hrosik3 hrosik3 komentáře u knih

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Kniha mě nudila. Autorka si vybírá asi atraktivní témata, ale já se nemohla začíst, je to trochu jako kafemlýnek, stále se opakující upozornění na AS, příznaky, co Jacoba vytočí, nastartuje, co ho uklidní. Zřejmě nejsem ta pravá cílovka pro tuto knihu. dočetla jsem, ale nezaujalo.

21.03.2017 2 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Moc pěkné, ale po celou dobu, i po dočtení jsem měla pocit, že mi tam něco pořád chybělo. Ale těším se na další díl :)

14.03.2017 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Příběh o "obyčejných neobyčejných" lidech a jejich životech. Milé čtení z minulého století a spousta různých povah, s kterými se denně setkáváme kolem sebe. Líbilo se mi to. Moje první knížka od autorky a určitě ne poslední.

10.03.2017 4 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Příjemné oddechové čtení, tak nějak jsem doufala, že Lucie bude hlavní postavou, co se léčení týče, ale v druhé části knihy jakoby to opadlo.

03.03.2017 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Váhala jsem, zda dát 4, nebo 5 hvězdiček. Téma hodně zajímavé, Gerta silná žena. Krásně napsané, že se musíte dočíst, jak to s Gerou a Barborou dopadne. Vždy je mi těžko, když čtu, jak se vojáci, nebo i civilisté, chovali jak zvířata. Kolektivní vina padla na nevinné a měnila lidské duše. Místy mi ale vadilo, jak najednou kapitolu začínala vyprávět jiná postava, bez předchozího upozornění, a taky skoky v čase.

26.02.2017 4 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Rozvláčné, až moc různých příhod a dobrodružství.

18.02.2017 3 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Až moc srdceryvné, dost nepravděpodobné, ale čtivé. Chrise mi bylo líto, Emily ani omylem, celkově vztahy obou rodin až nezdravé a na konci nedořešené.

15.02.2017 3 z 5

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

Mně se to líbilo, bylo to čtivé, takové odpočinkové.

14.02.2017 4 z 5

Vítězové Vítězové Danielle Steel

Příběh jako takový špatný nebyl, mám na mysli námět, ale autorka pořád dokolečka připomíná některé detaily, tak je to takové "školácké" vypravování.

07.02.2017 3 z 5

Vládcové ostatků Vládcové ostatků Vlastimil Vondruška

Zatím asi nejslabší kniha od Vondrušky, co jsem přečetla. Takové moc rozvláčné. Škoda, první díl byl super.

02.09.2016 3 z 5

Hlasy mých otců Hlasy mých otců Helena Šmahelová

Celá trilogie se mi moc líbila, odpočinkové čtení o obyčejných lidech i s pozadím politického dění, jen škoda toho useknutého konce u posledního dílu.

30.04.2016 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tahle knížka mě dostala, o holocaustu jsem jich přečetla už dost, ano, možná byly ty druhé napsány pro někoho lépe, tahle je ale jiná, tři dějové roviny, příběh Minky je rozhodně nejzajímavější a plný emocí, ale i Sage toho má v sobě hodně, upíři tak trochu na dokreslení jiné kultury, proč ne? Mně se líbila moc.

23.03.2016 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Pohádka pro dospělé, odpočinkové čtení, místy mě to nudilo, ale ne tolik, abych nedočetla.

29.02.2016 3 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Nejlepší od tohoto autora, silný příběh, prolínání současnosti a minulosti, zklamání hrdinů, ponurá atmosféra, za mne super.

21.02.2016 5 z 5

S kým dnes budeš spát? S kým dnes budeš spát? Madeleine Wickham

Čekala jsem oddechovku, ale tohle byla slabota, ani pro zasmání to nebylo.

04.02.2016 2 z 5

Poutníci Poutníci Kathleen Winsor

Přečteno s velkým sebezapřením, zbytečně dlouhé, mnoho postav, ovšem žádná vyjímečná, příběhy jednotlivých postav jen započaté, ale nedokončené, vlastně mi přišlo, že se tam opakuje jedna jediná myšlenka: koho s kým podvést, přitom téma by mohlo být určitě zajímavé, kdyby se s ním pracovalo lépe, za ne zklamání

01.02.2016 2 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Mnohem lepší, než Paganiniho smlouva, mělo to spád.

15.01.2016 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Bezva čtení pro děti před spaním.

10.01.2016 5 z 5

Svatební noc Svatební noc Sophie Kinsella (p)

Hodně oddechové, bláznivé čtení, ale nasmála jsem se a pobavilo, takže svůj účel kniha splnila. :)

29.10.2015 4 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

drsné čtení, svědectví z pitevny, krematoria, co všechno byli schopni vymyslet v rámci "výzkumu" :(

08.10.2015 5 z 5