, ale od druhé třetiny se to táhlo a pořád opakovalo. Moc se mi, ale líbilo jak se tam objevují citáty z klasik.

01.10.2020 4 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Taková standartní erotika. Dobře se to četlo a rychle to plynulo. Něco tam bylo trochu přitažené za vlasy, ale to tak v tomto žánru bývá. Díky tomu konci si pravděpodobně přečtu i další díl.

25.03.2024 3 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Tento díl se mi líbil mnohem víc než první. Děj mě mnohem víc vytáhl a do postav jem se mnohem lépe vžila. A Luca byl skvělý, tady se trochu otevřel a já jsem si ho hrozně oblíbila. A ten úplný konec byl skvělý, úplně mě to navnadilo na další díl.

02.03.2024 4 z 5