Hospodyňka Hospodyňka komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Smutné, vtipné, hořké, kyselé a přesto místy sladké...začínám mít tohoto pana spisovatele ráda. Představuji si herce, které bych obsadila do filmové podoby, nebo své blízké, jenž mi to neskutečně připomíná.

19.03.2019 4 z 5

Tisíc a jedna fraška Tisíc a jedna fraška Stanislav Jerzy Lec

Vnitřní cenzura lidí je tak nelítostná, že se nedozvíme ani o těch myšlenkách, o nichž víme, že by nás neměly nikdy napadnout...jo tak tohle mi opravdu utkvělo:-)

13.03.2019 4 z 5

Výhodný obchod Výhodný obchod Nora Roberts

Punč, linecké, Sinatra v pozadí a tato oddechová kniha. Jo bylo to fajn odpoledne.

28.12.2018 5 z 5

Léčíme se s přírodou Léčíme se s přírodou kolektiv autorů

Taková příjemná všehochuť. Najdete zde možnosti léčby různých problémů na jedné stránce. Aromaterapie, homeopatie, akupresura, masáže a další možné i nemožné metody :-) Prostě když se Vám nechce dlouho "googlit", tak tady to určitě objevíte.

29.09.2018 4 z 5

Já Baryk Já Baryk František Nepil

Důvod, proč se naučit v šesti číst.

30.08.2018 5 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Je to tak asi dvacet let, kdy jsme to chroustaly s kamarádkami na doporučení naší úžasné knihovnice. Věkový rozdíl mezi námi čtenářkami byl i půl století, přesto nás to všechny bralo. Jednou doporučím dceři...není to ničím kultovní, ale už pro tu bezstarostnou vzpomínku na posedávání u lávky nad potokem...

20.08.2018 5 z 5

Orchideje - Praktický rádce pro zdraví rostlin a krásu květů Orchideje - Praktický rádce pro zdraví rostlin a krásu květů Brigitte Goede

Dnes a denně...vím, že najdu.

11.03.2018 5 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Výborná, motivační a to její provedení nutí vzlétnout.

11.03.2018 5 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Další kniha, která se zavrtá do hlavy a člověk vlastně neví, zda je rád, že ji četl, nebo nerad, protože mu nedá spát.

05.03.2018 4 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

To co byl autorčin záměr se podařilo. Šok. Nejsem konzerva, ale bylo to syrové tak nějak moc. Můj pohled na avokádo to navždy změnilo :-)

16.02.2018 1 z 5

Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář Karel Čapek

Jednoduše srdeční záležitost.

15.02.2018 5 z 5

Santini Santini Vladimír Kunc

Mám pro něj slabost. Prostě geniální.

13.02.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Příjemné dovolenkové čtení.

07.02.2018 4 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

Je to takové teplé lambrusco, které si otevřete po odpoledním debaklu v podobě snahy naučit dceru dělit dvojcifernými čísly.

23.02.2022 2 z 5

Parabible Parabible Alexandr Flek

Určitě má svůj význam...v knihovně každého, kdo hledá cestu

13.10.2020 4 z 5

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Byla mi doporučena...ale nešlo to...mám stejně starou dceru a hlava to nebere

06.02.2020

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Jsem odevzdaná, veselá i smutná a hlavně vděčná za možnost být tím spokojeným pacientem. Znám pár naprosto úžasných lékařů, kteří nezanevřeli, nezhořkli, nevyhořeli a hlavně nepopisovali to, co asi během svého pracovního procesu zažili. Jsem jim neskutečně vděčná a ráda bych jmenovala, ale jakožto jedinec pověrčivý jim raději přinesu bezový likér a mé ódy budou jen mezi čtyřma očima.

21.09.2019 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Nechtěla bych životní příběh hlavních hrdinů zažít, ale bavilo mě o něm číst.

14.04.2019 5 z 5

Toyen Toyen Karel Srp

Vibrace, zvědavost, lítost, strach, bolest, hloubka, vzrušení, obavy, pochopení a snad i závist. Toyen to uměla a její obrazy to umí s mojí maličkostí... prostě vyvolat pocity všeho druhu.

19.02.2019 5 z 5

Záhady českých dějin Záhady českých dějin Jan Bauer

Těmto knihám říkám "čekačky" a opravdu se hodí při příležitostech, kdy sedíte nervózní v čekárně třeba u zubaře. Hlava se čtením zaměstná, byť obsah v ní neutkví a někdy se i zasmějete. Je to rozhodně lepší, než si prohlížet letáky o paradentóze.

13.02.2019 2 z 5