Záhady českých dějin

Autor předkládá čtenáři sedmnáct témat z české historie, témat, k nimž se pojí řada nejasností, mýtů a dezinformací. Čtenářsky přitažlivou formou podává ke každému z nich shrnutí obecně více či méně známých fakt a dokládá je citací historických pramenů. Rozebírá je, nepřesnosti uvádí na pravou míru a seznamuje čtenáře s nejnovějším stavem bádání. Mnohdy nabízí vlastní překvapivé závěry a vysvětlení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/8043/big_zahady-ceskych-dejin-w2R-8043.jpg 3.645

Kniha Záhady českých dějin

čef

Autor se opětovně zabývá některými historickými událostmi na našem území a snaží se zde soustředit na pravdivé vysvětlení některých z nich. Oceňuji snahu o přiblížení těchto starodávných příhod dnešnímu čtenáři a přál bych si jejich opětovné oprášení., ale o to se už asi musí pokusit někdo jiný.

Nibiru
11.04.2020

Je to moje první knížka od pana Bauera, která rozebírá záhady některých historických událostí z našich dějin. Myslím, že se autor dost drží dobových kronik, nakonec z nich i hodně cituje, a jsem nakloněna i mnohým jeho hypotézám, ačkoliv je nemůže doložit důkazy. To ovšem tradiční historici taky ne, takže i když se s nimi v názoru na věc liší, neznamená to, že nemusí mít pravdu:-). Ať si sám čtenář vybere, se kterou verzí se ztotožní. Z mých zkušeností vím, že např. tradiční archeologové (a teď mám na mysli obecně zkoumání původu lidstva, civilizace a dávných památek), pokud se jim nějaký artefakt "nehodí" do jejich akademického klišé, tváří se, že ho buď nevidí, anebo ho označí za podvrh, a skončí někde v muzejním depozitáři. Celá dávnověká historie lidstva se odehrála jinak, než jak je psáno v učebnicích, tak proč by země Koruny české měly být výjimkou?

Macek58
27.01.2020

Klasické pohodové čtení. Stokrát odložená kniha a stokrát jsem se k ní vrátil.

Hospodyňka
13.02.2019

Těmto knihám říkám "čekačky" a opravdu se hodí při příležitostech, kdy sedíte nervózní v čekárně třeba u zubaře. Hlava se čtením zaměstná, byť obsah v ní neutkví a někdy se i zasmějete. Je to rozhodně lepší, než si prohlížet letáky o paradentóze.

Rup
04.05.2018

ad kratochwilova: Kdo má rád historii, obloukem se takovýmto knihám vyhněte, je to bulvár a jako takový se to musí číst.
Pro pobavení dobré, pro poučení nikoli. Nedoporučím, bo by to leckdo mohl brát vážně, viz komentáře níže.

kratochwilova
15.11.2017

Některé pasáže jsem četla opakovaně, něco ne. Kdo má rád historii, zkuste..

Vidlička
20.10.2017

Záhad a navíc historických není nikdy dost. A pan Bauer se jimi zabývá rád :-).

vincek1
02.10.2016

Témata z dějin našeho národa, která se stále objevují v podání různých autorů. Co autor, to trochu jiný pohled a proto já osobně mám tenhle druh literární tvorby rád. Doporučuji, není to sice beletrie, ani literatura faktu, ale je to pěkné čtení.