Úspěšná sebemanipulace

Příručka odhaluje vzorce myšlení a chování, bez kterých nelze dosáhnout svých cílů. Obsahuje spousty rad a doporučení, jak uspět nejen v kariéře, ale i ve všech dalších oblastech lidského konání a působení. Titul je postavený na myšlence, že většina lidí to v životě nikam nedotáhne, protože nemá správné vzorce myšlení a jednání. Autor pak prostřednictvím svého životního příběhu, kdy dosáhl vysněných cílů navzdory Touretteovu syndromu, seznamuje čtenáře s konkrétními návody na úspěch pomocí sebemanipulace. 1. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47154/tajemstvi-vnitrni-mluvy-uspesna-seb-ZKC-47154.jpg 3.677
Literatura česká, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, TAXUS International

Kniha Úspěšná sebemanipulace

Teron
29.09.2019

Toman se v něčem opakuje, něco je zase odlišné od ostatních svazků. Občasné zopakování při přešlapování na místě neuškodí:-)

Sanmark
23.10.2018

Rady dobré pro méně inteligentní Husákovy děti.

Autor se veze na předsudcích ze socialismu (policajti jsou hloupí, učitelky jsou nechápavé a despotické, ..) a bludech ("jsou dvě základní emoce - touha a strach." Jasne, a kde je radost. A lítost, hněv, .. atd.).
Neustále se vychloubá, tedy plete si sebe-pochvalu (oprávněné "byl jsem na dně a dokázal jsem se z toho dostat") s vychloubáním ("mám nádhernou přítelkyni, štíhlou, mladou, modelku, mluví 5 jazyky, ..." :-D ).
Jeho "rady" jsou někdy docela dobré (myslet na sebe pozitivně, mít cíle, atd.), ale dochází k nim šílenýma a až nesmyslnýma veletočema. :D
Tvrdí, že když prodejce třeba pojištění je odmítnut, že není odmítnut on, ale jeho produkt. Že osoba pojišťováka je odmítajícímu lhostejná. Hmm.. Na pojišťováka, co někomu nutí pojistku už vždycky budete koukat jako na pojišťováka, i kdyby se posléze stal dejme tomu farmářem a prodával kozí sejry.
Dal by se jednoduše kritizovat i styl psaní, ale s ohledem na diagnozu autora nebudu. Snad jen ty tři otazníky za každým druhým odstavcem, např.
"jak se cítíte, když jdete prodávat?
???"
Odkládám v půlce, pro mě tyhle poznatky nic nového nepřináší, spíš mě otravují.

sf1
25.04.2017

Tak co myslíte...
Líbilo se mi to?
Ne, nelíbilo.
Proč, možná si říkáte.
???
To, že je kniha plytká a dokola omílá triviality, bych snesl.
No tak proč?

???? Protože ty otazníky, doprdele! Co to jako mělo být?
???? Zaseklý Shift nebo ubohá snaha nahnat pár stránek navíc otravným cpaním otazníků skoro všude?

A ostatní autorovy knihy jsou tímhle fujtajblem polepeny ještě daleko víc.

O77
07.02.2017

Nějaké vady kniha jistě má, ale za přečtení stojí. Už kvůli samotnému příběhu jejího autora. Je to, když už ne inspirující, tak určitě k zamyšlení.

"To, jaký máte cíl, ani cesta, po které jdete k cíli, nejsou tak důležité jako vaše osobnost. Protože jen určitý typ člověka dosahuje cílů." (Ivo Toman)

VladimirTetur
12.12.2016odpad!

Jako kniha za skoro čtyři kila je to průser. Některé informace jsou užitečné, ale vydaly by ve stručné formě jen na rozsáhlejší esej.

Klamm
25.10.2016

Většině kritiků asi vadí, že Toman mluví přímo k věci a také jeho snaha ze všeho vytřískat co nejvíce prachů. Někdy to opravdu vypadá, že je až chorobně posedlý majetkem a ziskem. Vždyť některé výroky mluví za vše: ,,Když už ráno vstanu z postele, tak ať za to někdo zaplatí." ,,Nahoře se lépe dýchá." A nebo největší hláška ,,skromným patří důchod.“
Konec konců, proč ne. Je to jeho svět. Ať si klidně uspořádá večírek pod názvem: Já jsem nejbohatší muž vesmíru.

Osobně ho respektuji a rád se z některých jeho postřehů poučím. Prioritním cílem nemusí být vydělat prachy a mít ze všeho jen hmotný zisk. Stačí si položit otázku, co mi vadí? Co bych chtěl změnit? Mohu to vůbec změnit?
Někdy stačí málo. Třeba naučit se chodit dříve spát, cvičit, studovat... To je individuální, každého tlačí něco jiného. Ve věcech které mohu změnit možnost volby existuje! Jak na to? Návodů je spousta, stačí hledat. Třeba tato kniha.

A k čemu mi to bude, když mi to nepřinese žádné viditelné zisky? Tak třeba jen pro ten dobrý vnitřní pocit a spokojenost se sebou samým, která je pro mě životní alfou a omegou.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

85%

vekune
08.10.2016

Nesedlo, ale vůbec. Neustále omílání dokola toho stejného. v půlce knihy jsem musela odložit, protože nic, ale vůbec nic nového nepřinesla. Spíš to člověka uspávalo. A namotivovalo mě to k tomu, že už od něj nechci nic číst.

Marketule
26.07.2016