O základních lidských právech

O základních lidských právech https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142262/o-zakladnich-lidskych-pravech-142262.jpg 5 18 3

Oshova deklarace lidských práv má deset základních bodů: První je právo na život Za druhé nejdůležitější právo považuji lásku Třetí nejzákladnější právo jeprotože v životě jsou tři nejdůležitější věci: život, láska a smrt. Každý by měl mít základní právo na to, aby po dosažení určitého věku, kdy žil dost dlouho a už se nechce zbytečně trmácet dál, měl právo své tělo opustit. Čtvrté je hledání pravdy Páté: Všechny systémy vzdělávání vytváření určité prostředí pro meditaci. Meditace nenáleží žádnému náboženství a není přesvědčením. Je to čistě vědecké poznání sebe sama. Šesté: všestranná svoboda. Sedmé: žijeme na jedné zemi, jsme jedno lidské společenství. Osmé: jedinečnost každého člověka. Deváté: světová vláda. A desáté: meritokracie. Demokracie selhala" (dvě přednášky z prosince 1986, Bombaj, Indie - 25.12.1986: "Deklarace - pokrytectví, ne lidská práva" , 28.12.1986: "Lidská práva pro nového člověka")... celý text

Satsuki
18.10.2013 5 z 5

Velmi pravdivé, dost věcí sem si díky této knize uvědomila.

Ivaksa
02.10.2013 5 z 5

Báječně nám to Osho vysvětlil.V čem tu vlastně žijeme a na co si tu hrajeme.Až je mi z toho mdlo.

Sayuri
09.09.2013 5 z 5

Jako vždy, Osho nezklamal! Dokonce ho obdivuji ještě mnohem více, neuvěřitelná osobnost (ne to je podle něj špatné slovo - neměl žádné masky, byl sám sebou), tedy skutečně dokonalý, žijící, vědomý a láskyplný člověk :).

duchovní literatura lidská práva

Osho
indická, 1931 - 1990
1992  90%Život, láska, smích
1991  74%Oranžová kniha
1996  90%Hořčičné semínko
2007  92%Láska, svoboda, samota
2003  86%Sex

Kniha O základních lidských právech je v