Robert Ervin Howard

americká, 1906 - 1936

Nahrávám...

Nová kniha

Rudá Soňa: Stín supa

Rudá Soňa: Stín supa - Robert Ervin Howard

Z pera autora barbara Conana povstala nesmrtelná hrdinka, hbitá i vrtkavá, neoblomná i nestoudná, rusovlasá amazonka Rudá Soňa. Hnána touhou po pomstě vlastní sestře se s... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 43 knih

Komentáře (3)

Přidat komentář
BarryBlack
21. února

Conan z Cimmerie - POPRVÉ JAKO AUDIOKNIHA

https://www.tympanum.cz/detail/tbooks-634985-conan-z-cimmerie

n.ezn.amy
12. ledna

Robert Erwin Howard je pro mě kultovní spisovatel fantasy. Conan z Cimerie je hrdina, který žije dál v příbězích ostatních spisovatelů, což se málokomu podaří vytvořit takovouto legendu. Ovšem pro mě jediný a skutečný je ten od Howarda. Škoda tak jeho krátkého života, protože se domnívám, že by stvořil další fantastické příběhy. Jako je Poe otec hororu, tak Howarda považuji za jednoho z otců fantasy.

HTO
01.02.2012

Jeden z nejdůležitějších a nejlepších autorů fantastiky vůbec. Bez něj a Tolkiena si lze současnou fantasy jen těžko představit. Génius. Blázen. Básník – – vždyť kdo jiný byl dokázal napsat: „Hromy zahřměly v Horách mrtvých a divoký vítr vanoucí od Jezera duchů porazil chýši s oltářem Gullahovým. Posel čtyř Bratří noci přiletěl za mnou a zašeptal mi tvé jméno. Doběhl jsi svůj poslední závod. Teď už jsi mrtvý muž. Tvá hlava bude viset v chrámové chýši mého bratra. Tvé tělo předhodíme Jhilovým dětem, které mají černá křídla a ostré zobáky.“ Kéž by i u nás konečně kritika sebrala odvahu a postavila ho tam, kam patří – na nejvyšší piedestal, po bok Melvillovi a dalším.

Milovníci Conana nebo REH mají možnost stát se členy české Conan Society.