Ivaksa Ivaksa komentáře u knih

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Tyhle povídky se mi líbily mnohem víc než ty první,nevím proč.Některé mě rozesmály,jiné dojaly.Škoda že tyto jsem si jen vypůjčila a ty první zakoupila. :-) Nejlepší bylo Betlémské světlo,Nákup a Dvojí vidění.

13.06.2014 4 z 5

Začínám se poznávat Začínám se poznávat Daryl Sharp

Docela příjemné čtení před spaním.

08.06.2014 3 z 5

Devět tisíc dnů Devět tisíc dnů Helena Šmahelová

Kniha mi připomíná pozdější Šmahelové vynikající dílo: Žena roku 1900.Mladá dívka vstupující do manželství v brzkém věku, je nucena se potýkat s mnohými překážkami ohledně nemožnosti získat bydlení. Příběh se patrně odehrává někdy v šedesátých letech minulého století a z dnešního pohledu je vlastně fascinující být svědkem vyprávění, v němž není víra v komunismus zkalena realitou všedních dnů. A dost jistě je to tím, že tehdejší doba nedávala mnoho informací ,které by jí zvrátily.
Velmi příjemný román, psaný skvělým stylem, jak to tato autorka umí.

06.06.2014 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Podobenství o tom, že se z každého z nás může stát jednou nemohoucí člověk, neschopen vyjádřit ani základní potřeby. Poté je svědkem toho, jak jeho blízcí zpočátku soucítící, pozvolna podléhají pocitům odporu a lhostejnosti. Tohle jsem viděla v povídce já.

02.06.2014 4 z 5

Cesta za tajemstvím mozku (Hořící dům) Cesta za tajemstvím mozku (Hořící dům) Jay Ingram

Kniha už je dvacet let stará, mezitím udělala věda velký pokrok. Jde ale o velice zajímavé čtení.

28.05.2014 5 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Potřebovala bych aby mi bylo asi tak 14(?) let, abych knihu docenila . Netuším jaká vnitřní pohnutka mě vedla dočíst do konce. Nejprve jsem pořád čekala na ten strach a napětí, potom už jsem se jen sázela, jak moc bude pointa pitomá. Slohově to byla nejslabší kniha, kterou jsem kdy četla a také dočetla.Chování figur svědčí o autorovo totálním psychodiletantství. Vhodná k tréninku rychločtení.
BRAK nejhrubšího zrna!

26.05.2014 odpad!

Ranč u dědečka Ranč u dědečka Táňa Keleová-Vasilková

Prostinký styl, tak banálně psané, že na příběhu už nezáleží. Nuda, nedočteno...

24.05.2014

Z Paříže... Z Paříže... Jan Šmíd

Velice čtivé, vůbec bych to do tohoto žánru neřekla, ale autor píše opravdu poutavě.

20.05.2014 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Jsem knihou hluboce uchvácená. Navzdory mému názoru na autora jako člověka, toto dílo je obdivuhodné. Miluji všechny ty hlubokomyslné úvahy, jsem fascinována.
Knihu jsem četla dlouho, vychutnávala po troškách aby mi vydržela. :-) Lezlo mi to i do snů a napln'ovalo mě štěstím vědomí, že někdo takhle nádherně umí popsat také moje myšlenky. Autor kterého jsem hledala a našla.

16.05.2014 5 z 5

Erotický potenciál mé ženy Erotický potenciál mé ženy David Foenkinos

To byla prča, bože! Začátek vypadal depresivně, příběh neskutečný úlet, který vygradoval do št'astného a veselého konce. A moje hodnocení vygradovalo též.

08.03.2014 5 z 5

Čechy, země zaslíbená Čechy, země zaslíbená Petra Hůlová

Tahle kniha byla pro mě velmi nemilým překvapením. Vše co jsem se o obsahu dozvěděla z nejrůznějších zdrojů mi pomohlo pochopit o co přesně šlo, avšak samotné zpracování, ze kterého je cítit talent, mi připadalo jako velké mrhání. Snad to byl záměr, snad to mělo navodit ten pravý pocit z vyšinuté vypravěčky, dobrá. Ovšem podobnému dobrodružství se příště obloukem vyhnu.
Bylo to nesmírně nudné, jakoby to celou dobu chystalo nějaký velký zvrat, ale kde nic tu nic.
Autorka mě zaujala některými obraty a postřehy natolik, že jí kvůli téhle knize rozhodně nezatracuji. Zkusím jinou.

05.03.2014 2 z 5

Zapomenutý pergamen Zapomenutý pergamen Philipp Vandenberg

Neskutečný brak. Masová literatura.Slohově velmi slabé, zápletka rádoby napínavá, ale já po devadesáti stranách odkládám.

27.02.2014 odpad!

Žena roku 1900 Žena roku 1900 Helena Šmahelová

Báječná kniha kterou člověk nejen čte, ale spíše rovnou žije. Od začátku až do konce jsem byla lapena dokonalým psychologickým stylem, který Šmahelová opravdu ovládá a je těžké se od knížky urvat. Příběh je hutný, životní osud bohatý ale nesnadný. Nakonec jsem se neubránila slzám, nejen pro smutný konec, ale protože se mi rovnou po knize začíná stýskat.

24.02.2014 5 z 5

Světlo severu Světlo severu Archibald Joseph Cronin

Cronin mě tentokrát hodně zklamal. Děj měl dost jednoduchý motiv, předvídatelný, ale nekonečně táhlý děj. Všude se čekalo, mlčelo, nevědělo jak tohle a tamto támhletomu říct, čímž se protahovalo všechno ostatní a závěr knihy nijak nepřekvapil. Nuda, jakoby to ani nepsal on.

20.02.2014 2 z 5

Komplexní výživa Komplexní výživa Michael Sharon

Tahle kniha je jedna z nejlepších a nejužitečnějších knih o výživě, kterou jsem četla. Nepodléhá žádným výstřelkům, je vyvážená, racionální a velice střízlivá. Používám jí už mnoho let a jsem s ní spokojená.

19.02.2014 5 z 5

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Strašně mě to nudilo. Bylo to šíleně technické, samé řízení, páčky, výškoměry, donekonečna.
A ani jsem se nedozvěděla nakonec reakce některých lidí na některé závažné věci co se na palubě udály. Hodně klučičí čtení, kluky to baví ale pro ženskou co ráda řeší vztahy to moc není.

14.02.2014 2 z 5

Děti potřebují hranice Děti potřebují hranice Jan-Uwe Rogge

Velmi slabá kniha. Plno vaty a opakování. Navíc ty rady co autor dává.. Je tam plno příkladů neschopných německých rodičů, kteří se nechají od dětí fackovat, nadávat si a různě jinak bojovat. Jakoby výchova v Německu byla nějaká supervěda a hlavně ty své spratečky moc neurazit.

12.02.2014 1 z 5

Veliký vodní tulák Veliký vodní tulák Ota Pavel

Ach to bylo počteníčko, srdce plesá, duše pookřeje. Tohoto autora sjedu celého. Na ryby sice nechodím, ale ted' bych měla chut'.
Jak on si pohrává s naší krásnou češtinou, jak umí vypointovat každou kapitolu. Nerada jsem dočetla, už se mi stýská.

10.02.2014 5 z 5

Pianistka Pianistka Elfriede Jelinek

Jenomže ono jde skutečně o perverzi, neboli zvrácenost, zvrhlost v sexuální oblasti, ke které došlo vlivem celoživotního potlačování přirozených tělesných i duševních projevů hlavní hrdinky. Tato žena, učitelka klavíru, zcela oddána studiu hudby a své autoritativní matce, dochází na sklonku mládí k odhodlání prožít také jednou lásku. Avšak celoživotně tabuizovaný vztah k vlastnímu tělu způsobí u ní neschopnost tuto lásku prožívat normálně. Kromě voajérství a sebepoškozování se rovněž snaží o dominantní postavení masochistky, která si potřebuje přesně diktovat ty nejvíce ponižující ataky, jež na ní budou páchány.
Autorka knihy má velmi zajímavý, netuctový styl. Bez použití jediných uvozovek vtáhne čtenáře plně do děje a napětí neuvěřitelně graduje. Pianistka vzbuzuje soucit, je pochopitelná, ale to v žádném případě neznamená, že se budu bát nazývat její chování perverzí.
Celým dílem se táhne základní komplex stárnutí a nenávist k sobě samé.
Zážitek to byl neobyčejně silný, leč nikdy více. Doporučuji dočíst.

05.02.2014 4 z 5

Šitíčko Šitíčko Marjane Satrapi

Komiks který bych nenazývala knihou. Občas jsem se zasmála, ale potřebovala bych k tomu zpátky svou pubertu. :-)

02.02.2014 3 z 5