Ivaksa Ivaksa komentáře u knih

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Tak trochu mám pocit,že trauma soupeření s bývalou láskou současného milého se ve mě podvědomě usadilo už v době,kdy jsem tuto knihu četla.:-) Příběh byl plný obav,nedostatku sebevědomí a hlavně těch proklatých nepodložených doměnek,které zbytečně ztrpčovaly život hlavní hrdince.Ukázkový příklad táhnoucího se nedorozumnění,jen kvůli nedostatku komunikace.Jak přílišné mlčení škodí!

06.10.2013 4 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Bylo to drsný,ale zajímavý.Velice ponurá atmosféra knihy se mi vryla do dávných vzpomínek,kdy jsem příběh četla jako dítě.Ještě jsem snad ani nebyla v pubertě,zpětně se divím jak mi knihu babička mohla zapůjčit,ba doporučit ke čtení. :-))

06.10.2013 3 z 5

Cesty k dlouhověkosti Cesty k dlouhověkosti Stanislav Trča

Kniha je skvělým souhrnem základní péče o zdraví.Zaujaly mě rovněž historie léčení a kapitoly o již vymýcených nebo skoro vymýcených nemocech typu mor,horečka omladic a další.Žádná moderna,je to ještě z totáče,ale o to zajímavější je fakt,že mnohá preventivní opatření k zachování zdraví,jsou už notoricky známá a lidé přesto dělají stále tytéž chyby na které pak doplácejí tím nejcenějším.
Doporučuju vřele!

06.10.2013 4 z 5

Dny narkózy Dny narkózy Stanislav Rudolf

No,občas mě to zanudilo,když vypravěč zabíhal do detailů které vlastně neposouvaly děj,ale byla to součást toho natahování,abychom prostě nevěděli,za co je ve vazbě.
Děsně mi lezl na nervy tedy.Čekala jsem kdy ho osud potrestá za jeho přezíravou povahu a nakonec jsem se nechala přemoci jeho pokáním.Poslední kapitola byla fajn.

06.10.2013 3 z 5

Hrad mistra kloboučníka Hrad mistra kloboučníka Archibald Joseph Cronin

Ten otec byl vážně krutej,jak jsem ho nenáviděla!Velmi podařené dílko.

05.10.2013 4 z 5

Peytonův Hrádek Peytonův Hrádek Grace Metalious

Dobrá kniha.Moc hezky psaná.Akorád jsem mohla vylítnout z kůže,když to bylo nejzajímavější,tak končila kapitola.A začlo se rozjíždět další vyprávění a stejně protivně to utlo.Něco jak dělají telenovely,na které se nedá koukat.V knize je to ale dobrej napínák.

05.10.2013 4 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Zase si chtěl někdo vydělat.Platí zde už co jsem napsala k Úspěšné sebemanipulaci.Vadí mi,ne ty myšlenky,ale to zpracování,omílání,natahování.Jasně,že je fajn uvědomit si,jak moc jsme ovládaní mylnými domněnkami,jak si škodíme slovem a podobně.No jo.Vůbec se nezlobím na nadšené začátečníky,je vidět,že lidi nad sebou chtějí přemýšlet a to je vždycky dobře.
Ale pro mě už to není.
Aco mě dostalo ještě? Když přišly na pult další nastavené kaše-Pátá dohoda...Pracovní kniha a co já vim co ještě.Autor knihy má věru důvod se usmívat.A chrlit další a další klony....

05.10.2013 2 z 5

Úspěšná sebemanipulace Úspěšná sebemanipulace Ivo Toman

Přeju mu úspěch už za to co zkusil v životě.Ale jeho knihy jsou jen recyklované myšlenky mnoha jiných autorů na toto téma.
Moje děti si někdy hrají na dárky tak,že si zabalují staré hračky do balíčků a po rozbalení jásají.Ivo Toman tohle udělal s radami pro neschopné nadšence.Kupujte znovu totéž v nových obalech a s novými názvy.:-)
Už jen v této knize se sám mnohokrát opakuje,grafika knihy roztahuje řádky,vsouvá mezi ně efektní otazníky.
??????????
Jak se vám to líbí?
?????
Takhle se opravdu dají vydělat velké peníze.:-)

04.10.2013 1 z 5

Sám sobě doktorem Sám sobě doktorem Jiří Cingroš

S informacemi v této knize je třeba nakládat velmi citlivě a individuelně.S klystýry mam výborné i slabší zkušenosti,urinoterapie mě nezajímá,tam mi můj selskej říká:NE! :-)

04.10.2013 3 z 5

Sám sobě psychologem Sám sobě psychologem Tomáš Novák

Kdo se rád hrabe sám v sobě,přijde si na své. :-)

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Tak za tohle se nestydím.Kniha začne člověku prostě rovnat věci v kebuli.Už jí mam v knihovně víc jak půl života a občas do ní nakouknu.Ale ve zlých časech je jako pohlazení.
Jediné co mě zaráží je skutečnost,že autorka sama není ani schopná se vyrovnat se stářím a prodělává nepřirozené plastiky.:-) V tomhle bych chtěla být tedy dál....

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Nebudu pohrdavě psát,že jde o brak,ačkoliv je to pravda. :-) Knihu mám v knihovně a musím přiznat že v mém případě mě ve své době pozitivně nakopla.Díky ní jsem pochopila pro mě jednu jednoduchou ale nesmírně důležitou věc.Ale to je jen náhoda,mohla jsem to možná zjistit i jinak.
Co se týká ostatních formulek na přivolávání všech těch báječných věcí z vesmíru,tak to jsou vážně pitomosti.Člověk není na světě sám,žije taky srdcem,ohleduplností a dalšími věcmi.
Autorce se povedlo prodat něco,co tu vždycky bylo,jen na to šla maximálně rafinovaně,pěkně nám to zabalila a dokonale si to vychválila.Amerika jak prase!Gratuluju!Ale zároven' doufám,že podobná díla už nebudou trhat takové prodejní rekordy.Dám tři hvězdy,ale trochu se stydím,možná časem jednu umažu. :-)

04.10.2013 2 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Touha po svobodě, opakující se neúspěšné pokusy o útěk a neuvěřitelná houževnatost hlavního hrdiny.Četla jsem to ve čtrnácti a neustále sahala po slovníku cizích slov.Ale stálo to za to.Prožila jsem vztek a bezmoc ale také zadostiučinění na konci těžkého vězen'ského života.

Odvaha Odvaha Osho

Jedna z nejlepších!Pro úzkostlivé lidi ideální počteníčko.Strach měří skutečně jen pár centimetrů.:-)

O základních lidských právech O základních lidských právech Osho

Báječně nám to Osho vysvětlil.V čem tu vlastně žijeme a na co si tu hrajeme.Až je mi z toho mdlo.

Léčení duše Léčení duše Osho

Jedna z nejlepších.Miluji třeba techniku změny vzoru hněvu a podobně.Tahle kniha mě vážně posunula.

Harmonie těla a mysli Harmonie těla a mysli Osho

Tahle kniha je jedna z nejlepších.Dost jsem se díky ní sblížila se svým tělem a skutečně mě překvapilo,že s ním lze komunikovat.V knize bylo i CD které jsem si stáhla do MP3 a čas od času pouštím před spaním.Vyléčila jsem si takhle jednu chronickou nemoc.

Finské slovo láska Finské slovo láska Libor Konopka

Na straně 17 jsem to musela zabalit,pro nepřekonatelnou těžkopádnost a pocit,že autor si vzal velké sousto,když raději nezvolil vyprávění v první osobě.Možná křivdím,ale udám kousíček:
Provoněný lesní dech polechtal nachová Seijina líčka,neodbytné sluneční prstíky za pomoci skryté skuliny prolomily vzdorující skalní opevnění a šum roztančeného větvoví,podpořený Jaakkovými hlasivkami,přivedl mátožný dívčin zrak do čerstvého jitra.Obraz členitého skalního stropu,jen v několika záhybech prosvětleného nesmělým denním jasem a bohatě živenými mihotavými plameny z blízkého ohniště zpočátku uvedl rozespalčinu pamět' do rozpaků.
Asi jsem přišla o dobrodružství,jenže na mě ta atmosféra finského prostředí prostě nedýchla.A to nemluvím o jalových dialozích hlavních hrdinů,které prozrazují autorovo diletantství.
Nedočetla jsem,nehodnotím.

02.10.2013

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Moje děti se u toho celkem nudily.Chápu,taky bych se nudila.Jenže já už jsem velká holka.Já už jsem to pochopila...:-)

29.09.2013 5 z 5

Nenávidím a miluji Nenávidím a miluji Valja Stýblová

Literární skvost.Jedna z nejlepších knih vůbec.Napínavé,citlivé,jedinečně rozebrané přitom tak klišoidní téma.Vzah mezi studentkou a profesorem.Vypráví muž.Stýblová je dokonalá!

29.09.2013 5 z 5