Nevěra

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Psychologický román - náhodná manželova nevěra způsobí hluboký otřes v rodinném životě mladého páru.

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100824/nevera-hAW-100824.jpg 3.775
Žánr
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Šulc a spol.
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Nevěra

Přidat komentář
marki.d
02. července

Kniha mě moc nezaujala. Sice byla pěkně psychologicky zpracovaná, neseděl mi však styl psaní autorky. Kdyby knížka nebyla tak tenká, tak bych ji asi odložila a už se k ní nevrátila.

Aleh
03. března

Valja Stýblová je autorka, která ve svých knihách věnuje pozornost především vyhroceným vztahovým problémům. V knize Nevěra zpracovává téma, které je staré jako lidstvo samo. Autorka zachycuje hlavní postavy v situacích, kdy prochází větší či menší osobní nebo rodinnou krizí a věnuje se jejich podrobné psychologické charakteristice a tomu, jak to každý ze zúčastněných zvládá. Situace je obvykle komplikovanější, když jde o rodinu s dětmi. Mohlo by se říct, že nic se nejí tak horké, ale někdy se situace vyhrotí a zkomplikuje zbytečně víc než se původně zdálo.

SSTknihy
10.09.2018

Tak už to v životě chodí – když si člověk myslí, že nemůže být hůř, většinou přijde něco ještě horšího. Stejně tak v případě Štěpána a Jindry, stojících na pokraji manželské krize, která je dramaticky přehlušena daleko větší tragédií. Stýblová umí skvěle oživit své postavy a vdechnout příběhu věrohodnost, takže její knihy jsou taková sázka na jistotu.

Kopretina
23.05.2018

Kniha, kde jsem nenašla sympatickou postavu. Občas si kladu otázku, jak může být nevěra a ke všemu i opuštění rodiny (dětí) legální..

amelie.m
21.07.2017

Kniha o tom, jak některé věci mohou vypadat jinak, než ve skutečnosti jsou..

Valja Stýblová je lékařka a možná i to jí pomohlo rozehrát v knize velmi povedený psychologický koncert. Mistrně vykreslila niterní pocity lidí zasažených z různých stran předzvěstí nevěry. Chorobná představivost, která se může a nemusí vyplnit, ale v každém případě člověka umí pěkně potýrat a může vyústit až v tragédii, souhra zdánlivě nenápadných okolností, které mění děj příběhu a posouvají ho dál.

První polovina knihy je lehce rozvláčná, právě díky sondám do myšlenek hlavních protagonistů, přesto ji vnímám jako velmi zajímavou. V druhé polovině se děj hne znatelně kupředu. Oceňuji závěr, kdy se Štěpán rozhodne o tom, co bude dál ještě dřív, než ho začnou v rozhodování ovlivňovat závažné skutečnosti, o kterých ještě neví, a které se staly v jeho nepřítomnosti.
________

Jinak jsem pro ohleduplnost komentujících vůči budoucím čtenářům (nejenom této) knihy. Vyzrazení zásadních okamžiků děje je jednoduše neomalenost vůči ostatním.

Mruskulka
12.02.2017

Zajímavý příběh o tom, jak má Jindra podezření, že jí její muž podvádí. Dokonale popsáno, co se jí rojí v hlavě a jak hledá důkazy tam, kde nejsou. A i když měla nakonec oprávněný důvod, svými výzvědy na to nepřišla. Naopak Štěpán je vůl, má rád svou ženu a syna, přesto se zblázní do své kolegyně. Prožije s ní skvělý sex, ale pak se chce vrátit ke své rodině a myslí si, že vše bude jako dřív. Silně mě pohoršilo, když Jindra nechala svého syna samotného doma a odešla z bytu. Jako matka si to nedokáži představit. Zároveň jsem s ní prožívala autonehodu synka a jeho následnou amputaci nohy.
Knihu jsem měla už dlouhou dobu doma a pořád jsem se jí vyhýbala. Tím, že přišla čtenářská výzva, kde jsme měli přečíst knihu starší než čtenář, oprášila jsem ji z knihovničky a tím splnila jak tuto výzvu, tak i svou osobní :-)

Hanuja
03.01.2016

Krásný příběh, jak je lidský a partnerský život složitý. A dost často naše domnělé problémy odnesou nevinní. Tragédie je to větší, když to jsou děti.

BUBINA1971
03.11.2013

Kniha o tom,že i pouhá žárlivost může způsobit rodinnou tragédii.

1