iLuciferie iLuciferie komentáře u knih

Postmortem Postmortem Patricia Cornwell

Kniha, pro mě netradičně psaná v ich-formě, mě bavila. Určtitě časem zkusím druhý díl.

24.02.2018 3 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Čekala jsem bohužel, naprosto mylně, něco ve stylu Jirotkových Pravidla se změnila, takže za mě zklamání. Nějak jsem ve většině povídek nenašla ani oblíbený “Svěrákovský” humor.

11.02.2018 2 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Přijde mi, že se jedná o příběh, který by byl daleko zajímavější, když by byl zpracován jako povídka. Na román mi to přišlo zbytečně zdlouhavé - prvních 200 stran bylo ukrutně "pomalých" a prakticky se tam nic až zas tak zajímavého nedělo, spád má až posledních 100 stran a "pointa" za mě byla velkým zklamáním..

04.02.2018 2 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Sbírka lepších i horších povídek. Od Kinga doporučuji více (daleko lepší sbírku) Hodinu děsu. A při čtení této sbírky doporučuji číst autorovu předmluvu ke každé povídce až po přečtení povídky samotné (občas předmluva zbytečně mnoho prozrazuje).

04.02.2018 3 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Opět pěkná detektivka. Jediné mínus pro mě za zbytečnou “romantickou” lInii.

14.01.2018 4 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Nijak extra vánoční, nijak extra děsivé, ale jinak příjemné čtení. (Dětem od 10 let mi ale přijde možná brzy.)

07.01.2018 3 z 5

Krize Krize Robin Cook

Standardně napínavý Cook s nestandardně spíše právnickou než lékařskou tématikou.

30.12.2017 3 z 5

Nekros a jiné noční můry Nekros a jiné noční můry Brian Lumley

Doporučuji všem fanouškům hororových povídek.

10.12.2017 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Po Ženě v kleci a Zabijácích mi přišel Vzkaz v láhvi trošku slabší, ale i tak se těším na další díl!

18.11.2017 3 z 5

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

Čtivá a napínavá - líbila se mi ješte o něco víc než Enderova hra.

13.11.2017 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Knížka, která “parazituje” na fenoménu Harry
Potter. Není to vyloženě průšvih, ale rozhodně to není žádný zázrak.. Osobně jsem čekala víc.

10.11.2017 2 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Milé, nenáročné vyprávění - jednohubka.

28.10.2017 3 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Smutná knížečka..

28.10.2017 2 z 5

Krok ze tmy Krok ze tmy Robert Ervin Howard

Pěkné klasické hororové povídky.

28.10.2017 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Zábavná kniha, u které jsem měla místy pocit, že nečtu, ale koukám přes rameno nějakému hráči - zvláštní pocit.. Nicméně mě příběh bavil.

15.10.2017 3 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Adler-Olsenovy detektivky i politické thrillery mám ráda, ale tato kniha se mi opravdu nelíbila - neodsýpající děj, který se (ale jen trochu) rozjíždí až tak v polovině, rozsah mohl být tak třetinový.. Jednu hvězdičku dávám jen kvůli tomu, že jsem četla ještě i horší knihy..

01.10.2017 1 z 5

Mozek Mozek Robin Cook

Před pár lety moje první seznámení s Cookem.. a byla to láska na první pohled (nebo kapitolu..?)

26.08.2017 4 z 5

Děsuplné povídky Děsuplné povídky Jan Opatřil

Autor má rozhodně potenciál, první povídka mě nadchla, nicméně některé z povídek mají dost předvídatelný závěr.

06.08.2017 3 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Knížka mi přišla srovnatelná s předchozím dílem - za mě spokojenost.

22.07.2017 4 z 5

Pokoj č. 13 Pokoj č. 13 Jiří Hanák

Za mě jeden ze slabších výběrů. Doporučuji spíše Tichou hrůzu nebo Lupiče mrtvol.

08.07.2017 2 z 5