Krok ze tmy přehled

Krok ze tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29848/bmid_krok-ze-tmy-29848.jpg 4 107 107

Povídky v této sbírce shrnují hororové a strašidelné příběhy, které Robert E. Howard napsal v letech 1925–1932, tedy od počátku své tvorby až na práh třicátých let, kdy se stal jedním z nejoblíbenějších autorů amerických magazínů věnujících se fantastice. Dvanáct povídek a dvě básně potěší čtenáře syrové hrůzy, která se ukrývá v prastarých mohylách, zakletých palácích, ve ztichlých domech a zdánlivě všedních předmětech, v nichž však číhají zlovolné síly, připravené kdykoli zaútočit. Howardova poetika je dodnes originální a působivá právě svou jednoduchostí a stylistickou prostotou, např. ve slavných povídkách „Hadí sen“, „Chřestící kosti“, „Duch Toma Molyneauxe“ či „Příšera z mohyly“. Robert E. Howard (1906–1936) se proslavil jako duchovní otec neohroženého barbara Conana a jeden ze zakladatelů dnes tolik populárního fantasy žánru meč & magie. Potěšením pro Howardovy příznivce byla kniha Z Divokého západu (Albatros 2009), v níž byly shrnuty autorovy nejlepší westernové příběhy. Krok ze tmy jen dokládá tezi, že autor byl a je jedním z nejvlivnějších tvůrců dobrodružné literatury 20. století.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krok ze tmy. Přihlašte se a napište ho.

Zuzvil
23.02.2024 1 z 5

Ke sbírce povídek, hororových povídek ze začátku 20. století, jsem se dostala díky Klasikomilům. Bohužel toto není vůbec není kniha pro mě a ač jsem moc chtěla, tak mě knížka vůbec neoslovila. Nutno říci, že všeobecne knihy s hororovou tématikou cíleně nečtu, takže chyba bude spíše na mém přijímači, než na knize samotné. Do čtení jsem se musela nutit, často mi utíkaly myšlenky úplně jinam a už teď bych žádnou z povídek nedokázala odvykládat. No vlastně jednu, hned tu první, ta se mi i docela líbila :-) Co sbírce nemůžu upřít je její nadčasovost a konkrétně v tomto vydání grafické zpracování, to je velmi pěkné. Za mě bohužel doporučit k přečtení nemůžu.

Richie1
18.04.2023 4 z 5

Přesto, že se jedná o tvorbu skoro sto let starou, je to stále čtivé. Howard dovede navodit skutečně strašidelnou atmosféru. Kdyby nebyl především mistrem a jedním ze zakladatelů žánru fantasy, byl by mistrem hororu. 75%

Nazli
30.08.2021 4 z 5

Takové napůl, ta druhá povídková knížečka mi sedla daleko více. Avšak jen můj subjektivní názor. :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Krok ze tmy v seznamech

v dalších seznamech3x