hzd hzd komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jsem šťastná, že mě kamarádka upozornila na tuto nádhernou knížku. Dlouho jsem po ní koukala v knihkupectví a nakonec neodolala. Přestože jsem si říkala, že si budu čtení šetřit, nešlo to. Knížka se nedá vůbec odložit. Příběh je tak úžasný i když smutný. Život v této době byl hodně drsný. Moc se těším na pokračování a určitě budu knížku nominovat na knihu roku. Všichni si knížku přečtěte, bude se vám líbit.

16.04.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Ta knížka je tak krásná že bych dala deset hvězdiček kdybych mohla. Mám ráda autorky styl psaní a to že napsala tak silný příběh to mi vzalo dech. Co všechno Zuzana zažila je neuvěřitelné. Jsem ráda že jsem si knížku koupila a teď už jí budu jen dál doporučovat a půjčovat svým známým.

26.11.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knížku mi doporučila kamarádka. Vzhledem k tomu, jaké měla hodnocení a v rámci Výzvy jsem si jí koupila. O téhle autorce jsem do té doby vůbec neslyšela.
Ale musím říct, že rozhodně stojí za přečtení. Přelouskala jsem jí během pár dnů,
nemohla jsem se od ní odtrhnout a chystám se do knihkupectví pro další knížku od
paní Mornštajnové.

21.08.2017 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Knížek z války už jsem přečetla opravdu hodně, ale tohle je tak smutný a krutý a zároveň krásný příběh. Na knížku jsem měla zálusk už asi dva roky a když mi jí kamarádka přinesla, byla jsem prostě nadšená. Co všechno si museli během druhé světové války vytrpět, to si vůbec nedovedeme představit. Jak mohly mít ženy tolik odvahy, kde braly tu sílu ? Klobouk dolů. Paní spisovatelku jsem si dala do oblíbených a půjdu si číst Velkou samotu.

28.05.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Před lety jsem Deset malých černoušků viděla jako divadelní hru. Teď po dvaceti letech jsem si je v rámci knižní výzvy přečetla i v knižní podobě a rozhodně nelituji. Knížka je napínavá, pěkně se čte a dokonce jsem odhalila i vraha. Dávám plný počet hvězdiček.

29.09.2020 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

To byla tak krásná knížka. Kdybych mohla tak dám deset hvězdiček. Nemohla jsem přestat číst. Štěpána mi bylo líto. Mám stejně starého syna a nedovedu si vůbec představit, jak to všechno takový kluk může zvládnout. Moje první knížka od této autorky a určitě ne poslední.

28.09.2021 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Hezká česká detektivka. Potěšilo mě prostředí, kde se knížka odehrávala. Na mě trošku více postav, ale četla se dobře.

25.05.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Včera jsem knížku dočetla a je to opět za 5 hvězdiček. Jako první knížku od této autorky jsem četla Hanu, byla jsem z ní tak nadšená, že jsem si koupila i Slepou mapu. A rozhodně nelituji, nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla jí jedním
dechem. Opět velice silný příběh. Všem doporučuji. Už se těším na Hotýlek :-)

31.08.2017 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Mě se knížka moc libila. Nevím jestli to je tím, že mám dceru stejně starou jako je hlavní hrdinka nebo stylem psaní paní spisovatelky. Díky za tento příběh.

10.09.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová píše skvěle. Knížku jsem přečetla jedním dechem a to jsem si jí chtěla šetřit. Akorát téma je dost smutné a depresivní. Pořád jsem doufala, že se vše v dobré obrátí ...

01.05.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová nikdy nezklame. Její knížky se tak dobře čtou. Mám radši když je knížka podle skutečných událostí ne co by se stalo kdyby, přesto mě knížka pohltila a jsem ráda za dobu v jaké žijeme. I když na ní dost často nadaváme.

08.07.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět krásně napsaná kniha od paní Mornštajnové. Ze začátku jsem byla trochu zmatená ale pak jsem se v postavách zorientovala. Téma moc zajímavé. Jedna nešťastná náhoda ovlivní život tolika lidem. Za mě plný počet hvězdiček. Jen škoda že jsme se nedozvěděli více o Blance a konec byl také takový moc rychlý. Ještě bych četla dále.

09.06.2019 5 z 5

Dost drsné čtení a o to hůř, že je to podle skutečné události. Bravurně napsáno a doplněno o krásně fotografie.

23.05.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Výborná detektivka doporučuji. Paní Klevisová prostě psát umí.

18.07.2023 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Kdybych mohla tak dám klidně deset hvězdiček. Knížka je nádherná. Odehrává se v prostředí divoké Aljašky. Je plná dramatických zvratů a nedá se přestat číst. Za mě rozhodně hezčí než Slavík a určitě by stála i za zfilmování. Všem doporučuji.

01.07.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Krásná knížka, hodně silný příběh. Knížek z 2. světové války jsem četla už celkem dost, ale nikdy ne z pohledu německé strany. Je to velmi zajímavý příběh, Gerty mi bylo opravdu líto. Po knížce jsem sáhla v rámci Čtenářské výzvy, ale nyní jsem ráda,
že jsem si jí koupila a můžu jí půjčit dál svým blízkým.

07.02.2018 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Moc pěkná detektivka odehrávají se v Beskydech.

12.05.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Přečetla jsem během tří dnů. Mám styl paní spisovatelky ráda. Píše příběhy ze života a to mě baví. Člověk se tam vždycky najde. Přestože je knížka dost depresivní a všichni hlavní hrdinové mě svým způsobem štvou, opravdu jsem knížku zhltla jako malinu.

12.03.2023 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Moc milá knížka. Mám pana Ebena moc ráda, jeho vtipné postřehy a připomínky mě potěšily.

24.03.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Super česká detektivka z jihočeské vesničky. Knížka je napínavá až do konce, žádný krvák. Dobře se čte a určitě se vydám do knihovny pro další.

31.12.2020 5 z 5