hnatlubo hnatlubo komentáře u knih

Studená válka Studená válka Bridget Kendall

Rozhodně za jde o zajímavě pojatou knížku. Vzpomínky na studenou válku od přímých účastníků všech věkových kategorií jí dodávají na atraktivitě, plusem je i to, že se dobře čte.

25.02.2022 3 z 5

Vrcholy a pády Winstona Churchilla Vrcholy a pády Winstona Churchilla Erik Larson

Dobře napsaná, zajímavá knížka.

12.02.2022 4 z 5

Heavy metal: kapesní příručka Heavy metal: kapesní příručka Jacques de Pierpont

Zbytečná nic neříkající knížka, navíc nesmyslně předražená. 66 stran za tři sta korun je fakt nesmysl. Rozhodně si jí nekupujte.

31.01.2022 1 z 5

Revolvers Revolvers Oldřich Janeba

Zajímavý námět, dobře napsáno, zkrátka poutavé čtení.

24.01.2022 4 z 5

Přepište dějiny Přepište dějiny Michal Stehlík

Hodně zajímavá knížka, jen mi přišlo, že tak jako jsou umanutí antiněmeci, tak autoři stejně umanutě Němce obdivují.

20.01.2022 4 z 5

Iron Man: Moje jízda s Black Sabbath – nebem i peklem Iron Man: Moje jízda s Black Sabbath – nebem i peklem Tony Iommi

Co se týká obsahu je Tonyho autobiografie výborná, ale štval mě trochu svérázný překlad Víta Malinovského.

15.01.2022 4 z 5

Česko ve starých fotografiích Česko ve starých fotografiích kolektiv autorů

Velice příjemné ohlédnutí do historie.

06.01.2022 5 z 5

Pod junáckou vlajkou Pod junáckou vlajkou Jaroslav Foglar

Zatímco Rychlé šípy si rád přečtu i ve svých padesáti ke kníže Pod junáckou vlajkou se již vracet nebudu.

01.01.2022 2 z 5

Hendrixova kytara Hendrixova kytara Kateřina Dubská

Námět je sice dobrý, ale paní autorka asi nutně potřebovala zaplnit více než 500 stran, a tak občas čteme porno, občas červenou knihovnu, jindy zase detektivku. O muzice je v knížce odhadem tak 200 stran, které by měla mít, aby čtenáře opravdu bavila. Kdyby se nejmenovala Hendrixova kytara (o kterou v textu ani moc nejde), ale třeba Příběhy Honzy Potočného, tak si ji určitě nekoupím.

24.12.2021 1 z 5

Vesmír jako na dlani Vesmír jako na dlani Christophe Galfard

Čtivá kniha pro všechny zájemce o vesmír-

12.12.2021 4 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Aleš Brichta

Velmi povedená biografie.

05.12.2021 4 z 5

Královražda na Křivoklátě Královražda na Křivoklátě Vlastimil Vondruška

Tentokrát se autorovi příběh moc nepovedl, byl příliš překombinovaný, některé zápletky nedávali smysl, jiné byly zbytečné. Například Otovo noční setkání s vůdcem lupičské bandy byl pro děj úplně nepodstatné. Těžko se také věřilo faktu, že Ota byl milencem královy dcery. Naopak bych čekal vysvětlení, kdo byli ti tři, které Ota zabil, obzvláště když jeden z nich byl oblečen jako šlechtic. Myslím, že pan Vondruška by měl uvažovat o brzkém konci série, aby se vyhnul trapnosti a nedostal nálepku brakového autora.

30.10.2021 2 z 5

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Prvních sto stran nebylo příliš záživných, ale naturistický popis otrokářství byl strhující, od knihy jsem se v této části nemohl odtrhnout.

25.10.2021 5 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Výborný příběh, jen mě zarazily některé maličkosti například jak mohl pražský arcibiskup přes noc sehnat nového sekretáře, je škoda, že si takový detail pan Vondruška nepohlídal. Také bych čekal vysvětlení proč se falšovala listina zrovna kvůli Makotřasům, čím byly pro krále a církev tak důležité?

19.10.2021 4 z 5

Tajemná Řásnovka Tajemná Řásnovka Jaroslav Foglar

Příběh knihy bohužel není tak dobrý jako trilogie o ježku v kleci, přesto jde o fajn oddechové čtení ať už je vám deset, nebo padesát.

08.10.2021 3 z 5

Letadla Avia - konstrukce Beneš - Hajn Letadla Avia - konstrukce Beneš - Hajn Marcel Sezemský

Velmi pěkná knížka o letecké historii.

18.09.2021 4 z 5

Historická detektivka Historická detektivka Jaroslav Čechura

Populárně psané příběhy z našich dějin, ale proč ne.

11.09.2021 3 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Výborné čtení, jako vždy-

23.08.2021 4 z 5

Česká stíhací esa první světové války Česká stíhací esa první světové války Marek Brzkovský

Téma je to sice zajímavé, ale autoři se ho zhostili mimořádně špatně. Text je často nesourodý, skáče od jednoho k druhému, kdyby knížka neměla beztak nevkusnou grafiku, šlo by o útlou brožurku. Závěrečné pojednání o všech našich esech působí jakoby autoři potřebovali na pár zbylých stránek ještě něco napsat. Tahle publikace v mé knihovně rozhodně nezůstane.

10.08.2021 1 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tohle je snad jediný případ kdy mě film bavil více než kniha. Autor sice používá vtipné obraty, a i když nemám nic proti občasné nadsázce, ale aby byla za vlasy přitažená celá kniha, navíc dost dětinsky mi prostě nebylo po chuti. Tuhle knížku někomu věnuji a další díly této série si rád nechám ujít.

07.08.2021 1 z 5