Holly.W Holly.W komentáře u knih

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Krásná, dojemná kniha. Taková ze života, žádná slaďárna. Určitě sáhnu i po dalších knihách od tohoto autora.

13.05.2021 5 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

(SPOILER) Nechápu jak může mít tato kniha tak vysoké hodnocení.
Amatérštější rádoby "detektivku" jsem teda už dlouho nečetla.
1) Kdyby si autorka odpustila popisy toho, co měly jednotlivé postavy každý den na sobě, tak je kniha poloviční.
2) Genialita a úžasná paměť hlavní hrdinky, která byla popisovaná na prvních stranách vyšuměla v průběhu knihy zcela do ztracena.
3) Co se týká hlavní hrdinky, tak mi k srdci nepřirostla. Naopak mi přišla naivní a hloupoučká.
4) To co hlavní hrdinka přežila, je až neuvěřitelné. Střelba, několik autonehod. A vyvázne s pouhými škrábanci. O co se autorka snažila? O napětí jako u holywoodského akčního filmu? Nepovedlo se.
5) Drsný, vysoký, svalnatý, tmavovlasý, se strništěm playboy, který se zamiluje do hlavní hrdinky a vždycky jí, jako rytíř na bílém koni, přispěchá na pomoc. To už tady bylo tolikrát až mě to začíná unavovat.
6) A samotný děj? Přehnaný počet obětí, které ani nebyly řádně identifikované, čtenář ani nemá čas se s každou z nich seznámit, politovat. O nějaké vyšetřovací práci, kterou brilantně popisují jiní autoři tohoto žánru, nemůže být ani řeč. A třešnička na dortu je, že pachatel vyšetřovatelce spadne takříkajíc rovnou pod nos.
Jediné, co možná bylo zajímavé, tak postava sestry hlavní hrdinky. I tak jsou dvě hvězdy asi až příliš vysoké hodnocení na tuto slátaninu. A případné další díly? Děkuji nechci.

19.06.2024 2 z 5

Dům hlasů Dům hlasů Donato Carrisi

Všechny knihy od tohoto autora jsem zhltla jako malinu a byla jsem nadšená. Autor píše brilantní psycho-thrillery. A natěšená jsme byla na Dům hlasů, mimo jiné i proto, že mě fascinuje hypnóza.
Když jsem začala číst, tak jsem si říkala: to bude pecka. Ale jak jsem četla dál tak převládly rozpaky. Ono to bylo hodně dobré, čtivé, zajímavé. Ale pořád jsem čekala na nějaký moment, kdy mě autor totálně vyšokuje jako v předchozích jeho knihách, ale tento moment tady nebyl. Jasně, byly tam překvapivé monety, ale žádný úplně wow moment, kdy by mi zase spadla brada a po zádech běhal mráz. A nějak jsem vytušila jak to dopadne a kam to směruje. Na konci zbyla spousta otazníků. A z těchto důvodů nemůžu dát plný počet.
Nicméně si určitě přečtu další knihy z této série, až vyjdou.

19.01.2024 4 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Kniha se odehrává ve více časových rovinách. Příběh je vyprávěn z pohledu více postav - dle mého názoru až zbytečně moc postav. Méně je někdy více. A v tomto případě to opravdu platí.
Vyprávění ze současnosti - z pohledu Cassandry mi přišlo asi nejlepší a nejzajímavější.
Příběh, který se odehrává v minulosti v Londýně a na sídle Mountrachetů mě nezaujal, měl hrozný nádech depresivna. Z postav mi k srdci nepřirostla ani jedna.
Knihu hodnotím průměrně. Nebylo to nic, co by mě nadchlo, ale četla jsem i horší.

02.01.2024 3 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Tahle kniha mi ležela na poličce poměrně dlouho, než jsem se k ní odhodlala. Po pár stránkách jsem si říkala, že asi nebude trvat dlouho a odložím ji. Jaké bylo moje překvapení když jsem se začetla a on se z toho stal velice slušný psycho thriller!
Čtenář sleduje 25 let v podání dvou hlavních hrdinů a ke konci se dozví to tajmeství, které je rozdělilo. Jak jedno nedorozumění, doměnky a mylné představy dokážou zničit tolik životů a přinést tolik bolesti.
Škoda toho úplného závěru, to bylo moc utnuté.
Určitě to není poslední kniha od tohoto autora, kterou jsem si přečetla.

04.12.2023 4 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Lepší než Obětina, ale horší než Prasklina, které jsem od autorky četla. Taková průměrná detektivka, neurazí ani nenadchne.
Místy dost přitažené za vlasy. Konec nedořešený.
Čarodějnictví do toho autorka raději vůbec neměla zatahovat, bylo to už moc překombinované.

23.10.2023 3 z 5

Milostný dopis Milostný dopis Lucinda Riley

Začátek byl dobrý. Vypadalo to na knihu se zajímavou detektivní zápletkou a menším milostným příběhem. Čím dál jsem četla, tím se moje mínění zhoršovalo. Autorka si měla ujasnit, zda chce psát román, nebo detektivku. Těch citů tam bylo zbytečně moc. Postavu Zoe a jejích milostných trablů bych úplně vynechala, byla zbytečná. Některé pasáže knihy byly zamotané a zdlouhavé, chvílemi jsem se v ději ztrácela.
Linka s odhalením toho obrovského tajemství, které by mohlo zničit britskou monarchii byla zajímavá. A kdyby se kniha týkala jenom tohoto, byla by nesrovnatelně lepší.
A konec? Za ten strhávám další hvězdičku. Tak přitažený za vlasy až hrůza.
Lucinda Riley by měla zůstat u psaní románů. Její série Sedm sester, kterou mám rozečtenou je úžasná. Milostný dopis se holt nepovedl.

25.07.2023 2 z 5

Zimní slib Zimní slib Rosie Goodwin

Taková hezoučká pohádečka, která skončí jak jinak, než obrovským happy endem. Ale četlo se to dobře. Opal je sice, dle popisů, mimořádně krásná, ale mě přišla i mimořádně naivní, tvárná a neschopná se komukoliv vzepřít, za velikou část problémů v životě si v podstatě mohla sama. Takže ne, Opal jsem si neoblíbila. O Charliem bych byla uvítala více stran, hlavně o jeho pobytu v Austrálii i životě v Anglii, poté co se vrátil.
Sečteno a podtženo, kniha se četla dobře, ale nemělo to potřebnou hloubku a u mě velice velice brzy upadne v zapomění. Protože takových už tady bylo.

28.04.2023 3 z 5

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

Velice, velice hezká kniha o cestování časem, tuhle tematiku v knihách já mám moc ráda! Ještě o něco lepší než první díl. Sympatická hlavní hrdinka a vlastně skoro všechny postavy, které v knize vystupují. Dozvídáme se více o Xanthině talentu cestování časem, a že takový dar má více lidí, ne jen hlavní hrdinka. Opět se setkáváme se Samuelem, kterého tentokrát Xanthe musí zachránit před nebezpečím od jednoho mocného muže.
Kniha celkově je moc dobře propracovaná - postavy, prostředí, děj. Nemám co bych knize vytkla. Čte se moc dobře. Děj je chytlavý. A ten konec.... člověk prostě musí vědět, co bude dál.

24.04.2023 5 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

(SPOILER) Tento poklad mi zůstával dlouho skrytý a jsem moc ráda, že jsem ho objevila, protože mám moc ráda knihy, kde se prolíná minulost a přítomnost.
V současnosti sledujeme příběh Maii, která po smrti milovaného adoptivního otce odcestuje do Brazílie, kde hledá informace o své biologické rodině. Během pátrání postupně odhaluje příběh svojí prababičky Izabely, která se jako mladičká a zasnoubená dívka dostává do Paříže, kde se vášnivě zamiluje do sochaře Laurenta. Sledujeme příběh jejich lásky z Paříže zpět do Ria, kde je Izabela nucena provdat se do sňatku bez lásky.
Kniha se mi moc líbila, obě hlavní aktérky byly velice sympatické mladé ženy, obě s nelehkým životním údělem. Líbilo se mi prosředí Brazílie. A lehké tajemno, kterým je kniha opředená to jenom okořenilo.
Rozhodně budu pokračovat i s příběhy dalších sester.

04.04.2023 4 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

První díl mi přišel o něco lepší. Lovec začal dobře, ale čím víc se blížil konec, tím víc mi to přišlo přitažené za vlasy a zmatečné. Hlavní hrdina tuto sérii hodně zvedá. Co tomuto dílu taky dodalo šťávu je sbližování Timothiho a agentky Thistleové. Co knihu totálně zabilo, byl ten konec. Tak debilní a useklý konec jsem snad ještě nezažila. No každopádně na 100 % víme, že bude pokračování.

21.03.2023 3 z 5

Poslední léto Poslední léto Judith Kinghorn

Docela příjemné překvapení. I když začátek se dost vlekl. Ale stojí za to dát knize šanci. Hlavní hrdinka Clarissa, sedmnáctiletá dívka se zamiluje do Toma, osud jim však nepřeje, protože Tom musí do války. Navíc - ona je bohatá a on je chudý. Jejich cesty se však neustále kříží. A tak sledujeme jejich ne příliš šťastné životy a ubíhající léta.
Kniha celkem, až na prvních 100 stran, svižně ubíhá a čte se dobře. Konec byl pro mne uspokojivý.
Jediné, co se mi nelíbilo, byla hlavní hrdinka. Hodná ovečka, která skáče jak ostatní pískají a nevzmůže se na sebemenší odpor, čímž si svůj život dost komplikuje.

07.02.2023 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Šest vran mě nadchlo. Griša mě zklamala. Tato kniha měla veliký potenciál, bohužel nevyužitý. Začalo to dobře. Ale pak to šlo už jenom z kopce. Nezajímavé postavy, bohužel ze všech nejmíň hlavní hrdinka. Nápad to byl dobrý, ale autorka měla věnovat více hloubky úplně všemu, celému tomuto úžasnému světu. Všechno si to zasloužilo barvitě popsat, více čtenáře vtáhnout do děje. Dalo se z toho vytěžit mnohem více. Čtenář necítí vůbec žádné pouto k hlavním hrdinům, nemá čas si je zamilovat. Konec byl useknutý. No jednou si pokračování přečtu, ale brzo to asi nebude

27.11.2022 3 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Miluju knihy, kde se prolíná minulost s přítomností. A když jsem četla anotaci k této knize, tak jsem neváhala a knihu si koupila. Líbila se mi více dějová linie z přítomnosti, která se odehrává ve Švédsku a sleduje příběh Mii a Haakona, kteří odkrývají pozůstatky vikingské vesnice a přitom se před nimi odvíjí příběh Vikinga Bílého sokola a ženy Ceri, kterou unese. Příběh odehrávající se v minulosti se mi moc nelíbil. Zasloužil si tak minimálně o 200 stran více. Bylo to nucené, umělé, plytké, nepropracované. A hlavně neuvěřitelné. Pochybuji, že by si ve skutečnosti nějaký víking nechal líbit takové odporování a ponižování od své ženy. Jednu by jí vrazil, že už by se nezvedla.
Celkový dojem a zážitek z této knihy prostě není dobrý. Četla jsem daleko lepší s tematikou prolínání daleké minulosti a současnosti.

15.09.2022 3 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Opravdu povedené dílko. Obě linie vyprávění byly strhující a zajímavé, jak o Anně, tak i o Morgan. Konec byl také velice dobrý, všechno se to hezky uzavřelo a vysvětlilo. Zaujalo mě i téma malířství a hlavně restaurování, docela mě to obohatilo, protože moje znalosti v této oblasti nejsou rozsáhlé. Rozhodně si musím brzy půjčit další knihu od této autorky.

15.08.2022 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Já miluji knihy typu Cizinka a knihy od Barbary Erskinové - cestování časem, prolínání minulosti a přítomnosti, velká láska. Proto jsem byla úplně nadšená, když jsem tento poklad objevila ve výprodeji v jednom knihkupectví. Hned od začátku mě knížka chytla. Téma starožitnictví je moc zajímavé. Tleskám tomu, jak vše dokáže autorka popsat - anglická městečka, krajinu, postavy, krámek kam se Xanthe a její maminka nastěhují. A potom přišlo setkání se zlým duchem a konečně cesta do minulosti. Potud skvělé. Život v minulosti mohl být rozepsaný víc podrobně. A také milostný příběh mě zklamal, bylo to takové lehce odfláklé, nemělo to hloubku. Konec byl otevřený, určitě si přečtu další díl.

04.08.2022 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Zklamání. A to velké. Šelma se mi celkem líbila. Ale toto se neskutečně vleklo. U 200 strany jsem uvažovala, že knihu odložím a ono by se nic moc nestalo, ale vydržela jsem až do konce. Ty vědátorské kecy kolem byly úplně, ale úplně zbytečné, nedokázala jsem se na to vůbec soustředit, moje mysl utíkala. Autor se mohl spíše více zaměřit na pořádné rozvinutí příběhu Hračkáře. Nápad s Hračkářem mimochodem nebyl vůbec špatný, ale zabitý, šlo to uchopit a rozebrat mnohem více a lépe. Knize chybělo jakékoliv napětí. A konec hrozný, ošizený a useknutý. Velice pečlivě si rozmyslím, zda dám šanci dalšímu dílu.

28.07.2022 2 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Moje druhá kniha od této autorky. Chůva se mi moc nelíbila, tato byla jen o chlup lepší. Začátek nudný. Potom, jak zmizel Dan to bylo trošku zajímavější. Přesto mi přišel děj hrozně zamotaný a komplikovaný – přeskakování od jedné události ke druhé, zkrátka to bylo moc chaotické. Konec hrozný, nezajímavý, žádné překvapení. A to, co chtěl od začátku asi každý čtenář vědět, se stejně nedozvěděl.

01.07.2022 3 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

Kniha se četla dobře, záplatka docela zajímavá, nějaké překvapivé momenty tam byly. Hlavní hrdinka mi byla krajně nesympatická. Kdo je vrah jsem vytušila docela brzo. Konec byl na knize asi nejlepší. Přesto hodnotím jako průměr, četla jsem daleko lepší thrillery.

23.04.2022 3 z 5

Volání minulosti Volání minulosti Barbara Wood

Přečetla jsem přes 100 stran a knihu jsem musela odložit. Nebavilo mě to. Nelíbil se mi děj, postavy, nic. Leyla mi byla krajně nesympatická. Opakovalo se tam pořád jenom to, jak Leyla tvrdošíjně trvala na tom, že musí zjistit co se stalo, a že ji její rodina, ke které se po 20 letech vrátila, nemá ráda a proč tomu tak je? Nikam se to nevyvíjelo. Čekala jsem od knihy daleko více, ale toto se nedalo číst.

22.04.2022 1 z 5