hungryreader00 hungryreader00 komentáře u knih

Oceán na konci cesty Oceán na konci cesty Neil Gaiman

Než jsem se odhodlala napsat komentář, musela jsem si to nechat rozležet v hlavě. Kniha je rozhodně zajímavá. Líbily se mi Gaimanovy metafory. Některé jsem si musela dohledat, abych se přesvědčila, že jim rozumím. Je to tak krásně snově popsané, že si člověk připadá jako v jiné dimenzi. Bohužel si pořád myslím, že je na můj vkus kniha moc lyrická. Některé věci bych potřebovala přiblížit, na některé otázky odpovědět. Možná že to tak má být. Možná, že některé konce by měly zůstat otevřené.

10.05.2022 4 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy C. D. Major

Inspirace skutečným příběhem mě nutí přidat hvězdu. Jsem ráda že autorka na konci přidala historické souvislosti. Zpracování se mi také líbilo, konec byl napínavý a nečekala jsem ho. Na druhou stranu, jak už tu bylo řečeno, konec byl dost useknutý. Po té gradaci napětí jsem asi čekala víc. Mimo to mi i připadaly některé pasáže kýčovité a laciné. Ale jako relaxační čtení bych knihu klidně doporučila. Ještě ale musím dodat, že nějak extra strašidelné to opravdu není, jak se uvádí na přebalu. Já jako silnější povaha, co miluje horory, bych si knihu klidně četla i před spaním.

10.05.2022 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Přečetla jsem jedním dechem. To "halo" kolem ní bylo opravdu zasloužené. Myslím, že by po ní měl sáhnout každý, kdo se někdy ocitl na životní křižovatce a potřeboval by popostrčit. Ano, možná mnozí tušili jak to skončí, ale přijde mi, že to jen prohloubilo pointu knihy. Kniha určitě povzbudí a otevírá zajímavá témata od filozofie po pohlavní orgány kachen, takže se člověk i zasměje. Jednoduše to nemělo chybu.

02.05.2022 5 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

Potěšilo mě, že se tady trochu zpomalilo s dějem, abychom se více dozvěděli. Je neuvěřitelné, jak moc se seriál liší od komiksu, ale to se dalo čekat. Komiks jsem přečetla na jeden zátah. Těším se na další díly.

02.05.2022 4 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Komiks je super, ale přišlo mi to všechno hrozně rychlé. Klidně bych to protáhla ještě na další 2 komiksy pro větší zážitek. Určitě tam bylo co rozvést.

27.04.2022 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Dějově lepší než předchozí díl, konec mě překvapil. Nebyl tak sladký jak předchozí, což byl bonus. Opět ale super čtivá knížka.

22.04.2022 3 z 5

Cestou špendlíků nebo jehel Cestou špendlíků nebo jehel Zuzana Říhová

Ač si nejsem úplně jistá, zda jsem pochopila ten konec, musím dát 5 hvězd. Autorka tak autenticky vystihuje myšlenky a vztahy. Její popisy vesnické přírody a počasí jsem skoro fyzicky cítila. A ta hrůza z celé knihy jenom čiší. Její morbidní a kruté popisy určitých "věcí" dodaly příběhu atmosféru místa, kde rozhodně nechcete být. A ty metafory! Ty byly naprosto skvělé! Příběh vlka se chvílemi i doslova prolínal s dějem. Jen ten konec. Nedá mi to spát! Musím vědět, co přesně se tam stalo. Rozhodně doporučuju!

21.04.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Už je to delší dobu, co jsem četla tuto knihu, ale vzpomínám si, že jsme si ji četli s partnerem nahlas a bylo to super napínavé. Moc se mi líbila forma a použití nespolehlivého vypravěče. Bylo to skvělé.

20.04.2022 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Tuto knihu jsem četla na střední. Stala se jednou z mých nejoblíbenějších knih. Není to žádné levné zpracování první lásky na střední. Je to mnohem víc.

20.04.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Jakožto milovník duchařin jsem nemohla odolat a musela jsem si tuto knihu přečíst. Od začátku do konce jsem měla takové hlodání v hlavě, že to asi nebude úplně "kvalitní čtení." Kromě závěru jsem vývoj děje vcelku přepokládala. Zkrátka klasika. Někdo se nastěhuje do strašidelného domu a nemůže se odstěhovat, protože nemá peníze. Potom tam vidí a slýchá divné věci. Přiznejme si není to Božská komedie. Zkrátka nás to nijak neobohatí. Ale za tohle všechno jsem zkrátka nemohla srazit víc než jednu hvězdu. Knihu jsem totiž hltala. Přečetla jsem ji jedním dechem. Je opravdu extrémně čtivá, napínavá a konec mě překvapil. Musím říct, že příjemně. Po dočtení má člověk takový ten uspokojivý pocit. U knihy jsem si krásně odpočala. Negativa psaná výše mě neodradí od přečtení celé série.

13.04.2022 3 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Tenhle díl byl trochu slabší než předchozí, ale souhlasím, že závěr byl skvělý. Část s Ciri bloumající pustinou byla poměrně dlouhá, dokud se jednorožec nezranil. Nějak mi asi v tom magickém chaosu uniklo, co se vlastně s jednorožcem stalo. Kromě toho všechno super. Aretuza, sněm, potkani apod. Dokonce se nám začíná otvírat Emhyrův příběh.

13.04.2022 4 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Jsem věrný posluchač Opravdových zločinů, takže když jsem v knihovně objevila tuto knihu, byla jsem nadšená. Knížka je přehledná, případy jsou popsány délkově akorát. Pan Mareš toho zvládl "vyšťourat" docela dost, což mou zvědavost jen prohloubilo. Moc se mi líbí, že autor přidal i ty spekulace a teorie, obohacené o výpovědi místních. Sama jsem pak popustila uzdu fantazii a přemýšlela, jak to tedy tenkrát mohlo být. Byla jen škoda, že mohly být současné fotografie v lepší kvalitě a barevně, z některých se opravdu nedalo nic vykoukat.

12.04.2022 4 z 5

A co? A co? František Halas

Moje nejoblíbenější sbírka. Sice nám na výšce říkali, že mu nikdo nerozumí, a že jediný kdo mu kdy rozuměl byl Ludvík Kundera, ale já mám pocit, že mu rozumím. Mé interpretace nejsou teda vždy učebnicové, ale myslím, že jde hlavně o ten pocit, který to ve vás zanechá.

12.04.2022

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

(SPOILER) Předchozí díly mě nadchly hned na začátku, tenhle bohužel ne. V jedné části se kniha poměrně vlekla než se začaly odhalovat motivace činů a jednání významných postav. Upřímně jsem byla poměrně zaskočená Letovým osudem a písečnými pstruhy. Vůbec jsem nevěděla jak si to v hlavě vizualizovat. Ale když pominu tyto záležitosti, stále je to skvěle promyšlený příběh, všechno do sebe krásně zapadá.

07.04.2022 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Nutno říct, že tohle je zatím asi nejlepší díl. Kniha je velmi čtivá, chvílemi jsem se dobře zasmála a chvíli byla dojatá. Konečně jsme se více dozvěděli o Ciri, na kterou jsem se předchozí díly těšila. A Yennefer se konečně alespoň trochu otevřela. Ciri a Yennefer jsou skvělá dvojka a jsem ráda, že jim byla věnována celá kapitola.

01.04.2022 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Jedna z nejpromakanějších knih, které jsem kdy četla. Téměř každá postava musí myslet několik kroků dopředu a vše je dokonale provázané. Děj čtivý, příběh graduje a překvapí.

29.03.2022