Muž, který si hrál na Boha

Muž, který si hrál na Boha https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1402/muz-ktery-si-hral-na-boha-1402.jpg 4 309 38

Je mnoho způsobů, jak zemřít. V hypermoderní nemocnici se k nim přidává další - nejstrašnější ze všech… Mladá lékařka Cassandra Kingsleyová oddaně miluje svého manžela Thomase, vynikajícího kardiochirurga, který jako první použil novou metodu operace a získal tím pocit, že je všemohoucí, protože rozhoduje o životě a smrti mnoha lidí. Oba pracují v bostonské nemocnici Memorial. Cassandru trápí dvě věci: v soukromí ji znepokojuje, že se její manžel hodně změnil, v nemocnici se zase nemůže vyrovnat se sérií záhadných úmrtí, jež už nelze pokládat za náhodu. Cassandra se pustí do hledání pravdy - a teprve tehdy začne poznávat pravý význam slova hrůza.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Godplayer , 1983

Isfio
Isfio
20.04.2023 1 z 5

Príšerné nudné, stále sa riešia manželské problémy dvojice, zápletka je od začiatku jasná a predvídateľná. Taký copy&paste príklad ako rýchlo napísať ďalšiu knihu.

leleia
leleia
15.12.2021 2 z 5

Přečteno kvůli čtenářské výzvě. Otec má doma Cooka plnou poličku, opravdu jsem čekala víc... Byla to vlastně docela nuda.

Pejuška
Pejuška
13.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, dokonce i ty popisy pitev, umírání...a to jsem člověk, který si v tom nečvachtá. Příběh byl napsaný čtivě, musím uznat, že fingování smrti bylo geniální.
Jen mě zklamal konce, čekala jsem větší rozvinutí, ale najednou prostě šlus a o 6 měsíců později... (proto ta jedna hvěznička dolů).

milan3696
milan3696
23.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Knihu jsem četl jen kvůli splnění čtenářské výzvy. Nakonec se to celkem dalo, ale že by se ze mě stal fanoušek podobné literatury, to říci nemohu.

Klady: Zrychlující spád příběhu a závěrečná strhující gradace. Postava hlavního záporáka je vysloveně hnusná.

Zápory: Popisnost lékařských reálií (pitvy, umírání, záchvaty). Padouch je od začátku jasný.

Kontryhelka
Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

anája
anája
17.05.2020 5 z 5

Četla jsem už dřív, Cooka jsem tenkrát přímo hltala. Perfektní thriller z lékařského prostředí.

annacte
annacte
12.05.2020 3 z 5

Napinave, oddechove cteni:)

cantona
cantona
29.03.2020 5 z 5

Cook opět nezklamal. příběh naprosto super. Napínavé a bez hluchých míst až do úplného konce. Hlavní hrdinka mi tedy přišla jako naprostá blbka. No když je někdo zamilovaný... Příběh o tom jak lékaři mohou rozhodovat o tom kdo bude a nebude žít jako bůh. Jinak thrillery ze zdravotnického prostředí jsou best...

Makoves
Makoves
17.02.2020 4 z 5

Napeti bylo dost. Pribeh dobry.

Han-nah
Han-nah
23.01.2020 5 z 5

V rámci výzvy jsem šáhla po autorově starší knize. Témata z lékařského prostředí čtu ráda. Nečetla bych ji v případě, že bych v krátké době měla nastoupit k nějakému zdravotnímu zákroku. Každý má strach, že zklame lidský faktor. Už jenom název knihy vystihuje hodně. Je mnoho lidí v jakýchkoliv oborech i politice, kteří si tzv. "Hrají na Boha". Vždy na to doplácejí nevinní.

pedroK
pedroK
28.05.2019 4 z 5

Četla jsem už dříve a moc mě bavila..nejen ta detektivní linie ale právě i ta osobní. Na dovču jak dělané.

tannasja
tannasja
22.03.2019 4 z 5

Další atraktivní kniha z atraktivního prostředí. Sice bylo dopředu jasné, jak to asi dopadne, přesto se to četlo samo ...

pingu1
pingu1
08.03.2019 5 z 5

Jedna z prvních, které jsem od Robina Cooka četla, moc se mi líbila :-)

Zuziiik
Zuziiik
03.12.2018 2 z 5

No, taková “Tchyně a uzeny” s detektivní zápletkou. Pachatel je jasný už od začátku..... trochu nuda

adelinka
adelinka
05.05.2018 3 z 5

U Cooka som zvyknutá na napätie od začiatku knihy. Tu mi to trochu chýbalo, napätie prichádzalo postupne a pomaly, aj podozrenie na osobu, ktorá zodpovedá za úmrtia bola jasná skoro od začiatku deja - tak som čakala, že sa to v závere nejako zvrtne....

iveta3689
iveta3689
23.02.2018 3 z 5

Chování hlavního hrdiny je na pěst, ale to by se dalo vysvětlit (ne omluvit) závislostí na lécích. Chování jeho manželky si ale vysvětlit neumím. Lékařku psychiatričku bych představovala rozhodnější a ne tak ufňukanou. Takže hlavní hrdinové mi dost kazili celý příběh. Jinak ale autor píše velmi čtivě, přivítala bych trochu víc vyšetřování záhadných úmrtí než vrtání se v manželských problémech hrdinů.

Ivetaa
Ivetaa
02.10.2017 5 z 5

Takové oddechové nenáročné počteníčko.

evca7271
evca7271
18.08.2017 4 z 5

Kniha se me moc libila.Ze zacatku jsem myslela,ze knihu nedoctu,ale pak se kniha rozjela a byla skvela.

dominikB951
dominikB951
08.03.2017 5 z 5

Trochu jsem se bál Cookovy starší knihy, většinou čtu ty novější, ale příjemně mě překvapila, byla lepší než většina novějších. I když je kniha krátká, tak zaujme. Doporučuji k přečtení.

tomkoutsky
tomkoutsky
09.02.2017 3 z 5

Přesně jako další čtenáři jsem čekal nějaký jiný konec než ten jednoduchý jasný předvídatelný, ale nepřišel. A to bylo trochu překvapení :-)

lékařské prostředí

Robin Cook