Smrt ve Vratislavi ekniha

Velvyslanec českého krále jedná ve Slezsku, ale zmizí, a nikdo netuší, co se mohlo stát. Protože jde o ožehavou diplomatickou misi, je třeba postupovat nanejvýš obezřetně. Král Přemysl II. Otakar samozřejmě nechce nechat pátrání jen na vratislavských úřadech, proto posílá do Slezska v přestrojení svého věrného služebníka Oldřicha z Chlumu, jeho ženu Ludmilu z Vartemberka a panoše Otu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224517/big_smrt-ve-vratislavi-224517.jpg 4.4328

Kniha Smrt ve Vratislavi

PREBURDA

Příběh zamotaný, napínavý, řešený nejen Oldřichem z Chlumu, ale i pomocným doprovodem Ludmily a Oty. Hlavně Ota hereckou rolí "panice" dopomůže usvědčení padouchů. Pozorný čtenář, opětovně, bude zmaten posunem v čase soukromím Oldřicha z Chlumu, jsou na počátku vztahu a v příběhu mu Ludmila oznámí radostnou zprávu.
........ a přitom už v minulých dílech, mají dávno dvě děti.

radimch

Hmm, dost zamotaný příběh s trošku rychlými dějovými linkami, které působi docela nepřirozeně až naivně (ale to může být způsobeno nahlížením dnešního člověka). Škoda.
Celou dobu jsem si kladl otázku používaného komunikačního jazyka - všichni z Čech určitě mluvili i německy, ale podle mě obyčejní obyvatelé Vratislavi asi němčinou uplně nevládli. Přitom jazykové otázce až na francouzštinu/němčinu se kniha vyhýba.

Jaruš7

Letní pohoda ve šmrncovní společnosti.

Zmizení velvyslance je třeba vyšetřit.
Vyšetřovací tým v přestrojení zahajuje v Polské Vratislavi pátrání , a tak si šenky a vstřícné sklepnice přijdou na své.

Citace:" Vaše výmluvnost je nebezpečnější než tatarské vojsko."
"Bude to velké sebeobětování půjde o tvoji počestnost, Oto. Budeš zámožný, vzdělaný, zaostalý panic s vadou řeči."
"To znamená - přihlouplý kapoun."
"... přirozeně bys měl o panictví přijít."

Jako vždy příjemně komplikovaný případ.
Audiokniha super.

olívoil

Opět úžasná kniha plná napětí, zmatků a rozuzlení.
Opět jsem se bavila. Těším se na další knihy.

kristijan
29.10.2020

Za mě jedna ze slabších knih s Oldřichem z Chlumu. Děj se dost vlekl a všudypřítomné nevěstky mi v tomhle dílu už opravdu lezly krkem. Dokonce i Ota byl z toho na konci zhnusený, a to je co říct. Myslím, že by si měl dát Vondruška do dalších dílů challenge, jestli to jednou nezvládne bez sexuálních scén. Pokud vím, za těch 18 dílů, co jsem přečetl, byl zatím jednou celkem blízko. Určitě by mu to prospělo.

Le Chat
01.09.2020

Detektivky s Oldřichem z Chlumu mám ráda a tato se opravdu povedla. Zaujala mne zápletka i prostředí středověké Vratislavi.

Ava365
01.09.2020

Solidní detektivka.

dr.romca
24.05.2020

Moje první setkání s tímto spisovatelem. Taková příjemná detektivka....