Podivná smrt generála Pattona

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Nešťastná náhoda, nebo předem naplánovaná vražda? Zcela nečekaná smrt amerického generála George Pattona v důsledku autonehody způsobila šok a vyvolala řadu dohadů. Dodnes zůstává nezodpovězenou otázkou, zda šlo skutečně o nehodu, nebo o úmyslnou vraždu. Patton byl totiž nejen geniálním velitelem, ale také člověkem velmi kontroverzním, který si nadělal svým často neomaleným agresivním chováním, velkou ctižádostivostí a nijak neskrývanou nevraživostí vůči Sovětům řadu nepřátel. Pozornost je tedy v knize zaměřena nejen na poslední dny generálova života, ale také na poslední měsíce války, především na momenty, které dovolí nám, čtenářům, podrobně poznat osobitou povahu Pattona a proniknout do složitého přediva vztahů, které poutaly, ať chtě nebo nechtě, hlavní aktéry závěrečných bojů druhé světové války. Tím, kdo nás těmito momenty provede, kdo si klade otázky a hledá odpovědi, zda se za smrtí slavného generála neskrývalo něco jiného, není nikdo jiný než významný americký politický komentátor, dlouholetý moderátor televizního publicistického pořadu The O'Reilly Factor. Kniha byla přeložena z originálu „Killing Patton. The Strange Death of World War lľs Most Audacious General“ vydaného nakladatelstvím Henry Holt and Company v New Yorku v roce 2014. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287055/big_podivna-smrt-generala-pattona-6Kl-287055.jpg 4.65
Žánr:
Literatura faktu, Válečné, Historie

Vydáno: , Grada
Originální název:

Killing Patton: The Strange Death of World War II's Most Audacious General, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Podivná smrt generála Pattona

Opatov
06. ledna

Kvalitní literatura faktu. Dobře zpracováno, množství údajů svědčí o podrobné práci na tématu, a to nejen o Pattonovi. Zajímavé.

Kuža007
27.03.2018

Autoři zde popisují vojenský život generála Pattona. Faktografické kniha je velice zajímavá a její čtení mě bavilo. Bohužel autoři chodili někdy i daleko od Pattona.


Doporučujeme

Mengeleho děvče
Mengeleho děvče