iLuciferie iLuciferie komentáře u knih

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Ke knížce mě přivedl film, který se mi moc líbil, tak jsem byla zvědavá na předlohu. Bohužel musím říct, že knížka se mi nelíbila. Nepřišla mi ani vtipná ani smutná, jen jednoduše a naprosto nezajímavě napsaná. Škoda.

22.05.2017 1 z 5

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

Hill má rozhodně velký potenciál, některé povídky mi hodně připomínají stylem jeho otce, většina se čte opravdu dobře. Co mi u Hilla trošku vadí je zbytečný nadbytek sprostých slov a v některých povídkách nedotažená (nebo nejasná) pointa.

14.05.2017 3 z 5

Kdo má pod čepicí Kdo má pod čepicí Marie Rejfová

Neurazilo, nenadchlo..

05.05.2017 2 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Za mě takový spíše horší průměr.
Jedná se o mojí první knížku od autorky a připadalo mi, že mi první půlku chybějí nějaké informace z předchozích dílů (přebal knížky bohužel neupozorňuje, že se jedná o 3. díl).
Ačkoliv hlavní hrdinové jsou sympatičtí, děj se spíše vleče a samotné rozuzlení s vysvětlováním ve stylu "udělat to mohl kdokoli" mě bohužel také příliš nebavilo.

24.03.2017 2 z 5

Stráž u mrtvého Stráž u mrtvého * antologie

Knížka obsahuje zdařilé i méně povedené povídky (třeba u "Příšerného ženicha" je nespíš kvalita dost ovlivněna zvláštním překladem..). Fanouškům hororových povídek by jistě neměla uniknout, ale mně osobně se třeba výbory "Tichá hrůza" či "Lupiči mrtvol" líbily více.

03.03.2017 3 z 5

Zákrok Zákrok Robin Cook

Toto opravdu není "klasický" Cook. Knížka mi přišla velmi inspirována Danem Brownem, ale bohužel mi to u Cooka přišlo dost na škodu - lékařského tématu se tam prakticky nedotýká a uvedení do historických souvislostí mi přišlo (narozdíl od Browna) dost zdlouhavé a nudné.

28.02.2017 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Četla jsem od Jáchyma, ale rozhodně DOPORUČUJI ČÍST OD VERONIKY - Jáchymův příběh prozradí všechny důležité body Veroničina života, takže pak Veroničin příběh, čtený až jako druhý, není v podstatě ničím překvapivý, což je rozhodně škoda (naopak Jáchym toho prožije poměrně hodně, co není ve Veroničině části vůbec zmíněno).
Zároveň bych chtěla upozornit, že nejde o knihu typu "z mužského a ženského pohledu", jak jsem si já mylně myslela, ale o dva příběhy (jeden o Jáchymovi a druhý o Veronice) psané z pohledu vypravěče, které se odehrávají ve stejném časovém období, souvisejí spolu a potenciálně se ovlivňují.
Za mě knížka, která (až na mnou špatně zvolené pořadí příběhů) nezklame/nenudí, ale ani není nijak extra výjimečná.

12.02.2017 2 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Zabijáci se mi líbili stejně jako předchozí Žena v kleci. Adler Olsen se mi libí hlavně pro to, že ve svých knihách poskytuje mimo klasického pohledu vyšetřujícího i ne uplně tradiční pohledy - ať už ze strany oběti nebo podezřelých/viníků.

27.01.2017 4 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Zvláštní knížečka s neosobně pojatým vyprávěním (mně osobně se popis z pohledu kamery moc nelíbil) a dějem, co jsem asi nespíš ani nepochopila - zejména začlenění mystery prvků.

09.01.2017 2 z 5

Četbu jsem brala jako příjemné navrácení se do mladších let :-) Dost mě potěšilo, že knížka není tak dekadentní jako předcházející 3 v sérii. Forma scénáře se četla dobře, ze začátku jsem se soustředila, abych si děj představovala jako na divadle (které miluji), ale během čtení od toho člověk upustí a nevnímá, že nečte klasickou knížku - tedy mně to tak přišlo.
Hvězdičku dolů dávám za pro mě logický (filosofický) nesoulad s třetím dílem.

03.01.2017 3 z 5

Slunce a stín Slunce a stín Ray Bradbury (p)

Sympatická sbírka plná lepších i slabších povídek. Nicméně minimálně díky Jezeru, Čertíkovi v krabičce a Volání v mlze jistě stojí za to.

03.01.2017 3 z 5

Spolek devíti Spolek devíti Edgar Wallace

Potenciálně zajímavý příběh, ale napsaný absolutně nezajímavě a zmateně.

31.12.2016 1 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Jeden z nejlepších psychologických románů vůbec.
Doporučuji po přečtení také Hitchcockův film.

29.12.2016 5 z 5

Lupiči mrtvol Lupiči mrtvol Jan Zábrana

Doporučuji všem fanouškům hororových povídek.

Zelený děs Zelený děs Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Pěkné povídky, ale třeba výbor Tichá hrůza se mi líbil více.

29.12.2016 3 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Doporučuji všem fanouškům hororových povídek.

29.12.2016 4 z 5

Koruna stínů Koruna stínů Joe Hill (p)

Poutavý příběh, skvělý nápad, jen je škoda, že se spousta událostí odehrává ve veliké zkratce. Jinak ani třetí díl neztrácí na tempu ani zajímavosti.

29.12.2016 4 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

29.12.2016 4 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Dlouho jsem znala jen film, ale samozřejmě kniha je kniha :-)

29.12.2016 5 z 5