hnatlubo hnatlubo komentáře u knih

Století Miroslava Zikmunda Století Miroslava Zikmunda Miroslav Zikmund

Důstojná, výborně zpracovaná knížka, která ve mě podnítila zájem o další tvorbu H+Z. Nevylučuji, že si koupím další jejich knížky.

07.06.2020 4 z 5

Gottwald a jeho doba Gottwald a jeho doba Rudolf Kroll

Po přečtení zdejších komentářů jsem měl strach, že jsem si koupil jen další brak, ale to se naštěstí nepotvrdilo. Neměl jsem pocit, že by kniha výrazně trpěla špatnou korekturou, našel jsem pouze dvě chyby. Co se týče obsahu, jasně není to vědecké dílo, ale to koneckonců sám autor přiznává už v úvodu. Je to populárně zaměřená práce, nic se nestane pokud si jí někdo nepřečte, ale její přečtení také nikomu neublíží. Rozhodnout se musí každý sám.

04.06.2020 3 z 5

Hello World: Jak zůstat člověkem ve světě algoritmů Hello World: Jak zůstat člověkem ve světě algoritmů Hannah Fry

Podle ohlasů i zdejších komentářů jsem čekal trochu něco jiného, ale to neznamená, že by kniha nebyla zajímavá.

23.05.2020 3 z 5

Kačenka Markytánka Kačenka Markytánka Josef Cheth Novotný

Krásně romantický román, který reflektuje historické události. A proto, že popisuje kraj z něhož pocházím, nemohu dát méně než plný počet hvězdiček.

17.05.2020 5 z 5

Státníci a zločinci XX. století Státníci a zločinci XX. století Karel Pacner

Výborné profily třinácti politiků minulého století

08.05.2020 4 z 5

Kmeny Kmeny Vladimír Brož

Výborně zpracováno, kniha je skvělým průvodcem po městských subkulturách. Nicméně Kmeny 0 byly ještě o něco lepší. Okamžitě jsem začal číst Kmeny 90.

01.05.2020 4 z 5

Dan Horyna - Přežil jsem sám sebe Dan Horyna - Přežil jsem sám sebe Radka Červinková

Dan je hodně zajímavá osobnost a tato kniha to jen dokazuje - výborný psychologický portrét.

25.04.2020 5 z 5

63 dní do Dallasu 63 dní do Dallasu Karel Kyncl

Kniha mě nijak nezaujala.

22.04.2020 2 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Fascinující a zároveň zvrácená kniha. K hlavnímu hrdinovi jsem střídavě cítil sympatie i odpor.

22.04.2020 4 z 5

Auta východního bloku Auta východního bloku Jan Tuček

Tato kniha má mnoho chyb, největší z nich jsou chybějící fotografie interiérů vozidel. Přesto však stojí za přečtení.

31.03.2020 3 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Fascinující kniha

15.03.2020 5 z 5

Černobyl: Historie jaderné katastrofy Černobyl: Historie jaderné katastrofy Serhii Plokhy

Výborně napsaná knížka, která však trpí horším překladem, také by v ní mohlo být více fotografií.

07.02.2020 4 z 5

Cesty k pravdě či lži Cesty k pravdě či lži Antonín Navrátil

Kniha je velmi rozporuplná, na jednu stranu kritizuje komunistickou propagandu padesátých let, na druhé straně tu samou propagandu obsahuje. Navíc tím, že končí v roce 1968 je značně zastaralá. Doufám, že na AMU mají lepší učebnice.

31.01.2020 2 z 5

Byl jsem dobrej - rozhovory s Ondřejem Bezrem z let 1999, 2006, 2017 Byl jsem dobrej - rozhovory s Ondřejem Bezrem z let 1999, 2006, 2017 Ondřej Bezr

Knížka je skvělá celá, ovšem největší hodnotu mají přílohy v nichž nechybí kompletní diskografie včetně dobových recenzí.

29.01.2020 5 z 5

Konec Žlutých vikomtů Konec Žlutých vikomtů Jiří Marold

Je to vcelku běžná komunistická detektivka, ovšem padouši jsou členy beatové skupiny Žlutí vikomti. Při popisu rockového klubu Besídka jsem se válel smíchy. Jako kniha to nestojí za nic, ale jako artefakt vztahu komunistů k rockerům je to výborný.

27.12.2019 2 z 5

Podivná svatba na Lichnici Podivná svatba na Lichnici Vlastimil Vondruška

Pěkně napsáno, hodně čtivé, nedokázal jsem se od knihy odtrhnout.

25.12.2019 4 z 5

Cesty do rockového nebe Cesty do rockového nebe Petr Gratias

Ač zajímavé téma kniha je plná faktografických i gramatických a stylistických chyb. Velká škoda, že si je autor nepohlídal.

21.12.2019 1 z 5

Vinnetou 2 Vinnetou 2 Karel May

První díl byl sice lepší, ale přesto jde o výborné čtení pro všechny malé i velké kluky.

09.12.2019 3 z 5

Co je to kultura Co je to kultura Robert Lawless

Klasická vědecká studie, která se hůře čte a není určena k tomu, aby čtenáře pobavila. Jsou v ní však zajímavé informace.

04.12.2019 2 z 5

Vinnetou 1 Vinnetou 1 Karel May

Ačkoliv jsem filmy o Vinnetouovi viděl hodně krát, knížku jsem nikdy nečetl, až teď kdy je mi téměř padesát. Neuvěřitelně jsem si jí užil. Skvělé čtení pro všechny kluky ať už je jim sedm nebo sedmdesát.

25.11.2019 5 z 5