Kmeny

Kniha o vizuálním stylu českých subkultur. Kniha vznikla pod vedením Vladimira 518 a ve fotkách a textech představuje aktuální podobu pražských komunit od hip hopu a hardcore, přes gotiky a neohippies, až po motorkáře, fanoušky tuningu či milovníky japonské popkultury. Jejich vizuální a životní styl mapuje více než tři sta barevných snímků fotografa Tomáše Součka. Kniha KMENY je součástí městských projektů BU2R. Na knize KMENY se podílelo pětadvacet domácích autorů, kteří dají nahlédnout do historie i současnosti jednotlivých městských subkultur. Kay Buriánek z kapely Sunshine se například rozepsal o emo kultuře, rapper James Cole o hráčích počítačových her a publicistka Jana ‚Apačka' Kačurová zmapovala partičky kolem tetovacích salónů. Jejich úvodní text doplňují rozhovory s kmenovými „domorodci“. Autorem předmluvy o historii subkultur u nás je guru domácí alternativní kultury Josef Rauvolf. Příslušníky jednotlivých kmenů zachytil v jejich autentickém prostředí fotograf Tomáš Souček, který říká: „Vždycky mě přitahovali lidé, kteří dělají věci jinak a žijí si po svém, a teď jsem s nimi mohl strávit několik velmi intenzivních chvil.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97606/big_kmeny-jgU-97606.jpg 4.4164

Kniha Kmeny

megizze

Skvělá kniha plná zajímavých obrazových příloh, rozhovorů, příběhů. Občas jsem ale měla pocit, že k nějakému kmenu si nedokážu udělat vztah, protože mi je cizí a ani text a fotky mě nepřesvědčily, aby mě daný "kmen" zaujal. Za to hvězdu strhávám, ale jinak jde o báječnou záležitost.

hnatlubo
01.05.2020

Výborně zpracováno, kniha je skvělým průvodcem po městských subkulturách. Nicméně Kmeny 0 byly ještě o něco lepší. Okamžitě jsem začal číst Kmeny 90.

PohadkyNovyVek
16.03.2020

Mně se Kmeny líbili moc. Sahal jsem k ní jakožto fanoušek/příslušník několika konkrétních subkultur, které prezentuje, a nakonec mi dala náhled i právě do těch, který jsem nikdy nedokázal pochopit (velký Aha pro mě osobně byla kapitola hooligans - jejich motivace? chvilkový pocit bytí na živu...) Ač mi stále můžou připadat jakýkoliv, aspoň do toho člověk víc vidí. Dobrá věc pro současný město!

hellena1523
30.12.2019

Velmi obsáhlé, komplexní, kvalitně zpracované. Mohu jediné doporučit!

MartyManCZ
03.12.2019

Přečetl jsem to znovu a kniha mi dala tedy více, než když sem ji četl v roce 2011, ovšem některé kapitoly jsou opravdu jen málo vypovídající. Nafouklý popis jak z encyklopedie ale s malým obsahem. Naštěstí ale převládají ty dobré. Dověděl jsem se že třeba žiju jako punkáč, aniž bych se nějak k tomuto stylu hlásil :) Zpracování knihy je samozřejmě na jedničku. Jdeme na Kmeny 0

Měňavka
11.02.2019

Popravdě, když jsem knihu dostala do rukou, byla jsem nadšená. Vypadala neskutečně lákavě. Už když jsem v ní listovala, těšila jsem se na nové informace a zajímavosti, které mi originální dílo nabídne. Hned jsem se začetla, ale čím dál jsem byla, tím více jsem byla zklamaná. Krásné fotky, proti tomu nic říct nemůžu, ale informace veškeré žádné, spíš spousta cizích názvů a obratů, které mi jako laikovi nic neříkají. Těšila jsem se na to, že se dozvím, jak především "kmeny" žijí, co je pro ně podstatné, důležité atd. Někde toho bylo řečeno pomálu, někde víc, ale když to mám hodnotit jako celek, tak je to spíš slabší :(

bukyna84
18.01.2019

Téměř neskutečný úkaz na knižním trhu, fakt mě ta procházka českými subkulturami bavila...Spoustu jich znám, o spoustě jsem jen slyšela, spoustu neznala, takže mi kniha rozšířila obzory. Parádní fotky, textově je to tedy bída, nicméně autentická...

darkwood
21.09.2018

Kniha síce pekne rozdeľuje jednotlivé kategórie, bohužiaľ to je tak asi všetko. Veľmi povrchné.