Midway

Midway https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56850/bmid_midway-LR4-56850.jpg 4 37 7

V bitvě u Midwayských ostrovů počátkem června 1942 uštědřilo americké námořnictvo japonským silám zdrcující porážku; byl zde zastaven japonský příval, nastal skutečný zlom v celé válce v Tichomoří, třebaže vlastní konec války byl ještě v nedohlednu. Japonci při bitvě přišli o polovinu své úderné námořní síly: o nejmodernější a nejvýznamnější zbraň pro vedení války – letadlové lodi a námořní letectvo. Oba autoři jsou nad jiné povolaní k hodnocení této bitvy: jako špičkoví váleční piloti - Fučida navíc vedl první vlnu letounů útočících na Pearl Harbor - podrobili kritice a zkoumání každý krok velení japonského námořnictva. Autenticita tohoto dobového svědectví je korigována redakcí amerických odborníků.... celý text

Literatura faktu Válečné Historie
Vydáno: , Paseka

Midway: The Battle That Doomed Japan: The Japanese Navy , 1955

kalache
27.08.2023 5 z 5

...jak málo stačí,aby se otočila kola dějin světa...

Knihomolka506
19.08.2021 5 z 5

Nemám co k tomu napsat víc. Protože se hodně o tohle téma zajímám, některé informace jsem už věděla, ale spousta z nich včetně událostí v dějinách 21. století pro mě byly velkou neznámou.
Menší, ale velice obsáhlá informativní příručka pro každého, kdo se zajímá o jednu z nejznámějších bitev 2. Světové a chtěl by si své znalosti trochu rozšířit. Doslova "den po dni." Doporučuji .

JiříŠkorpík
05.08.2020 5 z 5

Tato kniha se četla sama, jelikož se o tuto tématiku zajímám a v dokumentárních filmech se vše soustředí jen na potopení letadlových lodí. V této knize je ale vše zařazeno do kontextu námořních operací JP a navíc o osudy autora v průběhu bitvy. Jedna autorova rada: nečekejte co nepřítel pravděpodobně udělá, ale to co by mohl udělat nebo je schopen udělat.

Tclaw
30.04.2019 5 z 5

Nemám co vytknout. Velmi zajímavé čtení, zejména ten klasický japonský pohled na válku. Ač autoři kriticky nahlížejí vlastní velitele a armádu, přesto se dá krásně vyčíst ten pravý japonský styl, který znám už z mnoha jiných, Japonci či o Japoncích psaných, válečných knih.

Maria95
06.08.2018 5 z 5

Zajímavé ctivo, které popisuje válku v tichomoří

hnatlubo
07.10.2017 3 z 5

Zajímavý pohled na bitvu o Midway z druhé strany.

Bear Reader
29.12.2013 4 z 5

Zajímavý pohled na boje v Pacifiku očima druhé strany. Zejména když jeden z autorů se podílel na plánování a vedl první útočnou vlnu k Pearl Harboru.