irca3468 irca3468 komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Bravo! Moc se těším na pokračování, i když jsou před námi temné roky. Tak to u nás (nejen na Karvinsku) hold bylo...

19.02.2021 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Četlo se to samo, obzvlášť napínavý konec :) Určitě si přečtu další případy Oddělení Q.
V letošní výzvě jsem se dostala k několika detektivkám (včetně Cormorana Strika) a budu muset přehodnotit svá hodnocení.

24.11.2020 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Skvělé počtení, s baletem mám společné jen to, že se na něj ráda dívám, nikdy jsem nepochybovala o tom, že je to dřina, ale tohle předčilo má očekávání. Je to drsné čtení, podané neotřelou formou. Doporučuji!!!

26.01.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Síla! Kniha by měla být zařazená mezi povinnou četbu. Úžasná kniha.

13.05.2018 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Na mě teda už trochu brutální, ale hlavní hrdinové byli sympatičtí, děj plynul. Závěr byl překvapivý.
Sáhnu i po dalších autorových knihách.

22.01.2021 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tenhle případ mě bavil zatím nejvíc. Těším se na další:)

24.10.2020 4 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Původně mě odrazovalo, že jde o western, není to můj šálek, ale naštěstí se dle mého nic takového neodehrálo:)
Bonusem pro mě byly reálie z války Severu proti Jihu a tažení proti indiánům. Vřele doporučuji.

03.05.2020 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Dočteno a je mi smutno, že to skončilo...
Knihu jsem si nechala darovat na základě velmi kladných ohlasů, do četby jsem se pustila s nemalým očekáváním (CHYBA), ze začátku jsem se, díky tomu, trochu zadrhávala a jednou jsem si položila i kacířskou otázku: "Co na tom sakra všichni mají?". O pár stránek dál jsem pochopila!

Moc Vám milí "součtenáři" děkuju za doporučení! Za čas se ke knize jistě vrátím a taky si přečtu některé z volných pokračování.

A teď z jiného soudku: Proč má česká verze knihy tak strašně ošklivou obálku (mám tu verzi s vitrážovým okénkem, starší verze je ještě hnusnější), když anglická verze je celkem povedená? Chápu, že jde o věc vkusu, ale kniha je celkem drahá, a já jí mám v knihovně :))) Tak by mohla nějak vypadat. Podle přebalu bych si knihy v knihkupectví vůbec nevšimla, což je škoda. update: verze z roku 2015 je pěkná ;)

23.03.2018 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Originální styl, kdy je kniha celá v ich formě, měla jsem problém stotožnit se s hrdinkou, ta posedlost... Ale dočíst jsem to musela. Pohltilo mě to, i když jsem se na knihu pak už ani netěšila:)
Moc se mi líbily pasáže o rostlinách a krajině.

09.01.2021 4 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Úžasná kniha, která mě chytla a nepustila. Četla se sama a já se k ní budu jistě vracet.

02.03.2018 5 z 5

Četlo se mi to celkem hladce, ale příběh je uvařený z vody. Takové fanouškovské, né moc vydařené pokračování :-/

12.11.2017 1 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Jedním slovem nádhera! Budu se k ní často vracet:)

12.11.2017 5 z 5

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Moc dobře jsem se bavila. Kniha mi sedla. Od autora jsem zatím nic dalšího nečetla, to ale určitě napravím.

12.09.2020 5 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Mimořádný příběh mimořádné ženy.
Určitě sáhnu po dalších autorčiných knihách.

15.01.2020 5 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Ze začátku mi dost vadil styl, kterým je knížka přeložená. Pan překladatel se místy snažil přiblížit se mladým až moc, ale časem jsem si zvykla. Takže ve finálu výborné, vtipné a poučné čtení, doplněné pěknými ilustracemi, které nelze než doporučit!

12.02.2016 5 z 5

Fenomén Angela Merkelová: Portrét jedné éry Fenomén Angela Merkelová: Portrét jedné éry Martin Jonáš

Portrét jedné éry, kterou nesmazatelně ovlivnila pozoruhodná Angela Merkelová, který se čte samo.

09.11.2021 5 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

I mě se to zdálo hodně podobné Pilířům Země. Možná, kdybych obě knihy přečetla po sobě, nepřišlo by mi to tak. Někdy byl děj hodně předvídatelný, ale i přes to, se mi to moc líbilo :)

17.12.2020 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

jojo, dobré to bylo:) o chlup víc se mi líbil první díl.

02.10.2020 4 z 5

Sviňucha Sviňucha Mark Haddon

Zajímavý počin. Čím víc o knize přemýšlím, tím více se mi líbila...

15.06.2020 4 z 5

Meda Mládková – Můj úžasný život Meda Mládková – Můj úžasný život Ondřej Kundra

Krásná kniha, je jen otázka času, kdy podle osudů paní Medy natočí někdo film.
Prostě se se životem musela naučit rvát a pak našla jeho smysl... Smekám.

26.07.2019 5 z 5