hnatlubo hnatlubo komentáře u knih

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Mistrovské dílo, a teď se vrhám ještě na Návrat krále.

26.02.2021 5 z 5

Bigbít Bigbít Vojtěch Lindaur

Výborně zpracovaná historie naší rockové hudby.

21.02.2021 4 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Zhltl jsem knížku na jeden zátah. Není mi, ale jasné proč do ní autor vložil dva oddělené a nesouvisející případy. Působilo to na mě jako by chtěl navýšit počet stránek.

17.02.2021 3 z 5

Metallica - Kompletní ilustrovaná historie Metallica - Kompletní ilustrovaná historie Martin Popoff

Kniha je určena spíš pro začátečníky a "povrchní" fanoušky. Pokud se někdo u hudbu zajímá víc do hloubky, tak se z téhle publikace moc nedozví.

16.02.2021 2 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Není moc knih, které bych četl víckrát, ale trilogie Pán prstenů k nim určitě patří.

12.02.2021 5 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Jedna z nejlepších Vondruškových detektivek, za mě spokojenost.

03.02.2021 4 z 5

Michal Prokop: Ztráty a návraty Michal Prokop: Ztráty a návraty Michal Bystrov

Dobře udělaný rozhovor, škoda jen několika nepřesností.

01.02.2021 4 z 5

Opravdu mistrovské dílo, četl jsem Hobita už podruhé a jsem z něho opět nadšen.

26.01.2021 5 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Z Vondruškových knih tohle byla nejslabší. V prvním polovině šlo o neslané, nemastné vyprávění. V druhé to dostalo grády. Nicméně jako celek pořád dobrý.

21.01.2021 4 z 5

Sting Sting Wensley Clarkson

Místy se kniha až příliš věnuje Stingovu sexuálnímu životu, navíc její originál vyšel již v roce 1996 (u nás 2017). Proto je kniha zoufale neaktuální.

11.01.2021 2 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Celkem zajímavá knížka. Z některých pasáží jsem vypadával, jiné mě zcela pohltily.

31.12.2020 3 z 5

Růžové vrány: Muzikantky v 21. století Růžové vrány: Muzikantky v 21. století Pavla Jónssonová

Kniha je sice dobrým nápadem, ale ty neustále opakující se genderové a feministické otázky my lezly na nervy. Proč to nemohlo být jen o muzice?

13.12.2020 2 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Vondruška opět nezklamal. I když mám tuto sérii velmi rád musím si od ní na chvíli dát pauzu. Nebude to, ale na dlouho.

08.12.2020 4 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

I přes pozvolnější rozjezd mě i tentokrát vyšetřování Oldřicha z Chlumu ohromně bavilo.

04.12.2020 4 z 5

OK 096 se nehlásí OK 096 se nehlásí Jiří Marek (p)

Hrozná ptákovina. Děj rozvleklý, často nudný. Vykreslení únosců je až úsměvné, dialogy v pilotní kabině jsou zoufalé.

25.11.2020 1 z 5

Rukojmí z Bella Vista Rukojmí z Bella Vista Jiří Svetozar Kupka

Je to takový komunistický James Bond. Hezky se to četlo, naštěstí tam nebylo moc politiky, takže vcelku fajn thriller.

22.11.2020 3 z 5

Vražedná hra Vražedná hra Mark Bourrie

Po nadějném začátku se knížka změnila v nepřehlednou změť historie a součanosti. Sice jsem jí dočetl, ale byl jsem velmi zklamán.

21.11.2020 2 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Příběh spalovače mrtvol je fascinující a právem patří mezi českou klasiku, ale autorův styl mi příliš blízký nebyl.

12.11.2020 3 z 5

Astrofyzika pro lidi ve spěchu Astrofyzika pro lidi ve spěchu Neil deGrasse Tyson

Jednoduchý a čtivý úvod do astrofyziky.

08.11.2020 4 z 5

Zpupnost Zpupnost Adriana Krnáčová

Brak to sice nebyl, ale žádná hitparáda taky ne. Vtipné bylo jak Krnáčová sama sebe pasovala do role spravedlivého primátora. Shodné iniciály AK jistě nebyly zvoleny náhodou.

03.11.2020 2 z 5