ivca79 ivca79 komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Hledala jsem knížku do čtenářské výzvy z 50-ti nejčtenějších. Podle obálky mi přišlo, že jsem si jí asi chtěla přečíst, tak jsem to zkusila.
Měla jsem z toho stejný pocit, jako když jsem ve svých 13 nebo 14 dostala do ruky první knížku od Valji Stýblové Až bude padat hvězda, což je před víc jak 30 lety, takže vlastně si vlastně pamatuju jen ten pocit z knížky a ne příběh samotný.

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Tohle jsem si chtěla od vydání přečíst, pak jsem si jí asi i koupila a zapomněla... a objevila jsem jí úplně náhodou, když jsem hledala něco do čtenářské výzvy. Člověk by se klidně začal bát jezdit metrem.

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Takové běžné klišé - nesnáší se - musí předstírat z nějakého důvodu pár nebo manžele- zjistí, že se vlastně milujou. Vtipné i dojemné scény. Oddechovka na jedno přečtení.

Polibek v Londýně Polibek v Londýně Catherine Rider

Přečteno jako další ze série. Prostě oddechové čtení.

Vždycky Jane Vždycky Jane Jenn Bennett

Knížka, na kterou jsem se po předchozích od Jenn Bennett fakt těšila. Nějak mě neoslovila a spokojila jsme se s tím, že byla z knihovny, i když jsem si ji původně chtěla koupit. Něco tomu chybělo, i když nevím co.

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Zvolila jsem to jako oddechovku která mi splní termín vydání v čtenářské výzvě.... a dostala jsem oddechovku. Klidně si od autorky přečtu něco dalšího

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

Kopíruju od 1 dílu, protože to beru jako jeden kus:
Pro mě po dlouhé době "opravdové sci-fi" se souboji mimozemšťanů. Užila jsem si to. U toho 2 dílného vydání se slovníkem jen na konci 2 dílu (a ještě ve formě eknihy) to nebylo úplně šťastné. Člověk si spoustu věcí musel domyslet.

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Fraktální šum Fraktální šum Christopher Paolini

Spát v moři hvězd se mi vážně líbilo, Eragon mě minul a tohle bylo zvláštní. Jak kapitán sestavil výzkumný tým mi hlavu nebere a vlastně mě ta kniha ani moc neoslnila, ale možná to je díky velkým očekáváním po Spát v moři hvězd

Nezdolná Nezdolná Karen Lynch

Nová oddechová série, kterou si ráda přečtu. Doufám, že to nebude sestupná tendence. Co mě nadchlo jsou trolové, to je pro mě v knihách novinka.

Útočiště Útočiště Karen Lynch

Série mě oslovila, ale opravdu jako taková oddechovka, kde se prostě smířím s tím, že hlavní hrdinka se často chová jako nezodpovědná trubka, jen aby se příběh mohl pohnout. Vlastně mi to nijak moc neva, protože jsem s tím počítala a těším se na 3 díl

Nepřestanu tě milovat Nepřestanu tě milovat Robert Munsch

Zapůjčeno v knihovně jen kvůli čtenářské výzvě. Kraťoučká knížka s obrázky tvářící se že je pro batolata, ale ve výsledku vlastně i pro dospělé.

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Na knížku jsem byla zvědavá dlouho.... ale pořád na ní nebyla nálada. Téma, příběh, super... rozuzlení i konec asi OK, až na ty motýly. To na mě bylo trochu zbytečné. Jinak bych ji doporučila všem, které živí sociální sítě :)

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Tuhle knížku mám nachystanou od vydání, že si přečtu, ale vždycky jsem měla strach, že se budu fakt bát. Nakonec na ní došla řada. nebyla špatná, ale Zmizení Sáry Linderové pro mě bylo o stupeň lepší.

Báječné nakupování o líbánkách Báječné nakupování o líbánkách Madeleine Wickham

Myslela jsem, že jsem nějakou knihu z téhle série četla (protože ji mám v palmknihách), tak jsem se pustila i do tohohle, ale nějak mě to neoslnilo a přemýšlím nad tím, že oč mám od autorky knihy 3 další knihy, asi jsem nic nečetla a asi ani číst nebudu.

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Zvolila jsem to jako oddechovku a moje očekávání to splnilo. Co jsem čekala, to jsem dostala.

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tohle mě po dlouhé době vážně bavilo. Takový bulvár z druhé strany. Nic nemusí být takové, jak vypadá. Určitě si od autorky přečtu ještě něco.

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

Na pohled vážně krásná kniha, těšila jsem se moc i díky tématu... jen sem asi měla přehnaná očekávání a nebo už jsem moc stará (přeci jen to je příběh pro děti a mládež), ale já byla trochu zklamaná. Ale fakt to přisuzuju spíš svému věku, než že by to bylo vyloženě blbé.
Zkusím i další díl a uvidím

30.04.2024 3 z 5

Mozaika duše: Desatero pro zdravější duši a vztahy Mozaika duše: Desatero pro zdravější duši a vztahy Tomáš Kvapilík

Tuhle knihu bych asi raději ve formě audioknihy, protože se mi to nějak špatně četlo... ale potvrdilo mi to spousty mých domněnek a některé věci jsem si díky tomu uvědomila.
Knížku jsem doporučila kamarádkám

Labyrint: Nezdolné srdce Labyrint: Nezdolné srdce Ryan Ferrier

Film od dětství miluju. Viděla jsem ho poprvé ještě v takové té VHS kopii s monotónním dabingem jednoho muže (tuším že Ondřeje Hejmy) a bylo to super. Miluju ho dodnes i když je to už pár let, co se mi ho poštěstilo vidět. Komiks je super a určitě si ho koupím (zatím ho mám z knihovny), ale nejsem si jistá, jestli to lidem bez znalosti filmu přijde taky tak super, jako mě.