hungryreader00 hungryreader00 komentáře u knih

Preludia & nokturna Preludia & nokturna Neil Gaiman

Skvělé jako vždy. To je prostě Neil Gaiman. Co musím vyzdvihnout je Neilovo umění zklidnit čtenáře dějem, a pak ho naprosto šokovat nějakou brutální scénou nebo smrtí. Vzhledem k tomu, že mám za sebou i seriál, tak jsem celkem překvapená, jak komiksový Sen umí být nemilosrdný nebo neempatický. Nechci samozřejmě říct, že by nebyl vůbec, jen ten seriálový sen je asi pro publikum "líbivější".

12.08.2022 5 z 5

Zloděj času Zloděj času Terry Pratchett

Moje první kniha od Terryho Pratchetta. Musím říct, že to bylo skvělé. Jednu hvězdu strhávám jen za to, že věřím, že jiné příběhy mě osloví ještě víc a za to, že některé pasáže s Lu-tzem byly opravdu dlouhé. Tam, kde byli Smrť nebo Zuzana mi to ubíhalo podstatně rychleji.

10.08.2022 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Právě teď jsem dokončila poslech Paní jezera. Musím říct, že jsem z toho byla zprvu lehce zmatená a musela jsem trochu zagooglit, abych se dověděla, že ten konec je opravdu otevřený různým interpretacím. Prvně jsem se domnívala, že zemřeli, ale ve vteřině tam Geralt říká, že cítí svá zranění, a to mě zmátlo. Pokud však nezemřeli, proč Ciri odešla do jiného světa? Osobně se tedy přikláním k tomu, že zemřeli a přiznávám se veřejně, že se mi za chvíli asi slza ukápne. Bylo to opravdu dojemné.

10.08.2022 5 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Kniha se četla téměř sama. Byla tak správně bláznivá. A zároveň je to kniha, která ve vás něco zanechá. Nic víc k tomu nemám, snad jen to, ať si pustíte písničku Where is my mind po dočtení tohoto naprosto úžasného titulu.

27.07.2022 5 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Asi tady budu jediná, ale mně se kniha líbila. Před Propastí jsem četla ještě Strach, ale Propast se mi tedy líbila o chlup více. Oceňuji zpracování reálného jevu doprovázeného halucinacemi, který člověk může v horách zažít. Ačkoliv byl boj s prázdnem místy dlouhý, tak mě docela bavily protagonistovy vnitřní monology a myšlenky, kde autor dle mého názoru opravdu dobře vystihuje myšlenkové pochody blouznící osoby.

25.07.2022 4 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Kniha předčila má očekávání. Je to opravdu pro "milovníky" zločinu, kteří hltají každý detail. Osvojila jsem si díky knize různé metody vyšetřování a zjistila jsem, co bylo v dané době přípustné jako důkaz a co ne. Spoustu se toho člověk dozví i o americkém soudním sytému, jak fungují poroty apod.
Kromě těchto (pro mě) zajímavých detailů kniha může nabídnout i napětí z příběhu, který asi všichni víme jak skončil. Dozvíte se spoustu informací o Tedu Bundym, které na internetu pravděpodobně nenajdete a díky tomu si sami uděláte názor na jeho osobnost.
Autorka vypráví příběh o muži, jehož znala velmi dobře a na druhou stranu měla možnost zúčastnit se vyšetřování onoho do určité chvíle neznámého muže, který je vinen z mnoha vražd mladých žen. Autorka mimo jiné zahrnuje některé věci, které se odehrávali v jejím životě během let, a tím utváří kompletní obraz celého dění, kdy ukazuje, že celý její život se opravdu netočil jen kolem Teda Bundyho, ale zároveň právě on její soukromý život mnohdy ovlivnil.

20.07.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Normálně mi nevadí nesympatické postavy, které ale mají v příběhu nějaký účel. Už na začátku knihy jsem se pozastavila nad mentalitou postav, která rozhodně neodpovídá psanému věku. Charaktery mi připomínají postavy z jakéhokoliv filmu ze střední školy, kdy o protagonistku nikdo nestojí, protože není krásná a hubená, ale za to její nejlepší kamarádka, to je kus! A ten její přítel! Toho by brala hned, ale on by o ni přece nezavadil pohledem. Možná je brzo soudit nedočtenou knihu, ale s prominutím se to nedalo. Já se na ni opravdu těšila a byla pro mne velkým zklamáním. Věřím, že když se děj "rozjede" tak se mnozí přetrpí tyto charaktery, ale já ne. Troufám si říct, že jsem nezažila, že bych se neuměla vžít do protagonisty. Vše je jednou poprvé.

30.06.2022 1 z 5

Tábor mladých vědců Tábor mladých vědců Jody Houser

Špatné to vyloženě nebylo, ale nemyslím si, že by autoři komiksu zvládli vystihnout charakter postav. Hlavně tedy Suzie, Dustin a Erica. Některé věci týkající se charakteru ale pramení z překladu. Některá slova, která Dustin použil se k postavě vyloženě nehodí. A co si budeme povídat, Erica by se před nimi nikdy nerozbrečela.

28.06.2022 2 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Úžasné napínavé a emotivní zakončení. Není co vytknout. Snad jen, že by si komiks zasloužil plnohodnotné seriálové zpracování, protože tahle série je prostě dokonalá.

21.06.2022 5 z 5

Božský imperátor Duny Božský imperátor Duny Frank Herbert

Tenhle díl se mi moc líbil. Sice se to ze začátku trochu táhlo, než jsem se do toho dostala, ale potom se to rozjelo. Ne dějově, protože skoro celá kniha jsou dialogy s Letem, ale jde vidět, že se autor od prvního dílu posunul dál. Nečekejte velká dobrodružství, jako spíše spoustu věcí k zamyšlení, které si člověk musí dávkovat. Je pravda, že tady už není to drama jako v prvním díle. Myslím, že tam chtěl autor primárně představit svůj svět, kdežto v tomhle bodě už se dostáváme ke složitostem času, vládnutí, moci, motivací, obětí apod.

21.06.2022 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Ó jak mně se nechce na poslední díl, když vím, že to skončí. Věž vlaštovky je jeden z těch lepších dílů ačkoliv jsou úžasné úplně všechny. Setkáme se tu dostatečně s Ciri, Yennefer i Geraltem. Děj pěkně graduje, a vím, že poslední díl zhltnu jak nic.

20.06.2022 5 z 5

Časohrátky Časohrátky Joe Hill (p)

Wow. Ten Bóďa, to je masakr! Cestování časem - super! Tenhle díl mě bavil úplně nejvíc. Už se těším na poslední, ale zároveň se mi vůbec nechce do finále.

20.06.2022 5 z 5

Klíče království Klíče království Joe Hill (p)

Opět skvělé, brutální, překvapivé a kouzelné.

20.06.2022 4 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Skvěle napsané, opravdu. Nejsem student psychologie ani kriminalista a o to více si cením, že se mi to dobře četlo. Dílo je doplněné grafy a tabulkami, kde se opravdu dobře vyhledává potřebná informace. Také se mi líbí pojetí dvou částí knihy. V první kratší části vysvětluje p. Drbohlav jednotlivé pojmy a věnuje se sériovým vrahům a jejich psychologii obecně a v druhé části se věnuje jednotlivým lidem a k nim přidává získané poznatky z části první. Zkrátka perfektní, přehledné, čtivé.

15.06.2022 5 z 5

Případ Ewy Morenové Případ Ewy Morenové Håkan Nesser

Já nevím, ale mě to nějak nenadchlo. Dobře se to četlo až na chvíle kdy byla Ewa na dovolené. To se hrozně táhlo. Samotná zápletka mě zaujala, ale to vyšetřování už moc ne. Zkrátka mi tam chyběla nějaká větší gradace, napětí. Byla to moje první kniha od tohoto autora a určitě nad tím nelámu hůl. Dám mu ještě šanci snad s lepším výsledkem.

15.06.2022 2 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Podcast fakt miluju, zajímají mě takové případy a holky to umí skvěle odlehčit. Kniha by byla asi lepší, kdyby tam opravdu byly ty detaily a kdyby si Lucka vybrala nějaké méně známé případy, které pořád mohou být světové a zásadní. Pokud Lucka napíše další knížku, určitě na nás fanoušky pomyslí a bude v ní opravdu něco, co jsme ještě neviděli. Ještě bych ráda dodala, že hvězdičky nestrhávám za to, že bych ty případy znala, ale hlavně za zavádějící podnázev, který opravdu neodpovídá realitě.

15.06.2022 3 z 5

Neviděli jste Melody? Neviděli jste Melody? Sophie Hannah

(SPOILER) Po dočtení se mi až nechce věřit, že má kniha tak špatné hodnocení. Mě to bavilo od začátku do konce. Ano postavy jsou sice otravné, ale o to reálnější mi připadají. Teda kromě Bonnie, která z toho vyšla jako světice. Ten konec mě šokoval. To jsem opravdu nečekala. Myslela jsem si, že máme happy end a pak tohle. Neříkám, že je kniha na pět hvězd, ale za mě si 4 zaslouží. Spoustu lidí tu tvrdí, že je to hodně nepravděpodobné, ale říkám si, že žena, která touží po dítěti a nemůže mít vlastní může být schopná čehokoli včetně manipulace sedmileté holky.

15.06.2022 4 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Opravdu škoda té obálky. Po knize bych určitě nesáhla, kdybych neznala film, který je mimochodem i po dočtení knihy výborný. Obálka evokuje úplně jiné emoce. Teď už ale k obsahu. Nepovažuji se za extra romantičku, ale ve fantasy a sci-fi je to moje slabina. Nádherný příběh muže, který nuceně cestuje v čase, a jeho ženy, která díky jeho cestám byla jeho osudovou láskou. Příběh je vtipný, dojemný a místy smutný. Myslím, že mi ulpí v hlavě na opravdu dlouhou dobu.

08.06.2022 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Tenhle díl mě trochu zklamal. Nemůžu sice říct, že by mě Geraltovo putování úplně nudilo, ale už mi to přišlo dost dlouhé. Beru ovšem na vědomí, že události, které Geralta, Milvu a Marigolda po cestě potkaly, byly důležité pro příběh. Mnohem víc mě nadchlo setkání lóže a Ciriin rodokmen. Musela jsem se i párkrát vrátit, abych to přesně pochopila. Celkově vzato se mi tento díl líbil nejméně.

17.05.2022 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Jako jedna z mála mi opravdu tato kniha strašidelná a děsivá přišla, což mě překvapilo, protože mě jen tak něco nedostane. Mimo to úžasně popsané okolí a krajina. Člověk ten mráz úplně cítí na tváři. Jen ten konec mě moc neuspokojil. Nelíbilo se mi jak hlavní postava přešla do takového až "novinářského" módu na poslední stránce, kdy najednou promlouvá ke čtenáři. Přišlo mi, že se to vymykalo celému pojetí příběhu. Hlavní postava mi nebyla moc sympatická, ale tak už to občas bývá.

13.05.2022 3 z 5