Strach

Mysteriózní thriller plný hrůzy. Vyhořelý třicátník se po letech vrací do příměstské čtvrti na úpatí hory, která ukrývá mrazivé tajemství – ve výjimečně chladných zimách se tam ztrácejí děti. Společně s bývalou láskou a kamarády musí čelit nejen zlomyslné síle, ale i stínům vlastní minulosti. Všechny pády a zklamání, které do té doby zažil, jsou ničím proti peklu číhajícímu na místech, kde vyrůstal. Autor bestsellerů Jozef Karika v děsivém příběhu s nadpřirozenými prvky přináší i citlivé vyprávění o tom, jak naše životy ovlivňuje dětství a všechno, co jsme jako děti zažili....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422382/big_strach-8tn-422382.jpg 3.91157

Kniha Strach

katushah
03. prosince

Stejně dokonalé a děsivé jako Trhlina.

Kubajzz
29. listopadu

Poslechnuto jako audiokniha. Karika nezklame. Napínavé, strašidelné, prostě super. Určitě doporučuji.

martinaandulka
17. listopadu

Za mě super čtení, mrazivý trhiller kde nevíte jak to dopadne a za mě velké překvapení.Já prostě knihy pana Kariky miluji.

rada.klas
13. listopadu

Ach jo! Strach je takový pokus o psychologický thriller s detektivní linkou a mysteriózními prvky, ale za mě tyto tři roviny v tomto díle dohromady vůbec nezafungovaly. Nejvíce se mi asi líbila ta psychologická linka příběhu, bylo tam pár dobrých myšlenek, ale dohromady zklamání. Nijak zvlášť děsivé a občas vyloženě nelogické.

Faila
13. listopadu

S panem Karikou už pár zkušeností mám a začínám mít pocit, že jsem našla dalšího svého oblíbence na poli hororovém. Jeho knihy bych bez nejmenších pochybností zařadila do hororové literatury na světové úrovni. To, jakým způsobem dokáže čtenáře vtáhnout a jak buduje neuvěřitelně dusnou a tíživou atmosféru, to je prostě dokonalé. I Strach se četl na jednu stranu velmi lehce, neboť je čtivý a akční, a na stranu druhou velmi těžce, protože se čtenář bez přehánění boji otočit na další stranu.

bogi
11. listopadu

Kniha Strach dočtena jako 3.kniha od p.Kariky.
První byla Trhlina - skvěle napsaný horor (těžko jsem po přečtení věřil tomu, že je takový to horor schopen napsat slovenský autor-BRAVO) z prostředí temného pohoří.
Druhou přečtenou knihou byla Tma - opět výborná kniha, nyní podle mě ne klasický horor, kde se bojíte něčeho nadpřirozeného, ale výborná psychologická (psycho) kniha, co se vše může odehrávat v lidské hlavě. Kniha mi připomínala knihu Geraldova hra od S.Kinga.
Ovšem kniha Strach byla je pro mě směsicí rozporuplnosti, kýčovitosti a místy až trapnosti. Celou dobu jsem doufal, že se z takto trapného/jednoduchého cosi (označení braková literatura je na tuto knihu až moc dobrá) vyklube Wau zápletka nebo vyvrcholení - něco, co vše do té doby přečtené obrátí vzhůru nohama ja si z toho s otevřenou pusou sednu na zadek a budu přemítat, co se to sakra děje.To se bohužel nestalo. Kniha mi přišla stylem Jak pejsek s kočičkou vařili dort-i když dáte dohromady dobré ingredience z jednotlivých hororových příběhů, neznamená to, že výsledek bude také dobrý, popř.vyborný.
Bohužel (pro mě) toto znamená konec s dalšími knihami od p.Kariky.
Nicméně knihy Trhlina a Tma zůstanou mými velice oblíbenými a určitě jsem je nečetl naposledy.
Na knize Tma mi ovšem měl již nijaký (rozuměj nemastný neslaný) přebal knihy (druhé vydání) napovědět, že v podobném duchu bude probíhat celá kniha.

suiteki

Z knihy mám rozporuplné pocity, čekala jsem něco jako Tmu, jen s lepším koncem. I když příběh nebyl žádné terno, chvilkami ujetý, strach se také nedostavil, tak na knížkách od Kariky je prostě něco, co mě baví, to něco je styl psaní, on dokáže napsat příběh bez nějaké větší zápletky a přesto je to čtivé a nenudí.
Tak a k tomu konci? Já se na ten konec tak těšila a myslela jsem si, že mi spadne brada ( i podle recenzí) ale zase,....proč?? Ten konec byl úděsný a nic mi neobjasnil. Tak snad příště, ještě mi zbývá přečíst Smršť a Na smrt.

Nunynka

Tak u téhle knížky vůbec nevím co mám napsat za komentář. Ani nevím jak ji hodnotit. Převážně čtu detektivky a horory nejsou moc můj žánr,ale musím přiznat,že kniha mě každopádně zaujala. A konec,tak ten byl fakt ale brutálně překvapivý. Dokonce se mi o knížce i zdálo,takže se mi vlastně hodně dostala pod kůži.

Trhlina
Trhlina