iLuciferie iLuciferie komentáře u knih

Pravidla se změnila Pravidla se změnila Zdeněk Jirotka

Milé čtení, taková oddychovka, ale na Saturnina a Muže se psem samozřejmě nedosáhne.

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Škoda slabšího závěru, jinak výborná vtipná knížka.

Hrobka Hrobka Kate Mosse

U této knížky mi nepřišla nijak extra zajímavá ani jedna dějová linka ani jejich "propojení" - pro mě tak trošku zbytečná knížka.

29.12.2016 2 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Čapka mám ráda, Povětroň se mi moc líbil, Hordubal byl pro mě velkým zklamáním.

29.12.2016 1 z 5

Kruhy v písku Kruhy v písku Gillian Bradshaw

Historické romány moc ráda nemám, ale tato knížka je napsaná překvapivě poutavě.

Horečka Horečka Robin Cook

Prostě Cookovská klasika :-)

Muž, který si hrál na Boha Muž, který si hrál na Boha Robin Cook

Prostě Cookovská klasika :-)

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Doporučuji všem fanouškům hororových povídek.

Globalizace a krize Globalizace a krize Ilona Švihlíková

Ekonomická fakta podaná čtivou formou.

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Kniha, která opravdu zní jako by byla vyprávěna dr. Housem. Někde v půlce knihy jsem se v ději natolik ztratila, že jsem musela část (asi tak celou druhou čtvrtinu) číst znovu, ale jinak knížku všem fanouškům Houseovského smyslu pro humor vřele doporučuji.

Slepá hrozba Slepá hrozba Stephen Booth

Detektivky od Bootha mám ráda, je to ten typ knih, kdy nejde jen o konkrétní vraždu/vraždy, ale také o život vyšetřovatelů a hlavně o prostředí ve kterém se děj pohybuje.
Škoda, že další díl BB art česky vydat neplánuje (ptala jsem se) :-(

Krev na jazyku Krev na jazyku Stephen Booth

Za mě nejslabší ze série (tedy z těch 4, co vyšly v češtině), ale i tak rozhodně stojí za to. Detektivky od Bootha mám ráda hlavně pro to, že je to ten typ knih, kdy nejde jen o konkrétní vraždu/vraždy, ale také o život vyšetřovatelů a hlavně o prostředí ve kterém se děj pohybuje.

Desátá panna Desátá panna Stephen Booth

Černý pes Černý pes Stephen Booth

Pět Pět Ursula Poznanski

Napínavá detektivka se zajímavou zápletkou. Jsem zvědavá na další díl :-)

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Řekla bych spíše psycho-thriller než detektivka. Knížka, která mohla klidně v půlce skončit a být od půlky knihou druhou. Mě bohužel Kepler neoslovil.

29.12.2016 1 z 5

Kryptograf Kryptograf Tobias Hill

První kniha, co jsem nedočetla (a to jsem se k ní vracela několikrát v rozmezí několika let). Kniha se čte těžce a děj je absolutně o ničem.

29.12.2016 odpad!

Invaze z galaxie Invaze z galaxie Robin Cook

Na Cooka trošku slabší, kdo má rád sci-fi, tak od Cooka doporučuji spíše Planeta Interterra.

28.12.2016 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Za mě hodně přeceňovaná kniha. Ano, bavila mě, ale to bylo asi tak všechno.

28.12.2016 2 z 5

Blízký konec Blízký konec Robin Cook