Nevěra

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Psychologický román - náhodná manželova nevěra způsobí hluboký otřes v rodinném životě mladého páru.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100824/big_nevera-hAW-100824.jpg 3.893
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Nevěra

kneslova
07.05.2022

Výborná psychologie postav…

klarkys
04.11.2021

(+ SPOILER) Moje první setkání s knihou od Valji Stýblové a určitě ne poslední. To byl tak syrový, krutý, smutný a reálný příběh…nemůžu ho dostat z hlavy. Spousta obyčejných náhod a kam to až zašlo. A “vyžrali” si to nakonec úplně všichni, i ti nevinní.


Marekh
23.08.2020

Knihu jsem četl dávno v minulosti. Nevybavuji si už přesně děj, ale kniha se mi líbila a vzpomínám si, že mne jedna událost hodně zaskočila a byl jsem z ní hodně smutný.

Mám pocit, že v současnosti je nevěra na denním pořádku. Podle statistik v ČR se polovina manželství rozvádí a jednou z možných příčin je také nevěra. Pokud některé ženy zjistí, že je manžel podvádí a mají spolu děti, tak se snaží na to zapomenout a dát svému partnerovi ještě jednu šanci. Některé ženy to považují za obrovské zklamání, ztrátu důvěry a nemohou se s tím vyrovnat a raději se rozhodnout ukončit manželství, přestože mají s dotyčným partnerem děti. Když žena s partnerem nemá žádné děti, tím je rozvod o něco jednodušší.

Jsem rád, že rodiče jsou stále spolu. V každém manželství přijdou špatné okamžiky, nic není růžové. Na počátku vztahu je obrovská zamilovanost, pak se rozhodnout partneři uspořádat svatbu, zplodit děti. A zamilovanost postupně pomalými krůčky vyprchává a jejich život se stává všedním, stále dokola se opakujícím. Někteří nechápou, že ta intenzita nemůže být jako na počátku vztahu, kdy se seznámili a užívali si plnými doušky života. Jenže manželství je závazek a pokud jsou v manželství děti, tak jsou to starosti, ale také radosti. Když začne partner podvádět svou manželku, musí to mít nějaký důvod. Někdy se manželka třeba nevěnuje dostatečně svému partnerovi, tak pak manžel hledá uspokojení v jiných vodách. Někdy třeba manželka dělá pro něj a pro rodinu první poslední, ale stejně ji manžel podvede. Důvody podvádění mohou být různé. Každopádně když se manželé rozvedou, vždy trpí děti. Podle mého názoru už to není nikdy takové, jako tomu bývalo, když byli spolu a tvořili rodinu. Některé děti se přizpůsobí novému partnerovi rodičů, jiným to trvá déle a některé děti se s tím nikdy nesmíří. Je to komplikované. Otázkou však zůstává, jestli má žena zůstat s mužem, který ji podvedl s jinou ženou, jestli mu může věřit, že už to nikdy neudělá. Tato žena musela v tomto muži ztratit důvěru a myslím si, že musí mít pochybnosti, ale těžko říci. Jsem názoru, že pokud manžel cítí, že s manželkou si už přestal rozumět a nechce nadále s ní sdílet jednu domácnost, má to ženě říci co nejdříve. Má k ní být naprosto upřímný a otevřený. Je to rozhodně lepší, než když se to žena dozví úplnou náhodou. V takovém případě se musí cítit hodně zraněná a podvedená. Některé ženy tvrdí, že muži "myslí jen tím jedním." Samozřejmě nevěrná může být také žena, ale asi ve větším měřítku jsou nevěrní muži, kteří si chtějí většinou něco dokazovat.

Mám pocit, že v poslední době je trend, že starší muž se rozvede se ženou a najde si partnerku o 20 nebo 30 let mladší. Myslím si, že takové ženy, které jsou s takovým mužem, se dívají také na peníze. Určitě většina těchto žen by o muže, který by smrděl kurnou, ani nezavadila. Muž zapomněl na ženu, se kterou se rozvedl, na společné nezapomenutelné vzpomínky, zahodil všechno přes palubu jen kvůli nové známosti, mladé ženy, která ho očarovala. Většinou to končí tak, že tento vztah s touto ženou se po čase rozpadne. Nemusíme chodit daleko a můžeme se podívat na některé politiky nebo celebrity..

JancaMia
22.04.2020

super klasika

marki.d
02.07.2019

Kniha mě moc nezaujala. Sice byla pěkně psychologicky zpracovaná, neseděl mi však styl psaní autorky. Kdyby knížka nebyla tak tenká, tak bych ji asi odložila a už se k ní nevrátila.

Aleh
03.03.2019

Valja Stýblová je autorka, která ve svých knihách věnuje pozornost především vyhroceným vztahovým problémům. V knize Nevěra zpracovává téma, které je staré jako lidstvo samo. Autorka zachycuje hlavní postavy v situacích, kdy prochází větší či menší osobní nebo rodinnou krizí a věnuje se jejich podrobné psychologické charakteristice a tomu, jak to každý ze zúčastněných zvládá. Situace je obvykle komplikovanější, když jde o rodinu s dětmi. Mohlo by se říct, že nic se nejí tak horké, ale někdy se situace vyhrotí a zkomplikuje zbytečně víc než se původně zdálo.

SSTknihy
10.09.2018

Tak už to v životě chodí – když si člověk myslí, že nemůže být hůř, většinou přijde něco ještě horšího. Stejně tak v případě Štěpána a Jindry, stojících na pokraji manželské krize, která je dramaticky přehlušena daleko větší tragédií. Stýblová umí skvěle oživit své postavy a vdechnout příběhu věrohodnost, takže její knihy jsou taková sázka na jistotu.

Kopretina
23.05.2018

Kniha, kde jsem nenašla sympatickou postavu. Občas si kladu otázku, jak může být nevěra a ke všemu i opuštění rodiny (dětí) legální..

1