Ísačop Ísačop komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

(SPOILER) Přečteno na základě čtenářské výzvy. Nebyla špatná, četla se dobře, děj byl hodně uvěřitelný. Jednu hvězdu dávám dolů za otevřený konec.
Jo, a Markéta je pěkná kráva

24.09.2023 4 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Vcelku povedena kriminalka, dobre se cetla. Zaverecna "bitva" mi prisla trochu nepravdepodobna, ale jinak za me dobry. Rozhodne to neni ztrata casu a uz se tesim na dalsi knihu.

11.03.2023 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Vcelku solidní detektivka. Četla se dobře, místy trošku zdlouhavější, ale nijak to mi to nevadilo.

13.01.2024 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Zajímavá knížka, řekla bych i poutavá. Četla se mi dobře.
Rozuzlení na konci mi trochu vyrazilo dech, jelikož tohle jsem fakt nečekala.
Takže můžu jen doporučit.

06.09.2023 5 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Další díl, další nálož dobrého čtení. Mohu jen doporučit a šupajdím na třetí.

29.11.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) Ze zacatku, dle nazvu knihy, jsem si rikala, zase dalsi heeerecka, co se splha na vrchol pres ruzne postele. To je stary!! A ono tomu tak nebylo. Kdyz si konecne priznala, ze miluje Celine, jsem knizku hltala ze zvedavosti, kde ty dalsi chlapy vyhrabe.. Udalost, na zaklade ktere si vybrala prave Monique, jsem zasunula do pozadi, takze jsem byla na konci trochu prekvapena.
Ale jinak se knizka dobre cetla, doporucuji.

24.03.2023 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Trochu netradicni King. Zadny horor a nadprirozeno, ale vcelku poctiva detektivka. Doporucuji.

24.03.2023 5 z 5

Podíl viny Podíl viny Veronika Martinková

(SPOILER) Jako nic jsem si od této knížky neslibovala a musím říct, že to nebylo úplně marné čtení.

Mělo to hlavu i patu, příběh byl vcelku uvěřitelný...

Zřejmě už jsem zmlsaná Harrym Holem,
Carlem Morckem a Agátkou Chá, ale neověřit si na žádné střelnici, jestli Aneta ovládá zbraň a umí střílet, mi příjde jako hodně školácká chyba...
Motiv se dal odhadnout v okamžiku, kdy "blonďatá policajtka" zjistila, že oběť byla tak trochu pedofilní prasák.

A i přes tyto drobné nedostatky se mi knížka líbila a určitě si přečtu další díly.

30.04.2024 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Díky čtenářské výzvě jsem se dostala k této knize.

Pohled na životní situace očima Evy, Hany a Viktora, kdy každý z nich je přesvědčen, že jen jejich pravda je ta správná a občas tím pádem dochází k třecím plochám a nedorozuměním.

Moc se mi líbilo zakončení knihy, kde bylo všechno řečeno a člověk věděl, jak to vlastně celé dopadlo.

Rozhodně stojí za přečtení.

21.01.2024 5 z 5

Vražedná naděje Vražedná naděje Wendy Dranfield

(SPOILER) Jo, jo, jo...

Přečteno s očekáváním.

Jo, splnilo to všechno. Bylo to čtivé, napínavé, vysvětlující co bylo kdysi.

Ovšem...

Já nevím, Wendy, ale nemůže být další pachatel i někdo jiný než policajt z místní stanice? Už to začíná být trochu trapný a otřepaný...

Ale děj super, žádná nuda, stojí za přečtení!

17.05.2024 5 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

(SPOILER) Úplně hrozné čtení to nebylo. Začátek knihy vtáhl do děje a člověk prostě nemohl přestat číst a říkal si proč a hlavně jak to dopadne.
Ovšem rozuzlení bylo překvapivé, i když místy překombinované.

Myšlenkové pochody Victorie a hlavně proč se rozhodla řešit vzniklou situaci takovým stupidním plánem mi hlava nebere.

Ale za přečtení stojí.

29.12.2023 4 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Nešlo to, prostě to nešlo přečíst. Málokdy odložím knížku po pár stránkách, ale tohle fakt ne!

06.09.2023

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Asi takhle: prvni třetina knížky byla neskutečná nuda. Nemohla jsem se začíst, říkala jsem si, že to byly vyhozený peníze a ztráta času to vůbec číst. Odskočila jsem si k jiným knížkám, asi tak ke třem ke čtyřem, ale nedalo mi to a odhodlala jsem se to dočíst. Ještě že tak! Druhá třetina byla o hodně lepší a ta poslední- neskutečná jízda... Málokdy u knížky zamáčknu slzu, ale tady, na posledních stránkách, jsem bulela. A nestydím se za to.
Perfektně zakončená trilogie o Medvědínu a Hedu, o lidech i jejich osudu a budoucnosti.
Takže za mě - nenechat se odradit začátkem, stojí to opravdu za to!

23.07.2023 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Já nevím, co napsat...
Jedna šílená manipulativní ženská ničí nejen vlastní dcery krutým, nesmyslným týráním a šikanou, manžel jí všechny výmluvy žere, okolí si ničeho nevšimlo, holky se nikomu nesvěří a všechno jí x-let prochází!?
Šílenost.
Až na to, že je to podle skutečné události.
Děj byl místy trochu zdlouhavý, ale v tomhle případě to zase až tak moc nevadilo.

04.05.2023 4 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

(SPOILER) Přečteno skoro na posezení.
Myslím si, že nějakou manipulaci asi zažil v životě každý, ale tohle bylo vážně hustý.
Daniely mi bylo líto, ale mám z té knihy pocit, že ona se snad ani nechtěla ze Štěpánova vlivu vymanit. A rozhodně, pokud už byla jednou od něj pryč, se neměla vracet.

Jinak knížka stojí opravdu za přečtení. Jedna hvězda dolů za trošku nedotažený konec.

09.12.2023 4 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

(SPOILER) Mně se to líbilo. Sice nic nového pod sluncem, ale četlo se to dobře, takže se těším na další díly.

Čekala jsem, že nějakou roli ve zmizení Jenny budou mít biologičtí rodiče, ale nebylo tomu tak. Trochu mi vadí, že se nedá stopro říct, zda měla Jenny prsty při utonutí těch dětí nebo to byla opravdu nehoda.

18.11.2023 5 z 5

Zachraň Jacka Zachraň Jacka Gareth Crocker

Přečteno na zakládě Čtenářské výzvy. Hledala jsem knihu, která není o 2. světové, těch mám přečteno hodně, a volba padla na Jacka.

Samo o sobě to není špatný čtení, téma bylo zajímavé, četla se moc dobře, jen mi to připadlo takové moc prvoplánové...

22.02.2024 4 z 5