Konec Žlutých vikomtů

Konec Žlutých vikomtů https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66249/bmid_konec-zlutych-vikomtu-Arb-66249.jpg 3 15 3

Poručík Martin Ditrich série

Poručík Martin Ditrich vyšetřuje loupež historických předmětů v muzeu v souvislosti s činností skupiny Žlutí vikomti.

hnatlubo
27.12.2019 2 z 5

Je to vcelku běžná komunistická detektivka, ovšem padouši jsou členy beatové skupiny Žlutí vikomti. Při popisu rockového klubu Besídka jsem se válel smíchy. Jako kniha to nestojí za nic, ale jako artefakt vztahu komunistů k rockerům je to výborný.

babystar
01.04.2019 4 z 5

Docela zajímavý pohled na způsob odhalování zlodějů historických zbraní. Podezřelých bylo několik, ale nakonec se "vyloupl" chytrý manipulátor, který využil drogové závislosti i touze po penězích sotva zletilých členů a příznivců beatové skupiny Žlutí vikomti.

Mirka2778
10.12.2018 3 z 5

Detektivní román z doby, kdy příslušníku kriminální služby byl podezřelý každý, kdo vybočoval z řady.
Délka vlasů, hudební vkus či střih sukně, se mohly stát přitěžující okolností.
Pražským kriminalistům nedává spát organizovaná parta zlodějů starožitných zbraní. A ještě se to zamotává díky zrušené kapele Žlutí vikomti, vraždě jednoho závozníka a nevyspalému taxikáři.
Navíc jeden z vyšetřovatelů by měl trénovat na olympijskou kvalifikaci a místo toho kulhá s bolavou achilovkou.

Na zkrácení dlouhé chvíle to stačí.

české krimi české detektivky krádeže a loupeže

1975  72%Případ vznešeného prstenu
1978  56%Konec Žlutých vikomtů