Šťastne až naveky přehled

Šťastne až naveky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351916/bmid_stastne-az-naveky-kU1-351916.jpg 4 1614 1614

Selekce série

America a jej príbeh nemal len jedno šťastne až naveky… Vráťte sa v zbierke poviedok do romantického sveta Selekcie a jej hrdinov. Skôr než Amberly prišla do paláca… Bola Štvrtou, ktorá bola zamilovaná do Prvého. Skôr než Maxon stretol dievča svojich snov… Bol priateľom kohosi iného. Skôr než Aspen otvoril svoje srdce niekomu novému… Bol odhodlaný bojovať o svoju prvú lásku. A skôr než sa Marlee mohla zapáčiť princovi… Bola zamilovaná do niekoho iného.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Happily Ever After , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šťastne až naveky. Přihlašte se a napište ho.

Boogi
20.04.2024 5 z 5

Tuhle knížku si musí nutně přečíst každý kdo miluje Selekci. Hlubší seznámení s některými postavami vám pomůže pochopit jejich rozhodnutí a mnoho dalšího. Sice mě někdy trochu mrzelo, že čás vyhrazená pro určitou postavu končí, ale další příběh mi to vynahradil. Dokonce je tam trochu prostoru pro Celestu, Lucy a pohled do budoucnosti na druhé výročí Americy a Maxona. Bezva taky byl úplný závěr, kde se dozvíme co se stalo se zbytkem Elity po Selekci.

knihomolkaJani
09.04.2024 5 z 5

"Vaše výsosti, určitě moc dobře víte, že by váš otec neschvaloval, kolik času věnujete dívce, která vám není hodna."
Jedná se o skvělou povídkovou knihu, která nám nechá nakouknout do života královny Amberly, prince Maxona před a na začátku selekce, Aspena a kamarádky Marlee, která se šťastně zamilovala ve špatnou dobu..
Ale tím to nekončí, autorka pro nás uzavřela i příběh Celesty a dalších adeptek z Elity.
Své slovo dostala dokonce i komorná Lucy.
Kniha je zakončená příběhem Maxona s Americou, kde máme náhled do jejich druhého výročí. Miluju jejich lásku a oddanost.
Všechny příběhy jsou krásné, uvědomělé, ale ne vždy ke spokojenosti všech.
I na krále jsem na chviličku změnila názor a Celestu dokonce pochopila a chtěla jí nabídnout svou náruč.
"Opravdová láska je obvykle ta nejproblematičtější."
Tato kniha by Vás neměla minout, pokud máte Selekci rádi. Je to skvělý doplněk a určitě Vám vykouzlí úsměv na tváři.

simca9342
08.04.2024 4 z 5

Hodnocení série:
Dva měsíce s celou sérii, která mi připomínala Divergenci a Hunger games dohromady utekly neuvěřitelně rychle . Jak se mi líbila a co na ní říkám?

35 dívek, jeden vyvolený, životní šance stát se tou vyvolenou. Ovšem pokud po tom toužíte.
Rodina Singerových z tohoto příběhu sice není jediná, kterou v průběhu děje poznáme, ale všechny ostatní žijící v zemi Illea. Krásná, velká, ale plná jíž odedávna zaběhnutých tradic, které jsou po mnoho let součástí dané země . O jednom z nich se píše hned na prvních stránkách. Mladé dívky soupeří o přízeň prince. Každá z nich pochází z jiných kast tedy různých rodinných a sociálních poměrů. Do kast se už člověk jednou narodí a musí dodržovat pravidla snad všeho včetně oblékání a toho, co si může dovolit.
America vstoupí do Selekce s rizikem zničení přátelství a Celesta vstoupí do vyřazovačky jako anděl s ďáblem v těle.
Příběh plný princezen přináší také vyprávění dcery krále a královny- Eadlyn - na situaci v knize z jejího pohledu.
Posledně zařazená kniha - povídky z onoho světa už tak napínavá není.
Způsoby vnímání soutěže a života v Illey z různých úhlů pohledu (princ, America,...) jsou často nedokončené a přijde mi , že autorka s tak tlustou bichlí trochu spěchala, aby kniha vyšla včas.

Za celou sérii dávám 4*

20 knih, které si uživatelé chtějí koupit

21.11.2016

Kniha Šťastne až naveky v seznamech

v Právě čtených35x
v Přečtených2 487x