hrubik Online hrubik komentáře u knih

Jak mi Jane Austenová zničila život Jak mi Jane Austenová zničila život Beth Pattillo

Nečekejte druhou Jane Austenovou :-) Ta prostě není a už nebude. Ale i tak knížka byla docela příjemná oddechovka, ikdyž předvídatelná.

Širé Sargasové moře Širé Sargasové moře Jean Rhys

Po přečtení románu Jana Eyrová jsem byla zvědavá, jak to vlastně všechno bylo s panem Rochesterem ještě předtím, než potkal Janu. Tak jsem sáhla po téhle knize a musím říct, že jsem se opravdu jen silou vůle držela, abych knížku dočetla. Na příběhu bylo určitě něco zajímavého, ale knížka jako taková byla nudná a nezajímavá.

27.04.2013 1 z 5

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

Náhodou jsem narazila na filmové zpracování této knížky, které mě velmi zaujalo, a protože jsem maniak na porovnávání knižní a filmové podoby, musela jsem sáhnout i po knize. Už jsem věděla, co od toho čekat, ale přesto jsem po přečtení knížky byla úplně konsternovaná. Tohle je příběh, který vás chytne za srdce.

Dcery pana Darcyho Dcery pana Darcyho Elizabeth Aston

Ve svém Darcyovském období jsem sáhla i po téhle knize v domnění, že se dozvím trošku víc o společném životě Elizabeth a pana Darcyho. Jejich příběh byl však načrtnutý jen nepatrně, zato příběh vypráví o jejich pěti dcerách. Trošku to kopírovalo Pýchu a předsudek a přesto, že to prostě nebyla Jane Austenová, kterou jako autorku miluji, tak jsem se u téhle knížky bavila.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tohle rozhodně nebyla žádná odpočinková četla, ale pěkně náročné čtení, které mi místy dalo hodně zabrat. Přesto myslím, že rozhodně kniha za přečtení stála. V některých pasážích jsem brečela jak želva. Hodně smutné čtení, které člověka nutí přemýšlet nad životem jako takovým.

27.04.2013 4 z 5

Knížku jsem četla až po shlédnutí filmu, který byl pro mě jednoznačně lepší.

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Knížku jsem četla až po shlédnutí filmu, který byl pro mě jednoznačně lepší.

27.04.2013 3 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Knížka se mi velmi líbila. Po dlouhé době zase upíři, kteří mě nadchli. Doporučuji, pokud máte rádi upírskou tématiku, romantiku, napětí, sex, tak nebudete litovat :-)

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Moje nejoblíbenější kniha vůbec! Četla jsem ji několikrát a nikdy se mi neomrzí. Pokaždé si ji dokážu užít snad víc než předtím, všímám si detailů, které mi předtím unikly a mohu si ji více vychutnat. Elizabeth je prostě skvělá hlavní hrdinka a pan Darcy... hm... která žena by nesnila o svém panu Darcym :-)

19.04.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

No čekala jsem že to bude větší terno. Bylo to napsané velmi jednoduše, některé věci byly hodně ujeté a divné. Přes počáteční nadšení mi to přišlo pořád na jedno brdo, konec jsem dočetla už horko těžko. Bylo to zbytečně dlouhé. Ve srovnání s Obnaženou (a 2.dílem Spoutanou) pro mě podstatně slabší.

19.04.2013 2 z 5

Sanditon Sanditon Jane Austen

Sanditon patří k mým velmi oblíbeným knihám a Sydney Parker k mým oblíbeným knižním hrdinům. U téhle knížky jsem se vážně bavila! Když se dostanete přes poněkud pomalý rozjezd, tak nebude litovat.

Scarlett 2 Scarlett 2 Alexandra Ripley

Musím říct, že když jsem četla knihu, měla jsem před očima její filmové zpracování. Škoda, že jsem se prvně nedostala ke knížce. Takhle jsem pořád srovnávala s filmem. Knížka má své slabé stránky, někdy mě trochu nudila, ale pak jsou v ní zase části, které prostě do tohohle příběhu patří, která tam chcete mít, aby všechno nakonec dobře dopadlo.

Scarlett 1 Scarlett 1 Alexandra Ripley

Pokračování Jihu proti severu je maličko slabší, ale kdo by se nechtěl dočkat happy endu, že? Některé pasáže mě bavili víc, jiné míň, ale přesto jsem nemohla přestat číst, dokud se nedozvím, jak to dopadlo.

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Výborná knížka od začátku do konce. Ale ten konec, ten mě teda naštval! Kde je ten happy end, ve který jsem doufala?! Po přečtení knížky máte hned chuť na další díl a na další osudy Scarlet, protože ten příběh musí prostě dobře dopadnout :-)

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Tohle je prostě klasika, kterou by si nikdo neměl nechat ujít. Poprvé jsem se k téhle knížce dostala jako malá a vrátila se k ní i docela nedávno a vychutnala si ji s radostí znovu. Je prostě perfektní! Stejně tak filmové zpracování téhle knížky stojí za to.

Mladší sestra II Mladší sestra II Jane Austen

Druhý díl této trilogie byl super! Byl pro mě určitě zajímavější než díl první a byla jsem napnutá, jak to dopadne s Emmou a panem Howardem a nemůžu se dočkat dalšího dílu, abych se to konečně dozvěděla :-)

Mladší sestra I Mladší sestra I Jane Austen

Jane Austenová nikdy nezklame a tahle knížka, kterou dopsala její netěř, nebyla výjimkou.

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

Když jsem knížku dočetla, musela jsem se vrátit znovu pár stránek zpátky, abych přesně pochopila Gideonovo chování, když už jsem znala konec knihy. A všechno do sebe najednou krásně zapadlo. Líbilo se mi to. Knížka se pěkně čte, erotické pasáže jsou popsané opravdu velmi důkladně :-) A komplikovaný vztah hlavních hrdinů mě strhl s sebou. Sice to je pořád trošku na jedno brdo, ale přesto jsem byla napnutá až do konce, jak to dopadne.

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Knížka je opravdu až nápadně podobná Fifty shades, ale musím říct, že tohle mě asi bavilo víc. Hezky se to četlo, nebylo to tak jednoduše napsané a zdlouhavé jako FS. Je to opravdu odpočinková četba, nic světoborného, k čemu bych se ráda vracela, ale tak proč ne, za přečtení to stálo.

16.04.2013 4 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Nebylo to vyloženě špatné, místy mě to bavilo víc, místy míň, občas mi to přišlo trochu ujeté a jakoby nedotažené. Byl to zase jiný pohled na upíry. No uvidíme jestli budu mít v budoucnu chuť pustit se do dalších dílů, zatím se tak nestalo.

14.04.2013 3 z 5