Muž se psem

Muž se psem https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227830/mid_muz-se-psem-227830.jpg 4 380 83

Když se řekne Saturnin, každému se nepochybně vybaví jeho autor Zdeněk Jirotka, člen kdysi slavného kruhu Sedmilhářů. Je však také autorem o něco méně známé detektivky Muž se psem. Odehrává se v ní pátrání po největším podvodníkovi všech dob. Ani tato kniha nepostrádá Jirotkův svérázný humor.

eva3992
14.04.2024 3 z 5

Detektivní příběh o největším podvodníkovi všech dob, obohacený o autorův svérázný humor.

Díky skupině Klasikomilů, kde jsem již nějaký ten rok, objevuji klasickou literaturu, ke které bych se běžně asi nedostala. Toto čtvrtletí máme téma česká humoristická próza, sáhla jsem po tom, co jsem našla u nás v knihovně. Humorné knihy moc nečtu, tak jsem za výzvu ráda, že si vyzkouším to, co bych běžně nečetla. Díky tomu občas objevím poklad. Tentokrát se to však nestalo.

Knížka se čte dobře, text krásně plyne, ale já prostě nemůžu číst humorné knihy. Když jsem se s nějakým humorným momentem podělila s manželem, ten se zasmál, já jen kroutila očima. Příběh mě prostě nebavil a kolikrát jsem se přistihla, že vlastně ani nevím, o čem čtu.

Utvrdila jsem se tedy v tom, že tento žánr není pro mě. Každopádně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a rozšířila si tak svůj čtecí okruh.

Pierre65
11.04.2024 2 z 5

Pro mě je kniha zklamáním. Po Saturninovi sáhnu, když je mi zle a od autora tak skvělé knížky jsem čekal víc. Číst to v opačném pořadí, řekl bych, že ta knížka není špatná, ale takhle je pro mě zklamáním.

janina66
06.03.2023 3 z 5

Taková milá audiokniha. Příjemná trochu humorná oddychovka s detektivní zápletkou. Angoráci ke konci, vcelku vtipné.

jaroiva
15.01.2023 3 z 5

Saturnina jsem četla několikrát a ráda se k němu znovu vrátím.
Tohle není Saturnin. Asi tak.

moonell
24.11.2022 4 z 5

Jirotka, no :) Kniha po druhé třetině trochu ztrácí tempo a vtip, autor decentně přepálil start a pak už nestihl doběhnout sám sebe. Ale i tak zábavné a oddechové čtení.

Janek
23.11.2022 5 z 5

Proč srovnávat se Saturninem? Není to Saturnin. Pobaví a rozesměje, co víc si čtenář může přát.

mozkit
07.11.2022 5 z 5

Velmi milé vtipné, lehké počtení. Nic víc za tím nehledat, jen si to v klídku přečíst a užít. Je to taková ta pohodová jednohubka.

adela2316
18.08.2022 5 z 5

Kdysi dávno jsem knihu četla na doporučení kamarádky a pamatuji si, jaké překvapení to pro mě bylo, když jsem došla na konec.
Ted jsem knihu znovu oprášila jako letní čtení a bavila mě opět. Tento humor asi nikdy nezklame. Z toho příběhu na mě úplně sálá pozitivita a radost.
Mám v knihovně dva výtisky, chtěla jsem doma mít ten se zelenou obálkou s krásnými černými obrázky. Ten jsem sháněla po antikvariátech, až se poštěstilo.

Urabu
31.01.2022 4 z 5

Pěkná knížka, jenom ji nesmíte srovnávat se Saturninem.

ZuzanaK.
07.09.2021

Velmi dobře se čte. Asi úplně nenadchne, ale rozhodně neurazí.

deedulka
29.04.2021 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Milý a nápaditý humor starých dob prochází celou knihou a zanechá čtenáře v klidném úsměvném rozpoložení. Ale na druhou stranu to asi nebude kniha, kterou bych potřebovala číst víckrát. Konec byl na mne moc zbrklý a chybělo mi tam obšírnější vysvětlení. Celkově to byl však příjemný průměr.

takana
23.04.2021 2 z 5

Podruhé bych ji už nečetla, nenadchne, neurazí.

Jarek82
05.04.2021 5 z 5

Spousta krásně vtipných situací a překvapení. Scénka s králíky mě dostala do kolen.

RoBertino27
15.03.2021 2 z 5

Zdeněk Jirotka je propojen se Saturninem a Muž se psem zůstává v pozadí. Těžko říci, jestli jsem očekával něco podobného nebo zda jsem měl zkreslené reference, zůstal tak trochu za očekáváním, ale vinu opravdu nehledám v autorovi. Chápu, že to je velmi dobré dílo, takový pěkný blyštivý kamínek, ale protentokrát ho přenechám ostatním.

Pavlaj
09.02.2021 5 z 5

Pobavilo. Krásný klasický humor a la Jirotka, Brdečka nebo Poláček. Stejně jako u Saturnina jsem se zasmála jak nesmyslnosti situací, do které autor svoje postavičky uvádí, tak vtipným jazykovým bonmotům, a taky tomu, jak výstižně Z. Jirotka zparodoval zákonitosti detektivního románu. Jedinou záhadou zůstává, proč mi tak dlouho trvalo přečíst od pana Jirotky i něco jiného než mého zamilovaného Saturnina. Díky Čtenářské výzvě 2018 - autor z vašeho kraje (pan Jirotka bydlel blízko nás).

Abia
17.10.2020 3 z 5

Znovu bych jí asi už nečetla, i když jsem se pobavila. Proto jsem ubrala jednu hvězdu. Skvělá byla scénka s Podlesím, to jsem úplně živě viděla a zasmála se. Konec mi přišel příliš rychlý a nesrozumitelný. Zkusím ještě něco dalšího od pana Jirotky.

Tylluan
23.09.2020 5 z 5

Jestli něco mému mladšímu já přišlo vtipné, tak to byla takhle kniha. A nic víc netřeba dodávat, protože víc v té knize asi ani najít nejde.

willy9203
21.09.2020 4 z 5

Od autora Saturnina jsem čekal více, proto jsem byl trochu zklamán. Ale nakonec to byla docela zábava.

Swiss
10.09.2020 5 z 5

Nedoceněná kniha!

Leona333
20.04.2020 4 z 5

Prosím všechny ty, kteří chtějí tuto knížku porovnávat se Saturninem, aby ji neporovnávali. Ono ani nelze porovnávat... ; ) V této knížce je děj - obsah i celková pointa hlavních postav úplně jiná. Pan Jirotka se svým svérázným humorem, napsal i zde velice čtivou knížku, koncipovanou jako detektivní příběh, nebo spíš parodii na detektivku... ; ) Humorných situací je opravdu dost a knížka mi mnohokrát vyvolala úsměv na tváři.