hnatlubo hnatlubo komentáře u knih

Tesla - Génius, který zkrotil elektřinu Tesla - Génius, který zkrotil elektřinu David J. Kent

Zajímavě napsaná kniha, její grafické zpracování je však dost 'bulvární' což by někoho mohlo od jejího čtení odradit.

21.02.2018 4 z 5

Hrdinové tajné války Hrdinové tajné války * antologie

Nechutný brak komunistické propagandy.

22.01.2018 odpad!

Thin Lizzy Story - Příběh rockové legendy Thin Lizzy Story - Příběh rockové legendy Zdeněk Šotola

Výborná kniha o jedné z kapel, které tvořily historii světového rocku.

08.01.2018 4 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Jaroslav Hašek

Snad proto, že znám film, jsem se knihu nedonutil dočíst. Nicméně, dávám si jako závazek si Švejka v některém vydání přečíst celého.

27.12.2017 4 z 5

Velké špionážní operace vrcholu, konce a dozvuků studené války (1968-2001) Velké špionážní operace vrcholu, konce a dozvuků studené války (1968-2001) Karel Pacner

Hodně pěkně a zajímavě napsaná kniha.

01.12.2017 4 z 5

Raketová letadla druhé světové války Raketová letadla druhé světové války Ivo Pejčoch

Skvěle, zasvěceně napsáno

14.11.2017 5 z 5

Sedmnáct let československým agentem na Západě Sedmnáct let československým agentem na Západě Eduard Pára

Pokud člověk odhlédne od ideologického hlediska jde o zajímavě napsanou špionážní literaturu. Ale protože má tato knížečka výrazně propagandistický charakter, jde o naprostý brak. Zdá se mi, že důležitost komunistického agenta je zde velmi zveličena. Bylo by dobré skutky tohoto agenta porovnat s historickými fakty.

12.11.2017 2 z 5

Na cizích křídlech Na cizích křídlech Hans Werner Lerche

Téma knihy je bezesporu zajímavé, bohužel ne úplně dobře zpracované. Nepochopil jsem například proč autor neudává jména osob. Když už někoho má jmenovat napíše pouze počáteční písmeno příjmení.

06.11.2017 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

O téhle knížce jsem slyšel dost chvály. Bohužel mě nezaujala, četla se mi dost těžce. Tentokrát jsem jí nedočetl. Možná se k ní v budoucnu vrátím.

27.10.2017 1 z 5

Midway Midway Micuo Fučida

Zajímavý pohled na bitvu o Midway z druhé strany.

07.10.2017 3 z 5

Mystika pro samouky: praktická duchovní cvičení Mystika pro samouky: praktická duchovní cvičení Milan Michael Horák

Málo kdy se stane, že knihu nedočtu, tahle se byť je tenká dočíst prostě nedala. Měl jsem pocit, že čtu nějaké nepovedené kázání.

18.09.2017 odpad!

Kanóny Kanóny Tage Voss

Poutavě zpracované téma Dreyfusovy aféry.

09.08.2017 4 z 5

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Kniha obsahuje několik zajímavých myšlenek, ale četla se mi hodně špatně. Celkově nesplnila očekávání, která jsem měl.

02.07.2017 2 z 5

Vláda emigrantů: Duben–listopad 1945 Vláda emigrantů: Duben–listopad 1945 Dušan Tomášek

Kniha se sice hůře čte, přesto je cenným dokumentem o naší poválečné historii

20.04.2017 2 z 5

Poslední let pilota MIG-25 Poslední let pilota MIG-25 John Barron

Zajímavá kniha, poutavě napsaná, dobře se čte. Bohužel je napsána až příliš černobíle.

13.04.2017 4 z 5

Admirál Canaris a  Abwehr Admirál Canaris a Abwehr Paine Lauran

Kniha se dost špatně čte a je plná faktických chyb. Asi nejhorší je tvrzení že Heydrich v den atentátu byl na cestě z Drážďan do Prahy. Přičemž je detail popsána silnice z Drážďan do Prahy.

04.04.2017 2 z 5

První a poslední První a poslední Adolf Galland

Na knize mi hodně vadí velebení Německa. Galland zde ani náznakem nezmiňuje historickou odpovědnost za rozpoutání II. světové války. Naopak Německo staví do role oběti.

28.03.2017 3 z 5

Paul McCartney Paul McCartney Paul Du Noyer

Hodně pěkně a zajímavě napsaná knížka, která obsahuje spoustu zajímavých informací.

02.03.2017 4 z 5

Pilotem Apache Pilotem Apache Ed Macy

Zajímavá knížka, bohužel není příliš čtivě napsaná

10.02.2017 4 z 5

Kniha mne místy pobavila, ale většina děje byla až příliš překombinovaná a působila na mne jako nastavovaná kaše.

04.02.2017 3 z 5