Kmeny přehled

Kmeny
https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97606/bmid_kmeny-jgU-97606.jpg 4 176 176

Kmeny série

Kniha o vizuálním stylu českých subkultur. Kniha vznikla pod vedením Vladimira 518 a ve fotkách a textech představuje aktuální podobu pražských komunit od hip hopu a hardcore, přes gotiky a neohippies, až po motorkáře, fanoušky tuningu či milovníky japonské popkultury. Jejich vizuální a životní styl mapuje více než tři sta barevných snímků fotografa Tomáše Součka. Kniha KMENY je součástí městských projektů BU2R. Na knize KMENY se podílelo pětadvacet domácích autorů, kteří dají nahlédnout do historie i současnosti jednotlivých městských subkultur. Kay Buriánek z kapely Sunshine se například rozepsal o emo kultuře, rapper James Cole o hráčích počítačových her a publicistka Jana ‚Apačka' Kačurová zmapovala partičky kolem tetovacích salónů. Jejich úvodní text doplňují rozhovory s kmenovými „domorodci“. Autorem předmluvy o historii subkultur u nás je guru domácí alternativní kultury Josef Rauvolf. Příslušníky jednotlivých kmenů zachytil v jejich autentickém prostředí fotograf Tomáš Souček, který říká: „Vždycky mě přitahovali lidé, kteří dělají věci jinak a žijí si po svém, a teď jsem s nimi mohl strávit několik velmi intenzivních chvil.“... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kmeny. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (25)

Dionýsos
21.06.2023 5 z 5

Knihu doporučoval pan doktor na hodině sociologie a vůbec nelituji, že jsem ji otevřela. Popisy stručné a výstižné, u každé subkultury rozhovor s jejím příslušníkem. Čtivé a graficky skvěle zpracovaná!

jan.para
14.09.2022 5 z 5

Kniha popisující jednotlivé subkultury doplněné o rozhovory se členy subkultur a fotografie.


megizze
07.07.2021 4 z 5

Skvělá kniha plná zajímavých obrazových příloh, rozhovorů, příběhů. Občas jsem ale měla pocit, že k nějakému kmenu si nedokážu udělat vztah, protože mi je cizí a ani text a fotky mě nepřesvědčily, aby mě daný "kmen" zaujal. Za to hvězdu strhávám, ale jinak jde o báječnou záležitost.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Kmeny v seznamech

v Právě čtených9x
v Přečtených238x
ve Čtenářské výzvě5x
v Doporučených22x
v Knihotéce99x
v Chystám se číst116x
v Chci si koupit65x
v dalších seznamech3x

Štítky knihy

umění subkultury

Autoři knihy

Karel Veselý
česká, 1976
Vladimír Brož
česká, 1978
Tomáš Souček
česká, 1975