Zpověď modelky

Zpověď modelky https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44987/zpoved-modelky-44987.jpg 3 43 6

Unikátní skutečný životní příběh autorky vypráví o jejím prvním setkáním se světem modelingu, když byla ještě školačkou, o následném onemocnění anorexií a „léčbě“ a popisuje její další osudy spjaté s prací modelky a diskžokejky. Nechybí ani zážitky ze základní a střední školy, významnou roli hraje i nevydařený vztah s prvním klukem a osudové setkání s výrazně starším mužem, do kterého se zamiluje a žije s ním dodnes. Autorka píše stylem, který je v souladu s jejím věkem i popisovanými obdo-bími jejího života a je srozumitelný dnešním teenagerům, pro které je kniha především určena, ale měla by být povinnou četbou nejen pro všechny -náctileté dívky, ale i pro jejich rodiče. Autorka totiž nic nezamlčuje a odhaluje závoj nad „idealizovaným“ a tolik přitažlivým světem modelingu v Čechách i v zahraničí.... celý text

nicolettkaa
11.11.2021

Cituji z knihy: "... po pár stránkách jsem to vzdala, protože jsem pochopila, že by to nebylo mé životní dílo, ale blábol připomínající slohovou práci z páte třídy."

Přesně tento pocit jsem z knihy měla. Možná měla autorka psát knihu s větším časovým odstupem. Třeba by to pak vyznělo lépe.

Téma nezatracuji. Některým (hlavně mladým slečnám) by kniha mohla pomoci si uvědomit, že svět showbysnysu / modelingu není procházka růžovou zahradou.

Ivaksa
31.10.2013 odpad!

Odpad,který jsem nedočetla.Neumětelské,povrchní,o ničem.

Marčullkas
24.07.2013 2 z 5

Jak napovídá název knihy. Zpověď modelky, která si během své dráhy prožila mnoho ...

_sjuu_
27.05.2013 5 z 5

zajímavá, čtivá , jinak 100% souhlas s dark.ma93! :)

TessDragon
22.09.2012 3 z 5

Zajímavý a poučný příběh o modelce, která to v životě neměla jednoduché. Anorexie, rozchod, tvrdý modeling... Myslím, že začínající modelka by si ho měla rozhodně přečíst.

dark.ma93
25.07.2012

Hodně tvrdá exkurze do světa modelingu. Povinná četba pro holky, co by rádi začaly pracovat jako modelky! Upřímnost nade vše a je třeba vědět, co to obnáší a jaké je pozadí tohoto světa. Autorka to hezky popsala.

Martina Kopřivová
česká, 1983