hnatlubo hnatlubo komentáře u knih

Čeští jidášové: Největší zrádci v našich dějinách Čeští jidášové: Největší zrádci v našich dějinách Olin Jurman

Kniha obsahuje množství závažných faktických chyb. Je psána bulvárním stylem. Autor vykládá páté přes deváté. Jako literatura faktu je naprosto bezcenná.

04.11.2019 1 z 5

Jakub Ludvík - Fotograf duší Jakub Ludvík - Fotograf duší Jakub Ludvík

Ačkoliv nezpochybňuji kvality Jakuba Ludvíka jako fotografa, kvalita téhle knížky je prachbídná. Je psaná jako jedna velká óda, mnoho věcí se v ní opakuje. Rozhovory, které jsou v ní obsaženy jsou mizerné. Text je zbytečně natažen o prázdné stránky, před čtenářem co chvíli defiluje spousta známých jmen z nichž snad každý je nejbližším přítelem pana Ludvíka. Prostě tahle knížka je hodně špatná, jako by byla psaná pro "náctileté" fanynky. Čtenář, který hledá nějaké informace o fotografování v ní moc informací nenalezne.

17.10.2019 1 z 5

Výborná analýza propagandy, zejména té ruské.

24.09.2019 5 z 5

Letní přemítání Letní přemítání Václav Havel

Po přečtení téhle knihy člověk plně docení osobnost Václava Havla. Mrazí mě když si uvědomím jak je dnes určitými lidmi a vysokými politiky pošlapáván jeho morální odkaz.

14.09.2019 5 z 5

Klíč k našim městům Klíč k našim městům Karel Liška

Suchá encyklopedie, navíc hodně zastaralá. Přesto není špatné si jí i dnes přečíst, neboť některé informace o městských znacích jsou zajímavé.

07.09.2019 2 z 5

Eichmann v Jeruzalémě: Zpráva o banalitě zla Eichmann v Jeruzalémě: Zpráva o banalitě zla Hannah Arendt

Výborné, ale těžké čtení, knihu je třeba přečíst vícekrát.

02.09.2019 4 z 5

Výborné avšak mrazivé čtení.

23.08.2019 4 z 5

No Quarter - Tři životy Jimmyho Page No Quarter - Tři životy Jimmyho Page Martin Power

Kniha nejen, že trpí neuvěřitelně špatným překladem, ale její autor se dopouští zásadních faktických chyb.

30.06.2019 1 z 5

Ruský týden Ruský týden František Ringo Čech

Tuhle knížku jsem četl asi po osmé a stejně jako sedmkrát před tím jsem se skvěle pobavil. Je ale škoda, že z F.R. Čecha se stal člověk jehož si nelze vážit.

14.06.2019 4 z 5

Tajná zbraň na Ussuri: Záhady sovětsko-čínského konfliktu z března 1969 Tajná zbraň na Ussuri: Záhady sovětsko-čínského konfliktu z března 1969 Milan Syruček

Dobře napsáno, ale kniha se věnuje spíše politice, nikoliv samotné zbrani. Z tohoto pohledu je název zavádějící. To však nijak nesnižuje kvalitu díla.

03.06.2019 3 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Výborná, i ve svých 46 letech jsem si jí s chutí přečetl.

13.05.2019 4 z 5

25 tajemství Prahy 25 tajemství Prahy David Černý

Zajímavý průvodce po pražských památkách z netradičního úhlu pohledu.

20.04.2019 4 z 5

Mráz přichází z Kremlu Mráz přichází z Kremlu Zdeněk Mlynář

Z kremelského mrazu i po více než padesáti letech opravdu mrazí.

06.04.2019 5 z 5

Zrádci, nebo vlastenci? Zrádci, nebo vlastenci? Sigismund Diczbalis

Knížka je napsaná velmi poutavě a čtivě, to je určitě velké plus. Některé historky jsou však těžko uvěřitelné. Třeba to, že autor dostal coby ruský zajatec na tři dny propustku z tábora. To se mi zdá dost přitažené za vlasy.

11.03.2019 3 z 5

Prolomení hradeb Prolomení hradeb Petr Hampl

Kniha je neuvěřitelný brak. Naprosto účelově zamlčuje některá fakta a překrucuje historii. Její autor je fanatik. Nedočetl jsem jí.

04.03.2019 odpad!

Opravdové blues Opravdové blues Robert Palmer

Kniha obsahuje velké množství cenných informací, bohužel se hůře čte.

03.03.2019 4 z 5

Určitá míra facky Určitá míra facky Jiří Černý

Přesně, jak je psáno v anotaci knihy. Jiří Černý patří k našim nejpřesvědčivějším komentátorům. Jsem rád, že jsem měl tu čest se s ním setkat.

12.02.2019 4 z 5

Enola Gay Enola Gay Gordon Thomas

Strhující popis historických událostí, čte se opravdu dobře.

01.02.2019 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Skvělá dechberoucí knížka

21.01.2019 5 z 5

Kryštof Kolumbus – poslední z Templářů Kryštof Kolumbus – poslední z Templářů Ruggero Marino

Nakonec se mi tuhle knížku s vypětím všech sil dočíst, ale žádný požitek z toho nemám. Nesmyslně rozsáhlý poznámkový aparát dělá z knihy nepřehlednou bramboračku.

20.01.2019 1 z 5