hnatlubo hnatlubo komentáře u knih

Průmyslová špionáž Průmyslová špionáž Jacques Bergier

I přesto, že technologie popisované v knize dnes budí úsměv jdo o zajímavé čtení.

21.01.2024 4 z 5

Supermarine Spitfire Supermarine Spitfire Alfred Price

Pro všechny milovníky Spitfirů je tohle nutné vlastnit.

20.01.2024 4 z 5

Velký medvěd ve válce – Ruská a sovětská armáda od roku 1917 do současnosti Velký medvěd ve válce – Ruská a sovětská armáda od roku 1917 do současnosti Chris McNab

Navzdory kontroverznímu vydavatelství i předchozímu komentáři nejde o špatnou knihu.

19.01.2024 4 z 5

Podivná smrt generála Pattona Podivná smrt generála Pattona Bill O'Reilly

Velice zajímavá kniha. Je, ale škoda, že její název příliš nekoresponduje s obsahem, neboť o samotné smrti genrála Pattona je v ní pouze několik málo stránek. Spíše by se měla jmenovat "Poslední měsíce generála Pattona". Na její čtivosti to však nic neubírá.

14.01.2024 4 z 5

Létal jsem s Třistatřináctkou Létal jsem s Třistatřináctkou František Fajtl

Sice psáno lehce archaickým jazykem, ale přesto velmi čtivě.

31.12.2023 4 z 5

Osmdesátky!: Od Husáka k Havlovi Osmdesátky!: Od Husáka k Havlovi Martin Ježek

I když je v knize pár chyb a graficky je dost chaotická jde o dobré připomenutí tehdejší doby.

28.12.2023 3 z 5

Bitevní pilot Bitevní pilot Rostislav Stroin

Kniha není špatná, ale autorův styl mi přišel zvlášní.

24.12.2023 4 z 5

Přepište dějiny podruhé Přepište dějiny podruhé Michal Stehlík

Nebylo to špatné, ale první díl se mi líbil trochu víc.

24.12.2023 4 z 5

Nacisté, kteří unikli oprátce Nacisté, kteří unikli oprátce Jean-Paul Picaper

Rozhodně zajímavá knížka.

19.12.2023 3 z 5

Politika touhy: Sex a věda v komunistickém Československu Politika touhy: Sex a věda v komunistickém Československu Kateřina Lišková

Název mě velmi upoutal, proto jsem si knihu pořídil. Bohužel jsem četl nepovedenou akademickou práci jakési bláznivé feministky. Nechápal jsem proč jsou citovány výhradně slovenské rozsudky. Práce patří do akademických knihoven, nikokoliv na pulty knihupectví. Sice jsem to dočetl, ale rozhodně si tuhle knížku nechávat nebudu. Těsná lepená vazba navíc velmi ztěžovala čtení, neboť publikace se neustále zavírala, bylo tedy nutno jí pořád pevně držet rozevřenou.

18.12.2023 1 z 5

Vabank Vabank Michael Kocáb

Výborná kniha pro ty, kdo rychle zapomínají

05.12.2023 5 z 5

Dějiny Ruska 20. století - 2. díl Dějiny Ruska 20. století - 2. díl kolektiv autorů

Velmi zajímavé čtení

30.11.2023 4 z 5

Ruská revoluce Ruská revoluce Sheila Fitzpatrick

Je to taková typicky akademická práce. Není třeba ji zatracovat, ale ani ji vyzdvihovat, nicméně v knihovně ji mít nepotřebuji,

26.11.2023 3 z 5

Dekáda naplno: Kniha proměn české populární hudby 90. let 20. století Dekáda naplno: Kniha proměn české populární hudby 90. let 20. století Radek Diestler

Výborně, coby pamětník jsem si znovu prožil hudební devadesátkovou jízdu.

24.11.2023 5 z 5

Českoslovenští letci v RCAF, SAAF, SRAF a RAAF Českoslovenští letci v RCAF, SAAF, SRAF a RAAF Miloslav Pajer

Dost špatně napsaná, často odbíhá od tématu.

19.11.2023 1 z 5

Bob Dylan: Život v sedmi písních Bob Dylan: Život v sedmi písních Marcus Greil

Moc dobře se mi nečetla

13.11.2023 2 z 5

Historie 20. století: Konflikty, technologie a rokenrol Historie 20. století: Konflikty, technologie a rokenrol Jeremy Black

Je to taková povrchní encyklopedie pro laiky. Nevidím jediný důvod ji mít v knihovně. P.S.: o rokenrolu se nedozvíte ani slovo.

28.10.2023 1 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Zpočátku mi to přišlo, jako kňourání rozmazleného fracka. Ale když jsem se zamyslel nad nechutnými praktikami paparazziů a nad faktem, že ho nepodpořila ani vlastní rodina, musel jsem uznat, že bych reagoval stejně.

20.10.2023 3 z 5

Generál Fajtl: Slovem historika, rodiny a objektivem fotografů Generál Fajtl: Slovem historika, rodiny a objektivem fotografů Jiří Rajlich

Velice zajímavá knížka, je však škoda, že je pojata až příliš akademicky. V množství dlouhých poznámek a popisků fotografií se člověk lehce ztratí. Také mě mrzelo, že na několika desítkách stránek není o Františku Fajtlovi ani slovo.

14.10.2023 2 z 5

Dějiny Černé Hory Dějiny Černé Hory František Šístek

Velmi zajímavě a srozumitelně napsáno.

30.09.2023 4 z 5