Ivaksa Ivaksa komentáře u knih

Motivace lidského chování Motivace lidského chování Milan Nakonečný

Skvělá kniha, ovšem velice odborná, psaná pro vysokoškolské studium. Ale i pro laika hodně zajímavá.

30.01.2014 4 z 5

Opustíš-li mne Opustíš-li mne Zdeněk Pluhař

Příběh o najivních , postupně se hroutících představách dobrodružné cesty za čáru v době komunismu. Tvrdé prozření v depresivním prostředí sběrného lágru, popsal Pluhař dokonale, jak je pro jeho styl typické. Opravdu na člověka padá tísen' a nemyslím si, že by šlo o nějaké bůhvíjaké přehánění poplatné tehdejšímu režimu. Nakonec čas nám ukázal, že demokracie má mnoho podob a že nikomu pečení holubi do úst sami nelétají.

26.01.2014 4 z 5

Jak žít a nezbláznit se Jak žít a nezbláznit se Lidmila Pekařová

Báječná kniha, skvělý průvodce lehčím i těžším rodičovstvím. Jen bych chtěla zdůraznit, že ač nám mohl v mnohém ujet vlak, nikdy není úplně pozdě pozvolna začít.

05.01.2014 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

To byla hrůza! Myslím nuda.Dlouhý vleklý děj,milión postav a jmen,předlouhé popisy ničeho.Jsem vážně dobrá,že jsem dočetla.Film byl působivější i když mnohé vynechal.

31.12.2013 2 z 5

Alí a Nino: Příběh lásky Alí a Nino: Příběh lásky Kurban Said

Mě ta láska tragická nepřišla,i přes ten konec.Rozhodně došla velkého naplnění.Celý příběh byl vyprávěn velmi poutavě,místy byl úsměvný,hodně se toho událo a nenudilo ani náhodou.Ten kontrast východního a západního smýšlení nebyl přehnaně černobílý,ačkoliv některá přesvědčení muslimského světa mě skutečně šokla.
Velmi pěkné čtení.

20.12.2013 4 z 5

Dům nad strží Dům nad strží Marcia Willett

Škoda,že jediné nakladatelsví vybralo tak těžkopádnou překladatelku.Po první kapitole odkládám.

14.12.2013

Myšlením k dlouhověkosti Myšlením k dlouhověkosti Daniel Gregory Amen

V této knize jsem se dozvěděla několik skutečně zajímavých věcí.Musím uznat,že léčení psychiatrických případů s pomocí skenů mozku je vlastně stejně logické jako léčení jiných tělesných nemocí na základě utz nebo rentgenu.
Zklamalo mě ale kolik balastu kniha obsahuje a jak je úmyslně výtisk nafouklý nekonečným opakováním již popsaného.Shrnování do dvaceti bodů na konci každé kapitoly a podobně.

14.12.2013 2 z 5

Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí Miroslav Hrabica

Kniha se velmi dobře čte,ale místy je až zvráceně puritánská,patrně ovlivněná autorovou silnou vírou v Boha.

12.12.2013 3 z 5

Zelená léta Zelená léta Archibald Joseph Cronin

Tohle bylo nádherné. Už dlouho jsem si nepoplakala s takovým požitkem. Dojetí, smutek i radost a jedno velké zadostiučinění.
Mimochodem nemohu se nezmínit, jak moc důležitý je překlad. Nebot' knihu, kterou jsem si zapůjčila vydalo nakladatelství Erika a já už po první kapitole jsem byla zklamaná z nepěkného, tuhého přeložení do češtiny . Znova do knihovny, Melantrich-famózní překlad Magdy Hájkové.Tak to bylo zcela jiné kafe a já čas od času porovnávala a nestačila se divit, jak moc, moc na tom záleží.

21.11.2013 5 z 5

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Celkem pěkná,odpočinková knížka.V tomto výjimečném případě však byla překonána filmovým zpracováním.

15.11.2013 3 z 5

Zpověď modelky Zpověď modelky Martina Kopřivová

Odpad,který jsem nedočetla.Neumětelské,povrchní,o ničem.

31.10.2013 odpad!

Fit pro život III: Tvé srdce - tvá planeta Fit pro život III: Tvé srdce - tvá planeta Harvey Diamond

Tato kniha existuje,byla vydaná v ČR,ale obrázek načíst nejde.Celá kniha je v kostce o tom,že by stačilo nejíst maso a zdraví planety by se naprosto obnovilo.

30.10.2013 3 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Byl to obrovský napínák. Stejnojmený film byl velmi slabý odvar.

30.10.2013 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Souhlasím s předchozími komentáři stran zdlouhavosti některých opisů.
Musím se přiznat, že pro četbu jsem se rozhodla díky filmu.
Ten u mě boduje jako jeden z kultovních.Některé nejasnosti jsem si ovšem chtěla knihou doplnit a ačkoliv atmosféra ponurého opatství byla popsána dokonale,dojem z knihy mi kazily nekonečné monology mnichů zabývající se náboženskými úvahami,kterých bylo opravdu moc.Moc!
Jen díky tomu dávám tři hvězdy,kniha jistě zaslouží více,ale já mam ráda když mě čtení víc baví než trápí.Zde to bylo vyrovnané.

25.10.2013 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jsou to geniálně pochmurné básně,ale dětem bych je nedoporučovala (natož nutila ve škole). Jejich kouzlo neocení a jako povinné recitace otráví.

20.10.2013

Boží tajemství Boží tajemství Marcel Pagnol

Není důvod přecen'ovat tak útlý námět, jež připomíná spíš pohádku na dobrou noc, a kterou knižně nachal vydat přítel zesnulého autora. Proto dávám symbolicky jednu hvězdu, domnívám se, že ač by časem z tohoto vzešlo možná velké dílo, tento vydavatelský počin nijak zvlášt' čtenáře neobohacuje.To nemění nic na mém obdivu k Marcelu Pagnolovi.

17.10.2013 1 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Byla to celkem sranda, hodně pubertální jazyk.Druhou takovou už nemusim, ale jednou pro zasmání, s vědomím,že i moji synové jednou budou takhle třeba uvažovat..Proč ne. :-)

13.10.2013 3 z 5

Dobrá země Dobrá země Pearl S. Buck

Úžasný příběh chudého čínského rolníka, sedláka a nakonec boháče.Od rozechvělého mladíka až po zámožného pána můžeme pozorovat přirozenou změnu v lidské povaze, kterou formují okolnosti.
Jeho věrná žena však jakoby měla skromnost implantovanou v mysli už nadoživotí, nebot' kruté dětství v roli otrokyně jí nedalo možnost už nikdy vzlétnout.
Jedna z nejlepších knih, napsaná lehce a čtivě.

13.10.2013 5 z 5

Půvabné ženy Půvabné ženy Lan-lin Siao-siao Šeng

Tato kniha je trochu oříšek,někde se jako autor mylně uvádí Čin Ping Mei,což v překladu znamená Květy slivoně ve zlaté váze.Jde ale o doslovný překlad názvu knihy.

08.10.2013 5 z 5

Nevěra Nevěra Valja Stýblová

Skvělá kniha o tom,jak partnerská nevěra může přejít do pozadí,pokud přijdou důležitější a vážnější životní rány.

07.10.2013 4 z 5