Koupit knihy

Robert Ervin Howard

americká, 1906 - 1936


Nahrávám...

Nová kniha

Conan z Cimmerie – Svazek IV

Conan z Cimmerie – Svazek IV - Robert Ervin Howard

Francouzské komiksové adaptace jednotlivých povídek R. E. Howarda s barbarem Conanem v hlavní roli jsou skutečným hitem, který boduje u fanoušků heroické fantasy jak v ze... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 46 knih

Komentáře (5)

ewalien
15.09.2021

Třebaže tohohle autora znám už léta jako otce Barbara Conana, zatím jsem neměla možnost si od něj přečíst cokoliv o tomto bojovníkovi, což je ostuda. Zatím jen hororové povídky, které mě velkou měrou překvapily, protože se nemálo podobají tvorbě Lovecrafta, mého oblíbence. I když R.E.Howard má i v příbězích svůj speciální punc, takže bych si knížky těch dvou určitě nespletla... Podobají se hlavně v tom, jak mě dokážou vystrašit, aniž by na mě z knihy stříkaly (pomyslné) hektolitry krve... Oba mají ten správný smysl pro horor, řekla bych. Navíc musím ocenit, jak se Howard snažil pečlivě vložit historické detaily, jejichž samotné zjišťování muselo dát moře práce, zvlášť tehdy... No, mistře Howarde, vítejte v mém osobním žebříčku Top Ten autorů.

vlkodlaq
13.04.2021

Nejen jeho knihy, ale i jeho život zaslouží pozornost. Když pominu, že se ve třiceti zabil, za oněch pouhých 30 let za sebou nechal dílo, jaké si můžeme jen těžko představit. Není mnoho autorů, kteří by za sebou nechali tak rozsáhlou a kvalitní literární práci za život i mnohem delší. Takové autory spočítáte na prstech. Celosvětově.

BarryBlack
21.02.2021

Conan z Cimmerie - POPRVÉ JAKO AUDIOKNIHA

https://www.tympanum.cz/detail/tbooks-634985-conan-z-cimmerie

n.ezn.amy
12.01.2021

Robert Erwin Howard je pro mě kultovní spisovatel fantasy. Conan z Cimerie je hrdina, který žije dál v příbězích ostatních spisovatelů, což se málokomu podaří vytvořit takovouto legendu. Ovšem pro mě jediný a skutečný je ten od Howarda. Škoda tak jeho krátkého života, protože se domnívám, že by stvořil další fantastické příběhy. Jako je Poe otec hororu, tak Howarda považuji za jednoho z otců fantasy.

HTO
01.02.2012

Jeden z nejdůležitějších a nejlepších autorů fantastiky vůbec. Bez něj a Tolkiena si lze současnou fantasy jen těžko představit. Génius. Blázen. Básník – – vždyť kdo jiný byl dokázal napsat: „Hromy zahřměly v Horách mrtvých a divoký vítr vanoucí od Jezera duchů porazil chýši s oltářem Gullahovým. Posel čtyř Bratří noci přiletěl za mnou a zašeptal mi tvé jméno. Doběhl jsi svůj poslední závod. Teď už jsi mrtvý muž. Tvá hlava bude viset v chrámové chýši mého bratra. Tvé tělo předhodíme Jhilovým dětem, které mají černá křídla a ostré zobáky.“ Kéž by i u nás konečně kritika sebrala odvahu a postavila ho tam, kam patří – na nejvyšší piedestal, po bok Melvillovi a dalším.

Milovníci Conana nebo REH mají možnost stát se členy české Conan Society.