hnatlubo hnatlubo komentáře u knih

Smrt se učí létat Smrt se učí létat Vilém Nejtek

Velmi zajímavé téma o raketových pionýrech. Věnuje se válečnému i poválečnému raketovému výzkumu. Občas se bohužel hůře čte.

03.11.2018 3 z 5

Zkušební piloti Luftwaffe Zkušební piloti Luftwaffe Fritz Kienert

Kniha prosáklá fašistickou propagandou, nechápu proč vůbec letos vyšla.

26.09.2018 2 z 5

Žižkovská opera – Vzpomínky Jindry Vobořila Žižkovská opera – Vzpomínky Jindry Vobořila Jindřich Vobořil

Jindra mistrně sepsal své vzpomínky na svůj hudební i nehudební život. Je to veselé i poučné čtení, které mohu jen doporučit. Přesto dílo trpí několika nedostatky.

19.08.2018 4 z 5

Hrozby a naděje (Válečná léta 1939–1941) Hrozby a naděje (Válečná léta 1939–1941) Eduard Čejka

Neuvěřitelně propagandistická kniha, která nechutným způsobem překrucuje historii. Knihu nelze hodnotit jinak než brak. Kdybych nesbíral knihy z této edice, tak jí vyhodím.

30.07.2018 1 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Dobře napsaná kniha. Dobře se četla válečné scény jsou popsány realisticky a nechybí ani humor. Doporučuji.

16.07.2018 4 z 5

Vesmírné blues: Černé díry, gravitační vlny a historie epochálního objevu Vesmírné blues: Černé díry, gravitační vlny a historie epochálního objevu Janna Levin

Knihy o vědě většinou bývají nudné. Tato je však podané velmi zajímavě a čtivě. A pokud čtenář přeci jen občas ztratí nit, velmi brzy jí zase najde.

13.06.2018 4 z 5

Příběhy zkušebního letce Příběhy zkušebního letce Mark Lazarevič Gallaj

Autor není nijak extra dobrý vypravěč a to se odráží i na knize, o letadlech se člověk nedozví téměř nic. Ačkoliv není kniha zatížena komunistickou ideologií, je v ní komunistické myšlení přítomno v typických 'hrdinných' frázích.

23.05.2018 2 z 5

Paměti starého práškaře 2 Paměti starého práškaře 2 Jan Juračka

Oba dva díly jsou výborně napsané, přečetl jsem je jedním dechem, ten první je o něco lepší. Nicméně k přečtení doporučuji oba dva.

12.05.2018 5 z 5

Paměti starého práškaře: Aeroklub a Slov-air 1975-1999 Paměti starého práškaře: Aeroklub a Slov-air 1975-1999 Jan Juračka

Skvělá, zábavná, výborně se čte.

06.05.2018 5 z 5

Putin a putinismus Putin a putinismus Walter Laqueur

Zajímavě napsaná analýza současného Ruska.

04.05.2018 4 z 5

Milada Horáková: justiční vražda Milada Horáková: justiční vražda Miroslav Ivanov

Skvěle napsáno, to by měla být povinná četba.

01.05.2018 5 z 5

Hirošima Hirošima Abram Isaakovič Iojryš

Z počátku zajímavá kniha velmi čtivě popisující historii atomového výzkumu v období druhé sv. války. Ve druhé části je však silně ovlivněna komunistickou propagandou. Zarážející je, že atomový výzkum na západě je prezentován jako nemorální šílenství, zatímco ten sovětský je bezmezně oslavován. Závěr knihy už je nechutným komunistickým blábolem. Knihu beru pro její první část beru na milost, nehodnotím jí, ale nijak kladně.

22.04.2018 2 z 5

Litviněnkův spis Litviněnkův spis Martin Sixsmith

Dobře napsaná kniha, která se snaží o objektivitu. Ne vždy se jí to, ale podaří. Místy až příliš adoruje protiputinovskou opozici.

15.04.2018 4 z 5

Křídla v boji Křídla v boji Alexandr Ivanovič Pokryškin

Velmi komunistickou propagandou načichlá kniha, kterou by bylo možné brát vážně začátkem osmdesátých let minulého století. V kontextu dnešní doby je to brak, který po přečtení jednoduše vyhazuji do popelnice.

04.04.2018 1 z 5

Legendy československé populární hudby Legendy československé populární hudby Robert Rohál

Průměrná encyklopedie popových hvězd.

04.04.2018 2 z 5

Autostopem do Nepálu Autostopem do Nepálu Štefan Rybár

Zábavně napsáno, příjemné oddechové čtení.

11.03.2018 4 z 5

Jeden den Ivana Děnisoviče a jiné povídky Jeden den Ivana Děnisoviče a jiné povídky Alexandr Isajevič Solženicyn

Ze všech povídek jezdí mráz po zádech. Měla by to být povinná četba pro naše politiky.

02.03.2018 4 z 5

Kritik bez konzervatoře Kritik bez konzervatoře Jaroslav Riedel

Výborný rozhovor s legendou hudební publicistiky

22.02.2018 4 z 5

Kolektivizace a vyhánění sedláků z půdy Kolektivizace a vyhánění sedláků z půdy Karel Jech

Nedočteno

21.02.2018 1 z 5

Doktor Živago Doktor Živago Boris Leonidovič Pasternak

Zatím jsem neměl sílu knihu dočíst, možná se k ní v budoucnu vrátím.

21.02.2018 2 z 5