IvanaM IvanaM komentáře u knih

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Náročné čtení, kniha se velmi táhla. Přečetla jsem jí, nevzdala jsem čtení, ale s tou tématikou znám mnohem lepší knihy.

15.04.2023 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Možná kniha lehce mimo realitu... Ale není únik z reality, mnohdy to, co právě hledáme? Podařilo se mi uniknout na krásné 4 dny, kdy jsem byla začtená do příběhu s Alešem a jeho porci lásky.

16.11.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

K Aristokratce jsem se vrátila po delší době a byla to příjemná oddychovka, která skvěle pobavila.

19.02.2021 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

...jako jízda na ruském kole!!
Skvělé!

13.02.2021 5 z 5

Jako jooooo!!! Slaďák od začátku až do konce. S předvídatelným dějem, ale proč ne ;) Čtenáře rychle vtáhne do děje a díky tomu kniha přečtena za pár dnů.

12.10.2020 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Přečteno za víkend! Kniha krásná a poutavá. Líčena lidská brutalita během 2. světové války a také příběh o tom, jak si uchovat špetku naděje a především svou duši.

27.09.2020 5 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Soubor krátkých detektivních případů, které vás často budou nutit k zamyšlení nad životem. Psáno bohatým jazykem.
Za mne z povídek: Básník, Poslední soud, Případ Selvinův, Šlépěje… Čí jsou? Kam vedou?? Věčná záhada, na kterou se jistě ptal v životě každý :)
A také krásná povídka Zločin na poště, ta mě dostala!

26.07.2020 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Má první kniha od Remarqua a jistě ne poslední. Lillian chladná, sobecká nebo jen příliš otevřená, přímá a smířená s budoucností? Možná...
Nepromrhala ani jedinou vteřinu "na svobodě" Nečekaná láska s Clerfaytem, avšak bez vyhlídek.
Kapesník do ruky a můžete se začíst.

06.07.2020 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Český Orwell, jedna z velmi nadčasových knih, jež zapadá nejen do dnešní situace kolem koronaviru.
Dobře vystihující lidské charaktery.

28.06.2020 5 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Přelouskáno za nedělní odpoledne. Četlo se velice dobře, paradoxně první povídka od Petry Soukupové byla za mne tou nejslabší nebo spíše nejsmutnější? Kopretina od paní Mornštajnové to napravila a poté si všechny povídky držely laťku poměrně vysoko.
Můžu jen doporučit.

22.06.2020 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Stalo se vám někdy, že si chcete přečíst konec knížky 2x ?
Vrátit se o pár stránek zpět s pocitem překvapení a prostorem pro zamyšlení "co by bylo kdyby"
Jak dlouho jsem mohla mít takovou knížku ve čtečce bez povšimnutí?! První kniha od Jodie Picoultové, jistě ne poslední. Lákavé i děsivé vyprávění Minky, dojemný příběh. Polemizování nad spravedlností a odpuštěním.
Na konci bylo pro mne nepochopitelné, překvapivé jednání Sage vůči Leovi.
Kniha stojí 100% za přečtení a hlubokému zamyšlení...

16.06.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Čtivá, velmi čtivá knížka, na kterou jsem i tak sbírala odvahu. Nedokážu říct, zda byl Tatér z Osvětimi lepší či nikoliv. Pohltil mne i Cilčin příběh.
Po krutosti Osvětimi pro Cilku další rána - gulag Vorkuta.
Pro mne nepochopitelné, kde brala naději, sílu, odhodlání... tohle všechno přežít.
Statečná a silná žena!

02.06.2020 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Čtivá, poutavá a o to děsivější, že se tohle všechno opravdu dělo! Sterilizace, kastrace... Rozhodnutí "někoho" o budoucnosti člověka, o tak zásadních věcech!! Doporučuju přečíst i epilog, kde se autorka vrací k závažnosti problému a dává i odkaz na video, které opravdu stále funguje.

30.05.2020 5 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Poutavá, čtivá, smutná, nádherná!! Netuším kolik padlo balíčků kapesníků, ale 100% stojí kniha za přečtení. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Cituji: Jediná věc, která tě dokáže zbavit bolesti, je uzdravení, a jediný způsob, jak se uzdravit, spočívá v tom, že se zřekneš nenávisti a začneš odpouštět.

Nezapomínejme odpouštět, uzdravíme především sami sebe ❤️

04.05.2020 5 z 5

Odpusť, že jsem se vrátil Odpusť, že jsem se vrátil Iva Tajovská

Krásný příběh, dobře se četl. Děj odehrávající se v okolí Chrudimi.
Hledání cesty mezi mužem a ženou.

02.05.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha přečtená za 2 dny. Neuvěřitelný příběh, dle skutečné události! Čistota lásky, bezmezná víra a velká naděje, i přes krutosti války.

02.05.2020 5 z 5