Podivná smrt generála Pattona

Podtitul: Nešťastná náhoda, nebo předem naplánovaná vražda? Zcela nečekaná smrt amerického generála George Pattona v důsledku autonehody způsobila šok a vyvolala řadu dohadů. Dodnes zůstává nezodpovězenou otázkou, zda šlo skutečně o nehodu, nebo o úmyslnou vraždu. Patton byl totiž nejen geniálním velitelem, ale také člověkem velmi kontroverzním, který si nadělal svým často neomaleným agresivním chováním, velkou ctižádostivostí a nijak neskrývanou nevraživostí vůči Sovětům řadu nepřátel. Pozornost je tedy v knize zaměřena nejen na poslední dny generálova života, ale také na poslední měsíce války, především na momenty, které dovolí nám, čtenářům, podrobně poznat osobitou povahu Pattona a proniknout do složitého přediva vztahů, které poutaly, ať chtě nebo nechtě, hlavní aktéry závěrečných bojů druhé světové války. Tím, kdo nás těmito momenty provede, kdo si klade otázky a hledá odpovědi, zda se za smrtí slavného generála neskrývalo něco jiného, není nikdo jiný než významný americký politický komentátor, dlouholetý moderátor televizního publicistického pořadu The O'Reilly Factor. Kniha byla přeložena z originálu „Killing Patton. The Strange Death of World War lľs Most Audacious General“ vydaného nakladatelstvím Henry Holt and Company v New Yorku v roce 2014. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287055/big_podivna-smrt-generala-pattona-6Kl-287055.jpg 4.65
Literatura faktu, Válečné, Historie

Vydáno: , Grada

Killing Patton: The Strange Death of World War II's Most Audacious General, 2014

Kniha Podivná smrt generála Pattona

Opatov

Kvalitní literatura faktu. Dobře zpracováno, množství údajů svědčí o podrobné práci na tématu, a to nejen o Pattonovi. Zajímavé.

Kuža007
27.03.2018

Autoři zde popisují vojenský život generála Pattona. Faktografické kniha je velice zajímavá a její čtení mě bavilo. Bohužel autoři chodili někdy i daleko od Pattona.

Mengeleho děvče
Mengeleho děvče