Irika Irika komentáře u knih

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

To je opravdu zkurvenej příběh. Vždycky mívám problém se začíst, ale stojí to za to. Pak už nabírá děj rychlé obrátky, několik zvratů a finální obrat na konci je naprosto neuvěřitelný. Trochu si říkám, jestli ten závěr nebyl zbytečný, přehnaný? Ale je pravda, že to příběhu dodalo šťávu a zanechalo dojem, i když bych v daném případě radši pachatele rovnou zneškodnila.

Minier zatím nikdy nezklamal, teším se na další díla a pokračování Servaze.

26.02.2021

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Přečteno téměř jedním dechem, napínavé až do konce, i když ten je trochu moc useknutý.
Za mě thriller jak má být, nenáročné a zábavné čtení. Doporučuji.

25.01.2021 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Přečteno jedním dechem za pár dní. Ze začátku jsem byla hodně napjatá, co to jako je... Čtenář neví, jestli je to nějaké spiknutí, jestli je hrdina blázen, nebo je všechno úplně jinak?
Postupně se vše rozplétá, ale zápletka a napětí se udrží až do konce.
Doporučuji ????

11.01.2021 5 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Další ze série, moc příjemné a napínavé čtení s nečekanými zvraty. Líbilo se mi to. 85%.

04.01.2021 4 z 5

Pandemie a začalo to jako chřipka.. Pandemie a začalo to jako chřipka.. Daniel Kalla

Pohodové čtení v době šílenství okolo korony, jen ta naše realita nekončí tak jednoduše a idylicky. Přitom takového viru, o jakém je kniha, by se lidi opravdu měli důvod bát, ne jak té naší chřipečky.
Nicméně kniha by mohla být lepší, za mě 75%.

04.01.2021 4 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

Čekala jsem po všech těch doporučeních víc. Všechno je takové nejasné, nekonkrétní a závěr to moc nevyjasní, proto ubírám dvě hvězdy.

23.07.2020 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Knihu jsem měla v podobě audioknihy a jsem nadšená. O dějové zvraty a překvapení není nouze. Do poslední chvíle jsem byla v napětí, ale nakonec se vše odhalí a knihu mohu s klidem doporučit.

31.03.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Perfektní čtení, rychlé, poutavé a závěr přináší zajímavé rozuzlení.

31.03.2020 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Čte se to krásně, rychle, napětí nechybí. Ale chybí tomu více popsaných okolností, vysvětlení apokalypsy, nějaké datování, jména, cíl příběhu a cesty samotné. Díky tomu je kniha dost neosobní a dlouho dojem asi nezanechá, i když tento žánr miluji.
Za uvedené nedostatky dávám dvě hvězdy dolů, i když čtení na dva večery je to příjemné.

05.03.2020 3 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Pěkná skládanka, zajímavý příběh, i když ten konec mi přišel trochu přehnaný.

03.03.2020 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Jako audiokniha krásný a silný zážitek. Napínavé, zábavné, chvílemi drsné a rozhodně ne typicky kingovské, každopádně doporučuji jako jednu z jeho top knih.

13.11.2019 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Moje první audiokniha a hned výborný zážitek. Určitě se kouknu po dalších dílech série, dvojice hlavních dost neobvyklých hrdinů zaujala.

02.10.2019 5 z 5

Poslední pokušení Poslední pokušení Val McDermid

Skvělé čtení, další v sérii a rozhodně se těším na další díly, nezklamalo. Napínavá, poutavá detektivka, kde se řeší rovnou dva případy současně.
SPOILER: Jedině mohu vytknout, že konec byl zbytečně urychlený a příčina odhalení akce s Radeckým tak naivní, že si tu nakládačku Carol v podstatě zasloužila. Nevěřím, že by se agentka v utajení chovala takhle hloupě!
Za naivní sebeodhalení Carol a rychlý konec Mana hvězda dolů - 85%.

29.04.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tento díl mě opravdu strhl, asi jeden nejsvižnějších, kde akce a děj rozhodně nechybí. I když mi pachatel přišel jaksi nadprůměrně dokonalý (Terminator hadr), tak to stálo za to a knize dávám plný počet. Těším se na další díl s Bobrem...

02.04.2019 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Pěkné, dějové zapletené dílo, druhé ze série o F. Riskovi. Ale řekla bych, že tato kniha časově předchází té první, takže kdybych to věděla, četla bych je opačně. Každopádně stojí za přečtení, napínavá detektivka až do konce s náznakem začátku třetí části.

28.02.2019 4 z 5

Obeť bez tváre Obeť bez tváre Stefan Ahnhem

Opravdu špičkové čtení, od kterého se neodtrhnete. Postupné odhalování pachatele, jeho motivu a celkové propojení obětí dává knížce plný počet bodů. Doporučuji, 100%.

11.01.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Četlo se to dobře, ALE... Bylo to tak záměrně nebo jsem jenom já nepochopila některé pasáže? Např. co se konkrétně stalo v tom metru? Vousatý vs. oholený muž (možná chyba překladu?), a kdo je skutečně loutkář - a je vůbec nějaký loutkář? Párkrát jsem se v textu vracela, ale stejně z toho nejsem úplně moudrá. Od konce jsem tedy rozhodně čekala víc, ale třeba se objeví další díl s bližším odhalením, to bych si určitě nenechala ujít.

08.12.2018 4 z 5

Drát v srdci Drát v srdci Val McDermid

Začátek je pomalejší, nemohla jsem se začíst. Ale stálo to za to, když se děj rozjede, už se čtenář od knihy těžko odpoutá a celé to je drsné, až trochu absurdní a vidím to tak, že se s pachatelem ještě v příštích dílech potkáme...

27.11.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Výborné čtení, napínavé, rychlé a nenáročné. Hezky by to zapadlo do nějaké série, ale i jako jednotlivá kniha je to fajn zážitek.

27.11.2018 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Další skvělé čtení za mnou, bohužel prozatím poslední ze série. Snad se brzy dočkáme dalšího dílu, epilog k tomu přímo vyzývá.
Lovec králíků je drsný, trochu těžko uvěřitelný příběh, ale čte se výborně a udrží čtenáře v napětí od začátku do konce. Přesto pár věcí zůstává nevysvětleno, což je škoda.

30.08.2018 5 z 5