Křídla v boji

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor se bohužel nedožil vydání své poslední knihy. Krásně je v této knize popsána bojová kariéra od období těsně před válkou, až po skončení bojů v Evropě. Ukazují se v ní všechny chyby, kterých se zpočátku bojů sovětští stíhači dopouštěli a také to jak se je snažili řešit a vylepšovat taktiku boje, kterou prosazoval Pokryškin i navzdory nepřízni vyšších důstojníků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94215/kridla-v-boji-94215.jpg 3.913
Žánr
Literatura faktu, Vojenství
Vydáno, Naše vojsko
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Křídla v boji

Přidat komentář
hnatlubo
04.04.2018

Velmi komunistickou propagandou načichlá kniha, kterou by bylo možné brát vážně začátkem osmdesátých let minulého století. V kontextu dnešní doby je to brak, který po přečtení jednoduše vyhazuji do popelnice.

pavel80
08.03.2018

Velmi zajímavá zpověď nejlepšího sovětského stíhacího esa druhé světové války. Komunistickou propagandu je nutno brát v kontextu doby, vyvažuje ji detailní popis taktiky a všedních dnů sovětského stíhacího pilota, od jeho prvních frontových zkušeností coby řadového letce na začátku války, až po jeho zážitky coby velitele pluku na jejím konci. Pouze dle mého názoru dost nadsazuje kvality sovětských pilotů oproti německým, zejména začátkem války, přesněji vynáší sovětské úspěchy a příliš se nezmiňuje o neúspěších ve vzdušných soubojích, zde je nejvíce patrná popsaná propaganda. V každém případě si myslím, že sloužit pod ním (i nad ním) asi nebyl žádný med, byl naprosto nesmlouvavý k sobě i k ostatním, a nepřipouštěl žádné chyby nebo polovičatá řešení, avšak zároveň byl spravedlivý a nečinil rozdíly mezi řadovým vojákem a důstojníkem. Pokud by nešlo zrovna o něj, tak podle mého by při některých popsaných extempore s vyššími důstojníky skončil přinejlepším v gulagu.

JiříŠkorpík
27.08.2013

Už mnohem lepší kniha než jeho Křídla stíhačky, která byla prolezlá skrz naskrz propagandou. Zde už Pokryškin uznává dokonce i kvality amerických stíhaček a chyby sovětského velení.

dangerita
28.12.2011

Upřímná a pokorná zpověď člověka, který mnohé zažil a mnohé změnil.