hnatlubo hnatlubo komentáře u knih

Z čeho je den Z čeho je den Dominika Prejdová

Tohle byla hodně divná knížka. Sice se dobře četla ale šlo o koláž běžných zážitků obyčejné ženské, nic extra. Navíc mi hodně vadilo, že u spousty postav jsem nevěděl o koho jde.

28.04.2024 1 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Klasická Vondruškova oddechovka, neurazí, ale spisovatelův styl začne s několikárou přečtenou knihou lehce nudit.

27.04.2024 4 z 5

Seč 1920-1936: výstavba jedné přehrady Seč 1920-1936: výstavba jedné přehrady Libor Adámek

Až příliš odborná.

26.04.2024 4 z 5

Bowie: Kompletní příběh Bowie: Kompletní příběh Chris Roberts

Solidní průvodce Bowieho tvorbou.

14.04.2024 4 z 5

Bohemia Bohemia Jan Svěrák

Kromě jedné vtipné situace a pár úsměvných dialogů je tahle knížka o ničem.

07.04.2024 1 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Oddechové čtení, ale v knihovně ho mít nemusím.

06.04.2024 4 z 5

Vyprávěj mi o komunismu Vyprávěj mi o komunismu Johana Hovorková

Předně musím uvést, že jsem nikdy nehájil, nehájím a nikdy hájit nebudu komunismus.
Osou této knížky je rozhovor obou autorů, který je po novinářské stránce prachbídný. Johana Hovorková je sice vystudovaná novinářka, ale její reakce na Pavla Šafra jsou povětšinou dětsky infantilní, viz třeba: „Počkej, vždyť ony byly vlastně občanky takové sešitky, že? Tu měl ještě můj děda“. Jindy zase dává najevo svou neznalost tehdejší reality například: „Jak mohl takový herec jako Miloš Kopecký hrát v blbosti jako Nemocnice na kraji města?“ nebo: „To bych se styděla, že jsem také žena“. Šafrovy odpovědi mi připomínají fanatickou komunistickou propagandu padesátých let, jen role se obrátily. Knihu jakžtakž zachraňují příběhy uvedené na konci každé kapitoly.
Suma sumárum: peníze, které za publikaci utratíte jsou doslova vyhozené z okna. Lepší je investovat do práce seriózního historika, kde se o této bezesporu strašné době dozvíte víc.
P.S.: ne, nejsem volič ANO, SPD, PRO, nebo jiných zrůdných politických spolků. Tuhle knížku do své sbírky rozhodně nezařadím a budu si však hodně rozmýšlet, jestli si někdy koupím nějakou další s logem Forum24.

31.03.2024 1 z 5

Přepište dějiny potřetí Přepište dějiny potřetí Michal Stehlík

Výborné eseje nad kapitolami z našich dějin.

30.03.2024 5 z 5

Hořké konce vyzvědačů Hořké konce vyzvědačů Karel Pacner

Karel Pacner předkládá několik profilů vyzvědačů, na tom by nebylo nic špatného, ale častokrát si byly hodně podobné, takže knížka po čase začala nudit. Navíc mi vadily opakující se informace.

25.03.2024 2 z 5

Jak šel čas pod Lichnicí... Jak šel čas pod Lichnicí... Elizabeth Ryšavá Alvarezová

Knížka je určená zejména čtenářům, kteří znají místní reálie. Pro ty je však neocenitelná.

24.03.2024 5 z 5

Mussolini. Muž prozřetelnosti Mussolini. Muž prozřetelnosti Antonio Scurati

Knížka skvěle odhaluje zrůdnost fašismu.

19.03.2024 4 z 5

Praha beatová Praha beatová Radek Diestler

Skvěle zpracovaný průvodce.

17.03.2024 5 z 5

Dějiny Chorvatska Dějiny Chorvatska Jan Rychlík

Výborně napsaná knížka, jen škoda zbytečných překlepů.

08.03.2024 4 z 5

Mussolini –⁠ syn XX. století Mussolini –⁠ syn XX. století Antonio Scurati

Velmi zajímavá knížka, měla trochu pomalejší rozjezd, ale časem mě zcela pohltila, okamžitě jsem začal číst druhý díl.

18.02.2024 4 z 5

Jak jsem potkal Prototypy Jak jsem potkal Prototypy Jan Čech

Zajímavá knížka. Fotografie doplňují nedlouhé popisy, daných letadel.

09.02.2024 4 z 5

Slavné vily Prahy 6 - Bubeneč Slavné vily Prahy 6 - Bubeneč Radomíra Sedláková

Stejně jako v případě hanspaulských vil jde o výborného průvodce. Jen bych čekal, že ve všech případech bude uvedena informace o současném účelu, to často chybí. U zbořených a ohrožených vil postrádám info proč jsou v takovém stavu nebo proč byly zbořeny.

09.02.2024 4 z 5

Slavné vily Prahy 6 – Hanspaulka Slavné vily Prahy 6 – Hanspaulka Radomíra Sedláková

Výborný průvodce.

02.02.2024 5 z 5

Německá letadla první světové války Německá letadla první světové války Edward Ward

Jde o nenáročnou encyklopedii pro laiky.

21.01.2024 3 z 5

Průmyslová špionáž Průmyslová špionáž Jacques Bergier

I přesto, že technologie popisované v knize dnes budí úsměv jdo o zajímavé čtení.

21.01.2024 4 z 5

Supermarine Spitfire Supermarine Spitfire Alfred Price

Pro všechny milovníky Spitfirů je tohle nutné vlastnit.

20.01.2024 4 z 5