Santini

Santini https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232079/bmid_santini-232079.jpg 5 16 6

Jedná se o poutavý životopis a popisy dvaceti děl Jana Santiniho Aichela zpracovaný Stanislavem Růžičkou, který patří mezi přední znalce jeho díla, a dokreslený barevnými fotografiemi Vladimíra Kunce. Příležitost k putování po stopách geniálního architekta.

GYROTOURBILLON
20.11.2021 5 z 5

Nádherná kniha, krásné fotky, zajímavá biografie. Rozhodně bude stát za to jednotlivá místa navštívit. Absolutně mně zaujal Kladrubský klášter, Sedlec u Kutné hory, ale i menší kaple v Mladoticích.
Ono těch skvostů po ČR máme dost a dost, říkají Číňani či Japonci...

Medunkavera
05.12.2020 5 z 5

Tak takový skvost bych ve své knihovně chtěla mít.

jprst
29.04.2019 5 z 5

Dlouho jsem se této knize vyhýbal, životopisy slavných nejsou zrovna mou oblíbenou oblastí, ale jednou za čas neškodí podívat se i na toto téma. A zrovna jsem se dobře trefil, opravdu stála za přečtení.

kolacky
11.04.2019 5 z 5

Veliká krása. Geniální člověk a působivé stavby. Jsem ráda, že se konečně vydala populární kniha o Santiniho díle.

Hospodyňka
13.02.2018 5 z 5

Mám pro něj slabost. Prostě geniální.

tosu69
01.02.2017 5 z 5

Malá česká země dala světu mnoho géniů.Po Santinim zůstaly krásné stavby, architektonicky dokonalé a plné matematických otazníků a skrytých tajemství. Krásná kniha.