Desátá panna

Odlehlá oblast Peak District je světem dávných povídaček a tajuplných názvů. Černou a Bílou horu tu doplňují Čarodějnice, Obři a řada dalších podivných přírodních útvarů. Stojí tu i Devět panen – řetězec skal obklopený temnou legendou. Blíží se zima a do kruhu přibývá panna desátá. Je totiž objeveno tělo neznámé ženy, jíž kdosi nastavil ruce a nohy tak, jako by tančila. Seržantka Diane Fryová a její zasmušilý partner Ben Cooper, kterého místní lidé přímo zbožňují, dostávají za úkol vyřešit vraždu, k níž ovšem nemohou nalézt jediný motiv. Zdá se, že vodítko by mohla poskytnout jen jiná přepadená žena, která útok přežila. Ale ta si na nic nepamatuje. Poté je objevena další mrtvola. A pátrání po vrahovi dovede Coopera s Fryovou zase jednou ke zjištění, že místní bažiny ukrývají mnohem víc než jen legendy. Román Desátá panna, byl nominován na cenu Macallan Gold Dagger Award pro autory detektivních příběhů. zdroj: www.pitaval.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/7402/desata-panna-9Dk-7402.jpg 3.835

Ben Cooper a Diana Fryová 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

Dancing With the Virgins, 2001

Kniha Desátá panna

ArwenAragorn
28.02.2017

V mokřinách je objevena mrtvola mladé ženy. Nedaleko od ní byla před několika měsíci přepadena jiná žena,ta ale útok přežila. Naneštěstí si nevybavuje co se stalo, nebo o tom nechce mluvit. Pak je objeveno tělo další ženy. Kniha není dostatečně akční a napínavá, ale nemusím mít vždycky všechno. Nečetla se špatně. Ale za ten závěr-vrahem může být kdokoli ubírám jednu*.

theale
29.12.2016

Detektivky od Bootha mám ráda, je to ten typ knih, kdy nejde jen o konkrétní vraždu/vraždy, ale také o život vyšetřovatelů a hlavně o prostředí ve kterém se děj pohybuje.

Pav
08.12.2016

Bylo to úmorný. Kdyby mě nezajímal pachatel, určitě bych knihu přečetla maximálně do čtvrtiny. Všichni podezřelí se mi pletli a téměř do konce se zdálo, že se vraha ani nedopátrají. Tohoto spisovatele už rozhodně vyhledávat nebudu.

soukroma
25.01.2014

Boothovy detektivky jsou velmi čtivé, zajímavé místem i lidmi, kteří v nich vystupují. Farmářský venkov na pomezí skal a vřesovišť není ale zrovna snadné místo pro život. Hlavní postavy policajtů se nám nemusí stoprocentně líbit, ale do příběhů jednoznačně vnášejí ještě další znepokojivý prvek.

KKK
17.01.2012

Kdo má rád detektivky a ne klasické krváky,tak ať po tom sáhne.