Nevěra

Psychologický román - náhodná manželova nevěra způsobí hluboký otřes v rodinném životě mladého páru.

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100824/nevera-hAW-100824.jpg 3.775
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Šulc a spol.

Kniha Nevěra

marki.d

Kniha mě moc nezaujala. Sice byla pěkně psychologicky zpracovaná, neseděl mi však styl psaní autorky. Kdyby knížka nebyla tak tenká, tak bych ji asi odložila a už se k ní nevrátila.

Aleh

Valja Stýblová je autorka, která ve svých knihách věnuje pozornost především vyhroceným vztahovým problémům. V knize Nevěra zpracovává téma, které je staré jako lidstvo samo. Autorka zachycuje hlavní postavy v situacích, kdy prochází větší či menší osobní nebo rodinnou krizí a věnuje se jejich podrobné psychologické charakteristice a tomu, jak to každý ze zúčastněných zvládá. Situace je obvykle komplikovanější, když jde o rodinu s dětmi. Mohlo by se říct, že nic se nejí tak horké, ale někdy se situace vyhrotí a zkomplikuje zbytečně víc než se původně zdálo.

SSTknihy
10.09.2018

Tak už to v životě chodí – když si člověk myslí, že nemůže být hůř, většinou přijde něco ještě horšího. Stejně tak v případě Štěpána a Jindry, stojících na pokraji manželské krize, která je dramaticky přehlušena daleko větší tragédií. Stýblová umí skvěle oživit své postavy a vdechnout příběhu věrohodnost, takže její knihy jsou taková sázka na jistotu.

Kopretina
23.05.2018

Kniha, kde jsem nenašla sympatickou postavu. Občas si kladu otázku, jak může být nevěra a ke všemu i opuštění rodiny (dětí) legální..

amelie.m
21.07.2017

Kniha o tom, jak některé věci mohou vypadat jinak, než ve skutečnosti jsou..

Valja Stýblová je lékařka a možná i to jí pomohlo rozehrát v knize velmi povedený psychologický koncert. Mistrně vykreslila niterní pocity lidí zasažených z různých stran předzvěstí nevěry. Chorobná představivost, která se může a nemusí vyplnit, ale v každém případě člověka umí pěkně potýrat a může vyústit až v tragédii, souhra zdánlivě nenápadných okolností, které mění děj příběhu a posouvají ho dál.

První polovina knihy je lehce rozvláčná, právě díky sondám do myšlenek hlavních protagonistů, přesto ji vnímám jako velmi zajímavou. V druhé polovině se děj hne znatelně kupředu. Oceňuji závěr, kdy se Štěpán rozhodne o tom, co bude dál ještě dřív, než ho začnou v rozhodování ovlivňovat závažné skutečnosti, o kterých ještě neví, a které se staly v jeho nepřítomnosti.
________

Jinak jsem pro ohleduplnost komentujících vůči budoucím čtenářům (nejenom této) knihy. Vyzrazení zásadních okamžiků děje je jednoduše neomalenost vůči ostatním.

Mruskulka
12.02.2017

Zajímavý příběh o tom, jak má Jindra podezření, že jí její muž podvádí. Dokonale popsáno, co se jí rojí v hlavě a jak hledá důkazy tam, kde nejsou. A i když měla nakonec oprávněný důvod, svými výzvědy na to nepřišla. Naopak Štěpán je vůl, má rád svou ženu a syna, přesto se zblázní do své kolegyně. Prožije s ní skvělý sex, ale pak se chce vrátit ke své rodině a myslí si, že vše bude jako dřív. Silně mě pohoršilo, když Jindra nechala svého syna samotného doma a odešla z bytu. Jako matka si to nedokáži představit. Zároveň jsem s ní prožívala autonehodu synka a jeho následnou amputaci nohy.
Knihu jsem měla už dlouhou dobu doma a pořád jsem se jí vyhýbala. Tím, že přišla čtenářská výzva, kde jsme měli přečíst knihu starší než čtenář, oprášila jsem ji z knihovničky a tím splnila jak tuto výzvu, tak i svou osobní :-)

Hanuja
03.01.2016

Krásný příběh, jak je lidský a partnerský život složitý. A dost často naše domnělé problémy odnesou nevinní. Tragédie je to větší, když to jsou děti.

BUBINA1971
03.11.2013

Kniha o tom,že i pouhá žárlivost může způsobit rodinnou tragédii.