Cesty do rockového nebe

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jedenatřicet portrétů československých rockerů. Brněnský hudební publicista Petr Gratias připravil po čtyřleté přestávce nový literární projekt nazvaný Cesty do rockového nebe. Kolik osobností rockové hudební scény v současnosti i dávnější minulosti už opustilo tento svět? Člověk se rodí, žije a umírá. Tento neměnný a spravedlivý zákon přírody bude platit navěky – s tím je třeba se smířit. Nicméně odchody těchto uměleckých osobností byly často nevyzpytatelné a nejenom poválečná generace, ale i mladší ročníky opouštěly tento svět z nejrůznějších důvodů. Ne každému bylo dáno zemřít sešlostí věkem doma v posteli mezi svými blízkými. A protože lidská paměť je ošidná a za několik málo let se bohužel za některými jmény definitivně uzavře prostor pro vzpomínání, považoval Petr Gratias za důležité tyto osudy literárně zvěčnit a přiblížit zvídavému čtenáři....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417244/big_cesty-do-rockoveho-nebe-sHT-417244.jpg 35
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Cesty do rockového nebe

Disease
24.03.2021

Fajn medailonky známých i (pro mě) absolutně neznámých muzikantů, které sice nepokrývají kompletní možnosti daných "parametrů", ale navzdory dost odfláknuté redakční práci přinášejí přece jen nějakou tu informační hodnotu.

hnatlubo
21.12.2019

Ač zajímavé téma kniha je plná faktografických i gramatických a stylistických chyb. Velká škoda, že si je autor nepohlídal.


Tatrman
15.12.2019

Zajímavá biografie dnes už mnohdy polozapomenutých hudebních osobností nebo (alespoň pro mě ) i některých úplně neznámých. Kniha je trošku laděna učebnicově -autor, dílo, a možná by čtenáři ocenili více informací týkajících se zajímavostí ze života hudebníků. I když zase na druhou stranu autor nenaráží na lacinou bulvárnost a kniha jistě nepostrádá punc nezaujatého odborného nadhledu.
Jen se ptám: Kam se ztratil Dědek z Katapultu? Richard Kybic, Milan Peroutka, Pavel Grohman, Vláďa Šafránek nebo možná i Petr Muk? Třeba je najdeme v nějakém pokračování. Rád bych si o nich přečetl, určitě by si svůj medailonek také zasloužili.