Hnědoočko7 Hnědoočko7 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Dokonale propojené téma krimi, lásky a přírody.

01.06.2023 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Nenáročná, pohodová a vtipná knížka.

23.01.2020 3 z 5

Pejsek a kočička na cestách Pejsek a kočička na cestách Hana Primusová

Malým čtenářům se pěkně čte, ilustrace průměrné.

22.05.2019 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zajímavá forma čtení knihy ze dvou stran a dvou úhlů pohledu. Moje první od Patrika Hartla, už se těším na další.

03.01.2019 5 z 5

Robinson Crusoe (převyprávění) Robinson Crusoe (převyprávění) Marie Formáčková

První část knihy má spád, je pro děti zajímavá. Druhá část je velmi zdlouhavá, plná zeměpisných názvů. Tu bych úplně vynechala. Ilustrace průměrné.a

28.08.2018 3 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Přečetla jsem knížku jedním dechem. Je to velice zajímavá sonda do života Japonců psaná svěží a lehkou formou deníku. Nikdy by mě nenapadlo, že jejich mentalita a výchova může být tak rozdílná. Klobouk dolů před autorkou, že zvládla v takové atmosféře fungovat, naučit se písmo a jazyk a zcela se přizpůsobit někdy až absurdním situacím a zvukům.

23.08.2018 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha se čte velmi lehce, styl autorky je mi velmi blízký. Člověk by chtěl číst dál a dál, ale už je bohužel na konci knihy. Je to příběh běžné rodiny, z které se stává postupem času trošku netradiční a rozrostlá rodina, zasazený do doby od války až po současnost.
Autorčina Hana mi přišla o trošku lepší, pravděpodobně svou syrovostí a životní tragédií hlavni hrdinky.

08.05.2018 5 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Zajímavá kniha o neméně zajímavé ženě/dívce, která toho mohla ještě hodně dokázat. Kateřina Tučková opět nezklamala znalostí doby i reálií.

09.03.2018 4 z 5

Leč cestopisy nečtu, protože mě nebaví, zkusila jsem tento Ziburův, a docela příjemně jsem byla překvapená. Místy je to docela vtipná a poučná kniha, občas ale trošku nuda. Lehce se čte. Od Zibury moje první kniha, možná ne poslední. Ale na víc než tři hvězdy to není.

03.03.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neuvěřitelně silný příběh s mistrovsky propojenými osudy několika generací. Psáno čtivou a napínavou formou. Budu určitě doporučovat dál.

29.01.2018 5 z 5

Vyborna oddechovka s realnymi existujicimi postavami v realnem prostredi ale absurdnim skvele vymyslenym pribehem.

08.04.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Z knihy mám smíšené pocity, od světového bestselleru jsem čekala víc. V porovnání s jinými detektivkami severského typu nemá takový drive. Rachel se zbytečně dlouho patlá ve svém opileckém životě, kniha by o tyto pasáže mohla být klidně kratší. Ale líbí se mi paralelní propojení minulosti a přítomnosti z pohledu vyprávění tří žen, která se na konci protnou. Takže za mě průměr. Neurazí, ale ani nenadchne, znám prostě lepší.

26.01.2017 3 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Hodně divná kniha, ale poutavá.

20.03.2014 2 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Cekala jsem od teto knihy mnohem vic, dost me zklamala. Po precteni strhujiciho romanu stejne autorky Vyhnani Gerty Schnirch jsem ocekavala srovnatelnou uroven. Kniha je sice ctiva, ale pokud nejste fanousci magie a nadprirozena, tak vam ta kniha prijde o nicem jako mne. Pozitivne hodnotim jen uctyhodny historicky prehled autorky a velke mnozstvi pramenu, ktere musela k napsani knihy pravdepodobne nastudovat.

29.01.2014

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Velmi povedená kniha s působivým a děsivým příběhem. Doufám, že to není psáno podle skutečné události. Nelze se od ní odtrhnout, dokud není dočtená. Některé události v knize lze dopředu předvídat, ale na hodnocení 5 hvězd to nic nemění. Už se těším na II. a III. díl.

20.12.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Pohádka pro dospělé. Člověk to musí brát hodně s rezervou, ale jinak velmi čtivé.

20.12.2013 4 z 5