Vražedná naděje

Vražedná naděje
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534298/bmid_vrazedna-nadeje-65f30379766d5.jpg 5 83 83

Madison Harperová série

< 4. díl

Detektiv Madison Harperová se těší na Den díkůvzdání, který po letech strávených ve vězení konečně zase oslaví se svým synem. Ale ani jí, ani městečku Lost Creek není poklidný sváteční den dopřán. V domě na okraji města je totiž bez známek života nalezena Terri Summersová, pečovatelka z místního domova pro seniory. Byla to laskavá žena, která si žila svůj život a do ničeho se nepletla, tak proč by jí někdo ubližoval? Madison má pramálo vodítek a náhlé úmrtí v policejním týmu do vyšetřování vnese ještě větší zmatek. Plné ruce práce má i Nate Monroe. Rozhodl se totiž prozkoumat odložený případ, jehož stín se nad Lost Creek vznáší už šest let – zmizení manželky a vnuka Vince Radera, majitele místního bistra. Podaří se Nateovi vyřešit záhadu a najít odpovědi, po kterých Vince tak dlouho prahne? Oba případy jsou spletité a plné neznámých a naděje na jejich rozmotání může být vražedná.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Gone to Her Grave , 2022


více info...

Přidat komentář

alexis818
včera 5 z 5

Skvělý díl,doufám že bude hodně dílů.

ydnac
07.06.2024 5 z 5

MADISON, NATE, BRODY A OWEN.
SPRÁVNÁ ČTYŘKA.
OPĚT SKVĚLÝ DÍL !!!

Madison hledá vraha mladé dívky. Byla zastřelena ve svém bytě a našel ji její přítel, který však nezavolal policii, ale utekl...
Nate otevírá starý případ.
Vince si ho najal, aby znovu prověřil zmizení jeho ženy a vnuka.
Odpovědi však mohou být horší než člověk čekal...
Brody to je prostě miláček :-) a statečný a věrný pejsek :-).
Owen je chytrý mladík a Madison se na něj může spolehnout. Owen jí nachystá nečekané překvapení :-).
Nečekaná událost mě zaskočila stejně jako Madison a měla jsem strach o ....
Nemůžu prozradit o koho.


Tato série se čte prostě sama :-).
Doufám, že bude ještě hodně dílů :-).
Rozhodně doporučuji :-).


Terka1975
03.06.2024 5 z 5

Moc zdařilé pokračování dvou originálních vyšetřovatelů. Je to trochu poklidnější vyšetřování než díly předešlé, ale o to více osobnější. Až konec je velmi dramatický. Objeví se zde nová postava, která dává příslib dalšího pokračování. A také jedno nové zvířátko.

Evka27
02.06.2024 5 z 5

Dnes přečteno na jeden zátah. Další super pokračování série, takže se těším na podzimní pokračování.

Fleur213
26.05.2024 5 z 5

Úžasná, návyková série. Postavy si zamilujete, u zápletek budete zadržovat dech a těžko si tipnete vraha/záporňáka. Autorka vytvořila fenomén, který táhne každým dílem víc a víc. Nemůžu jinak, než číst další díly, které v ČR zatím nevyšly, v angličtině. Pátý díl vyjde "až" na podzim, ale do té doby nevydržím čekat. Doufám, že v tomhle tempu (2 překlady za rok) bude nakladatelství i nadále pokračovat. Děkuju, že Wendy vydáváte.

Jana65
25.05.2024 5 z 5

Tak další díl přečtený a musím říct, že super. Kniha byla od začátku napínavá, žádné protahování. Čtení jsem si skvěle užila a moc mě potěšilo, že budou další díly. Už se moc těším.

london.calling
19.05.2024 5 z 5

Vyborna serie.
Dej odsypa ve vrazednem tempu, zadne hluche misto nebo zbytecne slovo.
Zajimava zapletka, skvela hlavni hrdinka a jeji partak.
Autorka dopsala uz 8 dil, tak se mame na co tesit.

tracey9
18.05.2024 5 z 5

K této sérii jsem se dostala loni na podzim díky nabídce knihy na recenzi od @albatrosmedia a @my_l.m.v.e Příchuť zla byla skvělá a rozhodně mě bavila, i když ne tolik, abych si chtěla dočíst i předchozí díly. To se ale zásadně změnilo s nejnovějším dílem!

Vražedná naděje, jak zní titul knihy je všeříkající název celého příběhu. Jak víme z minulého dílu, soukromé očko a kamarád Madison Nate Monroe, se pouští do uzavřeného případu zmizení Ruby a Olivera Raderových, manželky a vnuka Vince Radera, provozovatele bistra v Lost Creek.

Madison naproti tomu vyšetřuje záhadnou vraždu Terri Summersové, ženy, kterou měl v městečku každý rád. Těší se na návrat kolegy Douglase do služby a trochu mu v duchu vyčítá, že ji v případě Terri nechává plavat samotnou.

Do Lost Creek jsem se vracela s očekáváním, jak se bude vyvíjet především linka Natea Monroea, který mě zaujal už v minulém díle. Vince a jeho syn Matt jsou i v tomto díle tak trochu podivíni, kterým stále moc nevěřím :) celkově mě ale kniha vtáhla do děje hned na prvních stránkách, chtěla jsem si zase chytit pachatele :) a úplně se mi to nepovedlo :) a vy už víte, že to knihu pro mě nakopává hodně vysoko :) co cením ještě víc je i částečný happyend, který jsem neočekávala, prostě ta naděje tam je

Těším se na další díl, protože mě velice zajímá vývoj nové postavy, stejně jako se těším na Madison, Natea a celé policejní oddělení v Lost Creek :)

Za #recenznivytisk v rámci #spoluprace moc děkuji @albatrosmedia a @my_l.m.v.e

Knihu hodnotím 5 z 5 :)

Ísačop
17.05.2024 5 z 5

(SPOILER) Jo, jo, jo...

Přečteno s očekáváním.

Jo, splnilo to všechno. Bylo to čtivé, napínavé, vysvětlující co bylo kdysi.

Ovšem...

Já nevím, Wendy, ale nemůže být další pachatel i někdo jiný než policajt z místní stanice? Už to začíná být trochu trapný a otřepaný...

Ale děj super, žádná nuda, stojí za přečtení!

Áňa 998
17.05.2024 5 z 5

Série od Wendy Dranfield se ke mně dostala minulý rok. V celku rychlém sledu jsem je četla hned po sobě. Říkala jsem si, ze tři díly stačí, protože jsem se bála, aby autorka sérii nezabila kvantitou. Teď jsem ale po dočtení čtvrtého dílu, Vražedné naděje, a musím říct, že moje obavy byly úplně zbytečné.
.
Opět se setkáváme se známými postavami. Nechybí Madison, už coby policistka v Lost Creek, zbavená obvinění a ani Nate s psím parťákem Brodym, který se rozhodl pro cestu soukromého detektiva.
.
Ani v tomto díle zločin nespí a hned z počátku knihy jsme hozeni do vraždy Terri, mladé ženy, která na všechny působila milým dojmem. O to víc je její smrt záhadná. Madison se pouští do vyšetřování, ale brzy jí překvapuje další tragédie.
.
A pak je tu Nate, který jako soukromý detektiv taky nelení. O otevření starého případů ho požádá Vince Rader, který už šest let postrádá manželku a vnuka. Nikdo neví, kam zmizeli, ale od toho tu je teď Nate, aby záhadě přišel na kloub. Na tento případ už se v minulosti narazilo, takže jsem ráda, že přišel na řadu.
.
Autorka má dar vést dvě hlavní linky, pak pár vedlejších, vše zamotat a ještě nějak propojit. Zároveň ve svých knihách využívá krátké kapitoly a její příběhy jsou čtivé, plně akce. Zároveň ale ani ona nezapomíná na osobní životy postav.
.
Lituju jediného - že jsem měla zase přečteno tak strašně rychle. Touhle sérií se prostě nedá šetřit, do ní když se pustíte, její obsah prostě vdechnete a pak čekáte na další díl.

broskev28
16.05.2024 5 z 5

V skrytu duše jsem toužila po dalším příběhu, jehož protagonisty budou Madison a Nate, ale brala jsem to jen jako zbožné přání. Jakmile jsem zjistila, že to je realita, neváhala jsem utratit v nejbližším knihkupectví nehorázných 447 Kč (a to máme nulovou DPH na knihy!!!) a během jediného dne jsem knihu „sfoukla“; doporučuju přidat výraznou nálepku "návykové".
Pořád ještě máme co zjišťovat, ovšem Nateova dávno zmizelá přítelkyně i nedávno zesnulý Rex zůstanou záhadou i nadále. V tomto dílu sledujeme pátrání, které Nate zahájil na základě Vinceho žádosti, pátrání po jeho manželce a vnukovi, kteří zmizeli před pěti lety.
I další díl téhle série mohu s klidným svědomím doporučit – je čtivý, srozumitelný a možná i reálný, bohužel . . .

jahlina
15.05.2024 4 z 5

Autorka si pro nás připravila další napínavé čtení, při kterém mě čekalo nejedno překvapení.
Prolínají se dvě linie vyšetřování a v obou případech z počátku spíše přibývají otázky a odpovědi scházejí. Přiznám se, že jsem si dlouho nedokázala vykonstruovat vlastní teorii, všechno mi přišlo nemožné. O to víc jsem hltala stránky, abych se konečně dověděla, kdo a proč vraždil, kam zmizela milovaná žena a malý klučina…
Tahle série si zatím drží svou vysoce nasazenou laťku a já jsem zvědavá, s čím autorka přijde příště.

veruptackova
15.05.2024 5 z 5

Absence hluchých míst, skvěle promyšlená zápletka, dva případy, které vás budou oba zajímat a budete jim chtít přijít na kloub, perfektní postavy... a ten závěr?
Tohle prostě chcete číst a já už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Celá recenze v záložce RECENZE. :-)

annettka1098
15.05.2024 4 z 5

Tento díl mě bohužel neupoutal tak moc jako předchozí 3 díly. V prvních dílech jsem si velmi oblíbela hlavní postavy Madison a Natea a v této knize se jejich osobní linka moc neposune. Přednost má tentokrát vyřešení případů a policejní práce.

Přesto se nedá autorce odepřít čtivost celého příběhu. Díky dvoum paralelním vyšetřování byl příběh dynamický a neměl hluchá místa. Pokud máte rádi sledování stop a odhalování pachatelů, myslím, že si v této knize přijdete na své.

JustWomen
15.05.2024 5 z 5

Tato série je neskutečná pecka, čtivé a napínavé od začátku až do nepředvídatelného konce. Postavy vyšetřovatelů miluji a jejich vztah je prostě krásný, uvidíme, co bude dál... Doporučuji!!!

Ancees
14.05.2024

Jak už to bývá u některých knih zvykem, i tady se nám střídají časové linie. Je tu především příběh z přítomnosti, ale jsou zde kapitoly, které se vrací do událostí minulých. A přesně ty nám dokořeňují náš příběh. Hlavní vyšetřovatelé mi neskutečně sedí, ať už se jedná o Madison , nebo o Nata, který je takovým tím klasickým lehce problémovým detektivem ( co dřív měl problémy s drogami a byl ve vězení za něco, co tak úplně neprovedl ). Tihle problémoví detektivové už ale začínají být u detektivek klasikou (za příklad dávám příběhy Harryho Hola). Někdy mám u těchto thrillerů svoje tipy, řeknu ale na rovinu, že zde jsem neměla absolutně žádnou šanci. Autorka mi tak neskutečně motala hlavu, že jsem chvílemi přemýšlela, jestli jsem to snad neprovedla já (to byl vtip). Příběh je opravdu neskutečně čtivý, úderný a nebojí se vás dostat do morálního dilematu. I přesto vám vše na konec do sebe zapadne a závěr vás velmi překvapí. Já ještě teď nemůžu úplně rozdýchat pravého vyníka. Tuhle knihu rozhodně doporučuji milovníkům thrillerů a napětí. Myslím, že vám sedne uplně stejně tak, jako mě.

Jane2016
14.05.2024 5 z 5

Musím se přiznat, že rozčítání nových detektivních sérií mě nesmírně baví. Každopádně málokterá série mi utkví v hlavě tolik jako právě tato. Ještě teď si pamatuju pocit, když jsem dočetla první díl s názvem „Pád do tmy“ a řekla si „Wau, tak tohle bude vážně něco“. Autorka se každým dílem zlepšuje a tudíž jsem od čtvrtého dílu měla velká očekávaní.

A tato očekávání jsou splněna. Opět se totiž můžete těšit na dechberoucí příběh, který Vás nenechá chladnými. Autorka se tentokrát pustila do odloženého případu, který se po letech dostává na povrch. A nám jako čtenářům nezbývá než otáčet stránku za stránkou a čekat, co se bude dít.

Přiznám se, že knížku jsem si šetřila a do čtení jsem se pustila opravdu až ve chvíli, kdy se to nedalo vydržet. Na sociálních sítích jsem totiž natrefovala na samé pozitivní recenze a skvělé ohlasy.

Knížku Vám s klidným srdcem mohu doporučit všema deseti. A to nejen tento díl, ale celou sérii.

Ctenar1202
14.05.2024 5 z 5

Detektivka, která je od začátku až do konce velice čtivá. Ač neobsahuje žádné brutální scény, jak tomu v poslední době v knihách bývá, tak stejně nebudete chtít přestat číst. V tomto díle je nalezena mrtvá pečovatelka, laskavá žena, která všem vždy pomáhala, tak proč musela zemřít? Madison je připravena všemu přijít na kloub a jak vypadá případ zpočátku jasný, tak se postupně odkrývají další podivnosti a když zemře člen policejního týmu, je jasné, že vrah je mnohem zákeřnější než si dosud Madison myslela. Na pozadí příběhu se nám, jako v předchozích dílech, odehrávají také soukromé životy Madison a jejího parťáka Nate Monroea. Ten navíc chce konečně vyřešit starý případ zmizení ženy a jejího vnuka. Podaří se mu dostihnout vraha i po několika letech? A co vše bude muset on a Madison obětovat, aby bylo městečko Lost Creek opět bezpečným místem? Příběh se mi moc líbil. Žádná hluchá místa a vyústění bylo velice dramatické. Je to již čtvrtý díl, který jsem četla a ano, autorka si mě svým stylem psaní získala. Líbí se mi totiž, že se neřeší pouze vražda a vyšetřování, ale i osobní životy.

Magdalenkačte
13.05.2024 5 z 5

Každý díl, který od Wendy Dranfieldové čtu je lepší a lepší.

Madison Harperová vyšetřuje zákeřnou smrt mladé pečovatelky. Nate Monroe se poušti do odhalení případu ztracené ženy majitele místního bistra a jejich vnuka.
Opět skvěle sestavený příběh, který vás nutí číst a otáčet stránku za stránkou.
Na scéně se objeví i sestra Madison, se kterou jsme se setkali v minule knize. A Madison z toho rozhodně nadšená není.

Můj pocit:
Asi jsem nečekala, že u nějaké detektivky budu plakat…a stalo se. A nejen jednou…připravte se na emocionální jízdu, ale i skvělý krimi příběh.
Wendy si čtenáře skvěle nachystala na pátý díl.

keiko33
12.05.2024 5 z 5

Páni. Zatiaľ najlepšia časť. Už od minulej časti som bola zvedavá, čo sa stalo s Ruby a Oliverom. Musím priznať, že takéto odhalenie som naozaj nečakala. Škoda, že znovu kvôli zakrytiu zločinu prišli o život nevinný. Chudák Madison má toľko práce, že nemá na nič čas. Postupne sa zbližuje s Owenom a utužuje priateľstvo s Nateom. Som zvedavá, či ich nakoniec autorka dá dokopy, alebo ostanú len priatelia. Obidvaja by si zaslúžili mať po svojom boku milovanú osobu. Taktiež som rada, že autorka vytiahla ďalšieho člena rodiny, našťastie tentoraz dobrého. A v budúcnosti to s ním môže byť celkom zaujímavé. A vyzerá, že aj Vince bude mať nového kamaráta. Už len si počkať na pokračovanie.

Autorovy další knížky

2022  89%Pád do tmy
2023  92%Volání o pomoc
2023  95%Příchuť zla
2024  97%Vražedná naděje